Hugo Jan Bačkovský  - Sparta má k dispozici Florina Nitu a Milana Heču, kterým navíc kryje záda zkušený David Bičík. Devatenáctiletý brankář Hugo Jan Bačkovský tak na svou ligovou šanci čeká a letos je na hostování ve Vlašimi. Prosadí se jednou na Letné? Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Filip Havelka  - Sparta letos poslala několik hráčů hostovat do Českých Budějovic. Jedním z nich je i jednadvacetiletý záložník Filip Havelka, který si v sezoně 2016/17 připsal čtyři starty ve sparťanském dresu. Další zkušenosti sbíral v Liberci a letos odehrál devět zápasů za Dynamo. Foto: Profimedia.cz
 Adam Hložek  - Několikrát už se spekulovalo o jeho nominaci do reprezentačního áčka, Adam Hložek si ale na první seniorskou pozvánku musí počkat. Je mu však teprve 17 let, takže šance jednou určitě přijde. Také letos patří ke klíčovým hráčům Sparty a v 11 zápasech dal už tři góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Dominik Plechatý  - Trenér Sparty Václav Jílek letos hledá stoperskou dvojici, která by nechybovala. Vyzkoušel už několik variant a další mu možná už brzy přibude. V Jablonci totiž hostuje dvacetiletý Dominik Plechatý, který si získal místo ve středu severočeské obrany, kde podává velmi dobré výkony. Loni si připsal i pět zápasů ve Spartě. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Letenské naděje. 5 hráčů Sparty, kteří se dostali do reprezentační jednadvacítky

V nominaci reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého na kvalifikační bitvu s Anglií není ani jeden hráč Sparty. Ti se však objevili ve výběru lvíčat.

Bez názvu1.jpg

Slavia měla v původní reprezentační nominaci A týmu proti Anglii osm zástupců. Své hráče vyslala do boje i Plzeň, ovšem na zástupce Sparty se nedostalo. Zato do výběru jednadvacítky se vešlo pět hráčů, kteří buď za Spartu hrají, nebo ji patří a jsou na hostování jinde. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Hugo Jan Bačkovský

Hugo Jan Bačkovský 2 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Sparta má k dispozici Florina Nitu a Milana Heču, kterým navíc kryje záda zkušený David Bičík. Devatenáctiletý brankář Hugo Jan Bačkovský tak na svou ligovou šanci čeká a letos je na hostování ve Vlašimi. Prosadí se jednou na Letné?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Havelka

Filip Havelka ČR.jpg

Sparta letos poslala několik hráčů hostovat do Českých Budějovic. Jedním z nich je i jednadvacetiletý záložník Filip Havelka, který si v sezoně 2016/17 připsal čtyři starty ve sparťanském dresu. Další zkušenosti sbíral v Liberci a letos odehrál devět zápasů za Dynamo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Několikrát už se spekulovalo o jeho nominaci do reprezentačního áčka, Adam Hložek si ale na první seniorskou pozvánku musí počkat. Je mu však teprve 17 let, takže šance jednou určitě přijde. Také letos patří ke klíčovým hráčům Sparty a v 11 zápasech dal už tři góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý Jablonec.jpg

Trenér Sparty Václav Jílek letos hledá stoperskou dvojici, která by nechybovala. Vyzkoušel už několik variant a další mu možná už brzy přibude. V Jablonci totiž hostuje dvacetiletý Dominik Plechatý, který si získal místo ve středu severočeské obrany, kde podává velmi dobré výkony. Loni si připsal i pět zápasů ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Polidar

Matěj Polidar Příbram Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Stačilo mu odehrát 18 ligových zápasů, aby zaujal Spartu, která s ním podepsala čtyřletou smlouvu. Devatenáctiletý útočník Matěj Polidar ale zůstal na hostování v Příbrami, za kterou letos odehrál dvanáct duelů. Na gól však talentovaný útočník čeká.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud