Jakub Surovčík (Slovensko) – 21 let  Jednadvacetiletý bratislavský rodák Jakub Surovčík už od deseti let fotbalově vyrůstal v pražské Slavii. Předloni byl na několikaměsíčním hostování ve Vlašimi a pak nastupoval za šešívaný B tým. V Edenu s ním ale už nepočítali a tak loni v lednu odešel jako volný hráč do Jablonce. Na severu Čech podepsal smlouvu do roku 2024. Do branky se v prvoligovém utkání dostal v jarní části sezony třikrát, ale vychytal jen jednu remízu. Téměř dvoumetrový čahoun však v létě opět změnil adresu a překvapivě zamířil na Letnou. Spartě se upsal na čtyři sezony, ale v aktuální hierarchii je až brankářem čílo tři a proto pravidelně chytá za juniorku ve druhé lize.
 Nelson Okeke (Nigérie) – 21 let  Aktuálně jednadvacetiletý nigérijský záložník Nelson Okeke přišel do Prahy v listopadu roku 2021. Letos v létě prodloužil na Letné smlouvu. V minulosti se už několikrát zapojil do tréninkového procesu s A týmem, což mu v létě 2021 vyneslo dvě zápasové nominace. Tehdy devatenáctiletý mladík usedl na lavičku v obou zápasech 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém Sparťané hráli s Monakem. V jarní části minulé sezony zasáhl poté, co se vyléčil ze zranění, do osmi utkání a byl jedním ze strůjců vítězné série, která vynesla sparťanskému béčku záchranu v druhé nejvyšší soutěži. Povedenými výkony si Okeke v závěru ročníku vysloužil zařazení do tréninkového procesu A týmu. Momentálně je však opět na marodce.
 Adam Goljan (Slovensko) – 22 let  Adam Goljan je odchovancem Žiliny a v lednu roku 2022 přestoupil do Sparty. Nejprve působil v rezervním týmu a v polovině ročníku 2022/23 se připojil k prvnímu celku. Premiérový soutěžní zápas za A-tým odehrál v MOL Cupu, ale dvakrát se dostal na hřiště jako střídající hráč i v nejvyšší soutěži. V současné sezoně působí v rezervním mužstvu. Na podzim odehrál za béčko ve druhé lize deset zápasů a zaznamenal jednu asistenci.
 Amath Cissé (Senegal) – 22 let  Letos v lednu přišel z francouzské Bourges na Letnou útočník Amath Cissé. Aktuálně dvaadvacetiletý Senegalec stačil během jarní části sezony odehrát dest utkání a vstřelil čtyři góly. Také však viděl třikrát žlutou kartu, z nichž jedna se mu změnila v červenou. Na podzim v současném druholigovém ročníku se objevil na hřišti v osmi zápasech, v polovině září si však poranil koleno a od té doby je na marodce.
5
Fotogalerie

Letenské přísliby ze zahraničí. 5 mladých cizinců, kteří vyzrávají ve sparťanské juniorce

Juniorský (nebo chcete-li rezervní) tým, je od toho, aby v něm vyzrávali mladí fotbalisté pro nejvyšší soutěž. Béčko pražské Sparty kope druhou nejvyšší soutěž a v kádru mužstva jsou kromě talentovaných tuzemských mladíků i cizinci.

Juniorským týmem Sparty prošla už řada borců, kteří později zakotvili v A mužstvu na Letné. V současnosti jsou na soupisce rezervního celku tři desítky talentovaných mladíků, mezi nimiž je i pět zahraničních příslibů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ibrahima Fall (Senegal) – 19 let

Ibrahima Fall (2).jpg

Devatenáctiletý senegalský stoper Ibrahima Fall se objevil na Letné letos v létě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na 50 tisíc eur. Na hřišti se však dosud v žádném utkání neobjevil.

Foto: sparta.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Surovčík (Slovensko) – 21 let

Jakub Surovčík.jpg

Jednadvacetiletý bratislavský rodák Jakub Surovčík už od deseti let fotbalově vyrůstal v pražské Slavii. Předloni byl na několikaměsíčním hostování ve Vlašimi a pak nastupoval za šešívaný B tým. V Edenu s ním ale už nepočítali a tak loni v lednu odešel jako volný hráč do Jablonce. Na severu Čech podepsal smlouvu do roku 2024. Do branky se v prvoligovém utkání dostal v jarní části sezony třikrát, ale vychytal jen jednu remízu.

Téměř dvoumetrový čahoun však v létě opět změnil adresu a překvapivě zamířil na Letnou. Spartě se upsal na čtyři sezony, ale v aktuální hierarchii je až brankářem čílo tři a proto pravidelně chytá za juniorku ve druhé lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Nelson Okeke (Nigérie) – 21 let

Nelson Okeke.jpg

Aktuálně jednadvacetiletý nigérijský záložník Nelson Okeke přišel do Prahy v listopadu roku 2021. Letos v létě prodloužil na Letné smlouvu. V minulosti se už několikrát zapojil do tréninkového procesu s A týmem, což mu vyneslo dvě zápasové nominace. Tehdy devatenáctiletý mladík usedl na lavičku v obou zápasech 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém Sparťané hráli s Monakem.

V jarní části minulé sezony zasáhl poté, co se vyléčil ze zranění, do osmi utkání a byl jedním ze strůjců vítězné série, která vynesla sparťanskému béčku záchranu v druhé nejvyšší soutěži. Povedenými výkony si Okeke v závěru ročníku vysloužil zařazení do tréninkového procesu A týmu. Momentálně je však opět na marodce.

Foto: sparta.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Goljan (Slovensko) – 22 let

Adam Goljan.jpg

Adam Goljan je odchovancem Žiliny a v lednu roku 2022 přestoupil do Sparty. Nejprve působil v rezervním týmu a v polovině ročníku 2022/23 se připojil k prvnímu celku. Premiérový soutěžní zápas za A-tým odehrál v MOL Cupu, ale dvakrát se dostal na hřiště jako střídající hráč i v nejvyšší soutěži. V současné sezoně působí v rezervním mužstvu. Na podzim odehrál za béčko ve druhé lize deset zápasů a zaznamenal jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Amath Cissé (Senegal) – 22 let

Amath Cissé.jpg

Letos v lednu přišel z francouzské Bourges na Letnou útočník Amath Cissé. Aktuálně dvaadvacetiletý Senegalec stačil během jarní části sezony odehrát dest utkání a vstřelil čtyři góly. Také však viděl třikrát žlutou kartu, z nichž jedna se mu změnila v červenou. Na podzim v současném druholigovém ročníku se objevil na hřišti v osmi zápasech, v polovině září si však poranil koleno a od té doby je na marodce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud