Brankář – Milan Heča . V průběhu podzimu z brány vystrnadil Florina Nitu a zdá se, že je nyní pevnou sparťanskou jedničkou. Zůstane jí i během celého jara? Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Michal Sáček. Jen dva hráči Sparty na podzim zasáhli do dvaceti zápasů. Jedním z nich byl Michal Sáček, který se ze středu zálohy přesunul na pravý kraj obrany a odváděl velmi dobré služby. Na jakém postu bude hrát na jaře? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Obránce – David Lischka. Není žádným tajemstvím, že Sparta stále hledá stopera. David Lishka by se ale o svou pozici neměl bát, aktuálně je totiž letenským středním obráncem číslo jedna. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Obránce – Filip Panák. Čtyřiadvacetiletý univerzál Filip Panák přišel do Sparty před rokem z Karviné, kde se přesunul z útoku do středu obrany a stal se z něj jeden z nejlepších ligových stoperů. Jenže na Letné vinou zranění ještě neodehrál ani jeden zápas. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
12
Fotogalerie

Letná bez cizinců. Takto by vypadala sestava Sparty složená jen z českých hráčů

Časy, kdy v kabině Sparty převládala cizí řeč, jsou pryč. Teď už by kouč Václav Jílek hravě dokázal poskládat i ryze českou jedenáctku.

Bez názvu.jpg

V době, kdy na Letné vládl Andrea Stramaccioni, byla sparťanská kabina plná cizinců. Ty časy už jsou ale pryč a Sparta by dokázala sestavit i českou sestavu. Jak by v případě, že by všichni byli zdraví, vypadala? Podívejte se.​

Pokračování 2 / 12

Brankář – Milan Heča

Milan Heča Sparta.jpg

V průběhu podzimu z brány vystrnadil Florina Nitu a zdá se, že je nyní pevnou sparťanskou jedničkou. Zůstane jí i během celého jara?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Michal Sáček

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jen dva hráči Sparty na podzim zasáhli do dvaceti zápasů. Jedním z nich byl Michal Sáček, který se ze středu zálohy přesunul na pravý kraj obrany a odváděl velmi dobré služby. Na jakém postu bude hrát na jaře?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Obránce – David Lischka

David Lischka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Není žádným tajemstvím, že Sparta stále hledá stopera. David Lishka by se ale o svou pozici neměl bát, aktuálně je totiž letenským středním obráncem číslo jedna.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Obránce – Filip Panák

Filip Panák Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý univerzál Filip Panák přišel do Sparty před rokem z Karviné, kde se přesunul z útoku do středu obrany a stal se z něj jeden z nejlepších ligových stoperů. Jenže na Letné vinou zranění ještě neodehrál ani jeden zápas.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Obránce – Matěj Hanousek

Matěj Hanousek SPparta 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na podzim se mu sice nevyhnuly i slabší chvilky a na několik zápasů vypadl i ze základní sestavy, Matěj Hanousek má však kvality na to, aby v ní na jaře zase nastupoval pravidelně. Zastoupit jej může také univerzál Martin Frýdek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 12

Záložník – Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Z talentovaného záložníka se stal jeden z lídrů sparťanské družiny. Teprve sedmnáctiletý Adam Hložek se zabydlel v sestavě pražského celku a na podzim vstřelil tři branky, ke kterým přidal šest nahrávek.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Záložník – Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý Ladislav Krejčí má za sebou první půlrok ve sparťanském dresu. Zvládl během něj odehrát 13 zápasů, ve kterých zaujal zajímavými výkony. Šanci dostane i na jaře.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Záložník – Michal Trávník

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel v létě z Jablonce, kterému loni pomohl deseti góly a stejným počtem nahrávek. V rudém dresu se gólově ještě neprosadil, už nehraje tak vysoko, jako byl zvyklý, drží si však flek a důležité místo v sestavě.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Záložník – Bořek Dočkal

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Před rokem se vrátil z Číny na Letnou, jenže za Spartu odehrál jen tři zápasy, zranil se a dosud se v lize neobjevil. V přípravě už se však ukázal na hřišti a fanouškům Sparty dal naději. Kolik toho zvládne na jaře?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Záložník – Martin Frýdek

Martin Frýdek 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho místo je sice ve středu zálohy, případně na kraji obrany, Martin Frýdek je ale univerzálem, který dokáže zaskočit kdekoliv. Na podzim si připsal 12 startů, jeden gól a dvě nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Útočník – Libor Kozák

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Sezonu začal jako sparťanský útočník číslo jedna, ale dlouho se nemohl prosadit. Nakonec se sice trefil sedmkrát, o místo v sestavě jej ale připravil Benjamin Tetteh. A to se do akce po zranění vrací ještě Václav Drchal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud