Postup Liberce do extraligy  Tak schválně, vybavujete si, že Jiří Hudler působil v Liberci? Fanoušci Bílých Tygrů určitě ano. Ačkoliv se v sezoně 2001/02 stal nejproduktivnějším hráčem Vsetína, s Valachy do play-off nepostoupil, a tak se vydal pomoct Liberci. Zasáhl do 13 zápasů, ve kterých posbíral šestnáct bodů a postaral se o liberecký postup do extraligy. Svým způsobem tak položil základy k pozdějšímu mistrovskému titulu. Profimedia.cz
 Bronz na MS do 18 let  Skvělé výkony v sezoně 2001/02 vynesly Hudlerovi nominaci na mistrovství světa hráčů do 18 i 20 let. Zatímco s juniory díru do světa neudělal, na šampionátu osmnáctek řádil. Dal sedm branek, na stejný počet přihrál, vyhrál týmovou produktivitu a pomohl Čechům k bronzové medaili. Společně s Alexandrem Ovečkinem se ocitl v All-Star týmu turnaje. Profimedia.cz
 Stanley Cup  Hudler byl do NHL draftován v roce 2002, prošel v druhém kole coby 58. hráč v pořadí. Českého útočníka získal Detroit, který mu dal příležitost v sezoně 2003/04, v níž Hudler odehrál dvanáct zápasů. Více času ale strávil na farmě. Do prvního týmu Red Wings se natrvalo prosadil v sezoně 2006/07 a v následujícím ročníku dokonce oslavil Stanley Cup. V play-off hrál parádně, dal pět branek, na devět přihrál a vítězným gólem dokonce rozhodl čtvrté finále s Pittsburghem. Profimedia.cz
 Životní sezona 2014/15  Po roční ruské anabázi se Hudler vrátil do NHL. V Detroitu Red Wings ale dlouho nezůstal a zamířil do Calgary. V týmu Flames strávil necelé čtyři roky a zažil v něm životní sezonu. Byl to ročník 2014/15, v němž dokázal nastřádat do statistik 76 bodů (31+45) v 78 zápasech. V play-off pak zaznamenal osm bodů (4+4) v 11 duelech. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Když zářil talent. Připomeňte si 5 nejvýraznějších úspěchů v kariéře Jiřího Hudlera

V osmatřiceti letech se útočník Jiří Hudler mohl klidně ještě prohánět mezi mantinely, ale je to už pět roků, co se s profesionální kariérou nadobro rozloučil. Někdejší obrovský talent českého hokeje, který byl v mládí srovnáván s Jaromírem Jágrem, se však může za svou sportovní cestou ohlédnout s uspokojením.

Před několika lety prohlásil kouč Calgary Flames o Jiřím Hudlerovi, že je jedním z nejchytřejších hráčů, které poznal. Český forvard měl zřejmě na víc a jeho kariéra mohla vypadat o dost úspěšněji. Přesto, když se podívá do minulosti, najde tam řadu vydařených období. Čeho „velkého“ v kariéře dosáhl? Na to najdete odpověď v  následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Titul se Vsetínem

Jiří Hudler Vsetín 2.jpg

Jiří Hudler byl už odmala považován za obrovský talent, což dokazoval ve všech věkových kategoriích. V extralize debutoval v sezoně 1999/00, v dresu Vsetína, zasáhl do dvou zápasů a zaznamenal jednu asistenci.

V následujícím ročníku odehrál za tým z Lapače 22 zápasů a, i když byl poslán na hostování do Havířova, stal se členem posledního vsetínského mistrovského kádru v historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Postup Liberce do extraligy

Jiří Hudler Liberec.jpg

Tak schválně, vybavujete si, že Jiří Hudler působil v Liberci? Fanoušci Bílých Tygrů určitě ano. Ačkoliv se v sezoně 2001/02 stal nejproduktivnějším hráčem Vsetína, s Valachy do play-off nepostoupil, a tak se vydal pomoct Liberci. Zasáhl do 13 zápasů, ve kterých posbíral šestnáct bodů a postaral se o liberecký postup do extraligy. Svým způsobem tak položil základy k pozdějšímu mistrovskému titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bronz na MS do 18 let

Jiří Hudler1.jpg

Skvělé výkony v sezoně 2001/02 vynesly Hudlerovi nominaci na mistrovství světa hráčů do 18 i 20 let. Zatímco s juniory díru do světa neudělal, na šampionátu osmnáctek řádil. Dal sedm branek, na stejný počet přihrál, vyhrál týmovou produktivitu a pomohl Čechům k bronzové medaili. Společně s Alexandrem Ovečkinem se ocitl v All-Star týmu turnaje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Stanley Cup

Jiří Hudler Stanley Cup.jpg

Hudler byl do NHL draftován v roce 2002, prošel v druhém kole coby 58. hráč v pořadí. Českého útočníka získal Detroit, který mu dal příležitost v sezoně 2003/04, v níž Hudler odehrál dvanáct zápasů. Více času ale strávil na farmě.

Do prvního týmu Red Wings se natrvalo prosadil v sezoně 2006/07 a v následujícím ročníku dokonce oslavil Stanley Cup. V play-off hrál parádně, dal pět branek, na devět přihrál a vítězným gólem dokonce rozhodl čtvrté finále s Pittsburghem.

V další sezoně si vylepšil bodové maximum (57), s Detroitem byl opět ve finále, tentokrát ale slavil Pittsburgh. Následně na rok nečekaně zakotvil v ruském Dynamu Moskva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Životní sezona 2014/15

Jiří Hudler.jpg

Po roční ruské anabázi se Hudler vrátil do NHL. V Detroitu Red Wings ale dlouho nezůstal a zamířil do Calgary. V týmu Flames strávil necelé čtyři roky a zažil v něm životní sezonu. Byl to ročník 2014/15, v němž dokázal nastřádat do statistik 76 bodů (31+45) v 78 zápasech. V play-off pak zaznamenal osm bodů (4+4) v 11 duelech.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud