Letná plná cizinců?! 6 Čechů, kteří se mohou dostat do sestavy Sparty

Sparta loni zahájila novou éru a začala kupovat drahé cizince. Na Letné nezůstal kámen na kameni a řada hráčů, kteří do té doby patřili k oporám, z klubu odešla. Role českých fotbalistů v pražském klubu už není tak výrazná.

Odchod zkušených českých fotbalistů ze Sparty pokračuje. David Lafata ukončil kariéru, Michal Kadlec by měl pokračovat ve Slovácku a místo není ani pro Davida Hovorku, který bude hrát za Jablonec. Ve sparťanské sestavě mají převahu cizinci, říká si o ni však i šest Čechů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Sparta si ho překvapivě stáhla z hostování z Liberce a Tomáš Wiesner se měl poprat o místo v sestavě s Ondřejem Zahustelem. Ten se však zranil a musí na operaci, zdravotní problémy trápily i jednadvacetiletého Wiesnera, a tak na Letnou přišel další Rumun Alexandru Chipciu. Devětadvacetiletý reprezentant je sice zvyklý hrát v ofenzivě, ve Spartě s ním ale počítají na post obránce. Alternativou bude Wiesner.

Foto: Czech News Center, a.s./ Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Martin Frýdek

Martin Frýdek Sparta Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý reprezentant odehrál v uplynulé sezoně za Spartu 21 utkání, z toho byl osmnáctkrát v základní sestavě. O tu bojuje i nyní, na Letné mu ale přibyla konkurence. Z hostování se vrátil Eldar Čivič, do dobré formy se dostává taky Mihailo Ristič, který stejně jako Frýdek může hrát na kraji obrany i ve středu zálohy.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jiří Kulhánek je odchovancem Sparty, na Letnou se vrátil v zimě z hostování v Liberci a na jaře odehrál třináct zápasů. Obstál a vybojoval si pevné místo ve středu zálohy. Letenští na tento post nepřivedli žádnou novou posilu, dvaadvacetiletý Kulhánek by si tak měl místo v sestavě uhájit.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Josef Šural

Josef Šural Kadlec Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Ve Spartě vyzrál v klíčovou personu, loni hrál s kapitánskou páskou, a pokud byl fit, měl jisté místo v sestavě. Navíc přidal devět branek a byl nejlepším střelcem rudého týmu. I letos na něj bude Pavel Hapal hodně spoléhat.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Má za sebou hodně zajímavou sezonu. Na začátku byl na odpis a zdálo se, že z Letné odejde. Pak ho ale Andrea Stramaccioni vrátil do hry a Václav Kadlec byl dokonce kapitánem. V závěru ročníku se však zranil a sezona, ve které dal šest branek, pro něj skončila předčasně. Kolik prostoru dostane v té další?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Je v obtížné pozici. Zatímco v Liberci byl klíčovým útočníkem a nejlepším střelcem týmu, na Letné si své místo bude muset vybojovat. Není před ním jen Šural s Kadlecem, ale také Benjamin Tetteh. Pokud však naváže na vydařené jaro, během něhož dal devět branek, může dostat hodně prostoru.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud