Martin Gernát (Lausanne HC)  Uplynulou sezonu měl parádní. Urostlý slovenský obránce posbíral 41 bodů v základní části, dalších sedm jich přidal v play-off a stal se jedním z hlavních strůjců mistrovské jízdy Třince. U Ocelářů odehrál slovenský reprezentant tři povedené sezony, bylo však jasné, že po té poslední klub opustí. Novým působištěm osmadvacetiletého beka se stalo švýcarské Lausanne, ve kterém už dříve krátce působil.  Foto: Profimedia.cz
 Jack Rodewald (TPS Turku)  Sedmadvacetiletý kanadský útočník, který odehrál i deset zápasů v NHL za Ottawu, přišel do Třince na začátku letošního roku. V extralize se rozkoukal rychle a ve 22 zápasech základní části posbíral 15 (5+10) bodů. Hodně vidět byl taky v play-off, přidal šest gólů a tři nahrávky, a Ocelářům pomohl skvělými výkony k titulu. Tím se ale jeho extraligová mise uzavřela a Jack Rodewald zamířil do finského Turku.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Matěj Stránský (HC Davos)  Reprezentační útočník nasázel v průběhu základní části 33 branek a stal se nejlepším střelcem celé extraligy. Dalších 15 (5+10) bodů přidal v play-off a byl jedním z hlavních strůjců třineckého titulu. Pak ale extraligu po dvou letech opustil a odešel do švýcarského Davosu. Osmadvacetiletý útočník měl být jedním z lídrů českého týmu i na mistrovství světa v Lotyšsku, šampionát ale Matěji Stránskému příliš nevyšel.   Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michael Špaček (Frölunda Indians)  Společně se Stránským odjel na mistrovství světa do Lotyšska, ovšem ani Michael Špaček nebude na turnaj v Rize vzpomínat v nejlepším. Čtyřiadvacetiletý útočník nedostal tolik prostoru, kolik se čekalo a dokonce ani nezasáhl do čtvrtfinálového duelu s Finskem. Na turnaj přitom přijel v parádní formě a s extraligovým titul v kapse. Oceláře posílil na konci ledna, v základní části stihl posbírat 11 bodů, dalších 14 jich přidal v play-off a stal se jedním z klíčových hráčů na cestě za titulem. Teď bude hrát za švédskou Frölundu.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Letní výprodej u Ocelářů. 5 důležitých hráčů, kteří opustili mistrovský Třinec

Třinec půjde do nové extraligové sezony znovu v roli favorita. I přesto, že kabinu Ocelářů v létě opustilo několik důležitých hráčů.

Oceláři budou opět neskutečně silní. Trenér Václav Varaďa získal do svého kádru brankáře Marka Mazance, obránce Martina Marinčina a reprezentačního útočníka Andreje Nestrašila, o několik hráčů sestavy ale také přišel. Jména pěti nejcitelnějších odchodů, které zasáhly třineckou kabinu, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ralfs Freibergs (Dinamo Riga) 

Ralfs Freibergs Třinec.jpg

Třicetiletý lotyšský reprezentační obránce působil tři roky ve Zlíně, ve kterém si udělal velmi dobré jméno. Uplynulý ročník načal v Kometě, tam ale na povedené výkony z Baťova města příliš nenavázal, a tak na konci ledna zamířil do Třince. Mezi Oceláři znovu pookřál a v play-off patřil ke klíčovým hráčům mistrovského celku. Do statistik si připsal tři góly, přidal šest nahrávek a poté odjel na domácí mistrovství světa. V extralize už ale pokračovat nebude a vrací se do lotyšské Rigy, ve které působil naposledy v sezoně 2016/17. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Gernát (Lausanne HC) 

Martin Gernát Třinec.jpg

Uplynulou sezonu měl parádní. Urostlý slovenský obránce posbíral 41 bodů v základní části, dalších sedm jich přidal v play-off a stal se jedním z hlavních strůjců mistrovské jízdy Třince. U Ocelářů odehrál slovenský reprezentant tři povedené sezony, bylo však jasné, že po té poslední klub opustí. Novým působištěm osmadvacetiletého beka se stalo švýcarské Lausanne, ve kterém už dříve krátce působil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jack Rodewald (TPS Turku) 

Jack Rodewald Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý kanadský útočník, který odehrál i deset zápasů v NHL za Ottawu, přišel do Třince na začátku letošního roku. V extralize se rozkoukal rychle a ve 22 zápasech základní části posbíral 15 (5+10) bodů. Hodně vidět byl taky v play-off, přidal šest gólů a tři nahrávky, a Ocelářům pomohl skvělými výkony k titulu. Tím se ale jeho extraligová mise uzavřela a Jack Rodewald zamířil do finského Turku. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Stránský (HC Davos) 

Matěj Stránský Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační útočník nasázel v průběhu základní části 33 branek a stal se nejlepším střelcem celé extraligy. Dalších 15 (5+10) bodů přidal v play-off a byl jedním z hlavních strůjců třineckého titulu. Pak ale extraligu po dvou letech opustil a odešel do švýcarského Davosu. Osmadvacetiletý útočník měl být jedním z lídrů českého týmu i na mistrovství světa v Lotyšsku, šampionát ale Matěji Stránskému příliš nevyšel.  

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michael Špaček (Frölunda Indians) 

Michael Špaček Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Společně se Stránským odjel na mistrovství světa do Lotyšska, ovšem ani Michael Špaček nebude na turnaj v Rize vzpomínat v nejlepším. Čtyřiadvacetiletý útočník nedostal tolik prostoru, kolik se čekalo a dokonce ani nezasáhl do čtvrtfinálového duelu s Finskem. Na turnaj přitom přijel v parádní formě a s extraligovým titul v kapse. Oceláře posílil na konci ledna, v základní části stihl posbírat 11 bodů, dalších 14 jich přidal v play-off a stal se jedním z klíčových hráčů na cestě za titulem. Teď bude hrát za švédskou Frölundu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud