Tomáš Koubek  Bývalý gólman Hradce Králové či Sparty si udělal skvělé jméno ve francouzském Rennes, odkud v létě roku 2019 odešel do Augusburgu. Jenže v uplynulých dvou sezonách neodchytal ani jeden bundesligový zápas, a tak se v létě řešil jeho odchod. Třicetiletý gólman byl však bez praxe, a tak jej nikdo nechtěl. Letos se postavil do akce ve čtyřech zápasech, kdy zaskočil za zraněného kolegu, pak se ale vrátil zpátky mezi náhradníky. Jeho pozice není ideální.
 Vladimír Darida  Bývalý reprezentační kapitán býval oporou Freiburgu a pak i berlínské Herthy. Jenže v aktuálním ročníku Vladimír Darida zasáhl jen do tří bundesligových zápasů, ve kterých odehrál pouhých 29 minut. V Berlíně už s dvaatřicetiletým záložníkem nepočítají, a tak se nahlas začíná spekulovat o jeho možném návratu do Plzně.
 Josef Hušbauer  Dvaatřicetiletý záložník hrával ligu za Spartu, velmi dobré období prožil i ve Slavii a na kontě má taky 21 startů v reprezentaci. Před dvěma lety odešel do kyperské Famagusty a od léta byl hráčem týmu Karmiotissa. Jenže za ten odehrál jen osm zápasů a pak se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy. Momentálně je bez angažmá.
 Matěj Vydra  Ještě v minulé sezoně bojoval s Burnley v Premier League, z té ale tým spadl. Matěj Vydra se navíc opět zranil, musel na další operaci a v klubu skončil. Od té doby je bez angažmá a dává se zdravotně do pořádku. Třicetiletý útočník se však už několikrát dokázal vrátit a comeback plánuje taky teď. Nedávno se spekulovalo o jeho spojení se Spartou, teď jej údajně láká Plzeň. Vydra před časem řekl, že jeho prioritou zůstává zahraničí, případné nabídce z české ligy by se však nebránil.
5
Fotogalerie

Legionáři na rozcestí. 5 (bývalých) reprezentantů, jejichž budoucnost je nejistá

Už je to tady zase, přestupové spekulace se vrací do hry. Jejich součástí je i několik českých legionářů.

Vybrali jsme pět českých hráčů, ať už současných nebo bývalých reprezentantů, kteří mají několik věcí společných. Všem jim je alespoň třicet let, už nějaký čas jsou v cizině, ovšem jejich současná pozice není vůbec dobrá, a tak se může stát, že už brzy změní dres. O kom je řeč? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík

profimedia-0720998493.jpg

Loni v létě zamířil do Olympiakosu a stal se jasnou jedničkou řeckého velkoklubu. Odchytal velmi dobrou sezonu, dařilo se i týmu, jenže v úvodu letošní sezony se Olympiakos trápil. Klub měnil trenéry a pak se zranil i Tomáš Vaclík, za něhož řecký celek přivedl náhradu. Český reprezentační gólman se momentálně léčí doma v České republice, je však otázkou, co se s ním bude dít, až bude fit. Smlouvu má totiž jen do konce sezony, v březnu mu navíc bude už 34 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Augsburg 22.jpg

Bývalý gólman Hradce Králové či Sparty si udělal skvělé jméno ve francouzském Rennes, odkud v létě roku 2019 odešel do Augusburgu. Jenže v uplynulých dvou sezonách neodchytal ani jeden bundesligový zápas, a tak se v létě řešil jeho odchod. Třicetiletý gólman byl však bez praxe, a tak jej nikdo nechtěl. Letos se postavil do akce ve čtyřech zápasech, kdy zaskočil za zraněného kolegu, pak se ale vrátil zpátky mezi náhradníky. Jeho pozice není ideální.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vladimír Darida

Vladimír Darida Hertha 22.jpg

Bývalý reprezentační kapitán býval oporou Freiburgu a pak i berlínské Herthy. Jenže v aktuálním ročníku Vladimír Darida zasáhl jen do tří bundesligových zápasů, ve kterých odehrál pouhých 29 minut. V Berlíně už s dvaatřicetiletým záložníkem nepočítají, a tak se nahlas začíná spekulovat o jeho možném návratu do Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer

profimedia-0635520634.jpg

Dvaatřicetiletý záložník hrával ligu za Spartu, velmi dobré období prožil i ve Slavii a na kontě má taky 21 startů v reprezentaci. Před dvěma lety odešel do kyperské Famagusty a od léta byl hráčem týmu Karmiotissa. Jenže za ten odehrál jen osm zápasů a pak se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy. Momentálně je bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Vydra

Matěj Vydra Anglie.jpg

Ještě v minulé sezoně bojoval s Burnley v Premier League, z té ale tým spadl. Matěj Vydra se navíc opět zranil, musel na další operaci a v klubu skončil. Od té doby je bez angažmá a dává se zdravotně do pořádku. Třicetiletý útočník se však už několikrát dokázal vrátit a comeback plánuje taky teď. Nedávno se spekulovalo o jeho spojení se Spartou, teď jej údajně láká Plzeň. Vydra před časem řekl, že jeho prioritou zůstává zahraničí, případné nabídce z české ligy by se však nebránil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud