Michal Jordán  Bývalý bek Caroliny a účastník Světového poháru v roce 2016 ukončil před pěti lety zámořskou misi a odešel do Kazaně, odkud po roce zamířil do Chabarovsku. V dresu Amuru třicetiletý Michal Jordán, jenž startoval na čtyřech světových šampionátech, patřil ve čtyřech posledních sezonách ke klíčovým postavám zadních řad. V aktuálním ročníku sice odehrál jen 40 zápasů, zato ale nasbíral nejvíc bodů během svého působení na Dálném východě. Ve statistikách měl po základní části devět branek a 11 asistencí. Také jemu nyní končí v Amuru kontrakt. Vrátí se po pěti letech na česká kluziště, nebo přidá další sezonu v KHL? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Mašín  Nováčkem v barvách Amuru se stal v aktuálním ročníku KHL pětadvacetiletý bek Dominik Mašín. Do nejprestižnější evropské soutěže zamířil poté, co se čtyři sezony marně snažil ve farmářském celku Tampy Bay snažil dokázat, že má předpoklady na NHL. V elitní zámořské lize však nedostal jedinou šanci a loni v létě zřejmě pochopil, že se jí ani nedočká. Odchovanec pražské Slavie podepsal roční kontrakt v Chabarovsku a během aktuálního ročníku naskočil do 32 zápasů, v nichž posbíral do statistik 11 bodů (2+9). Foto: Profimedia.cz
 Hynek Zohorna  Dvojnásobný ligový šampion Hynek Zohorna opustil brněnskou Kometu v roce 2018 a zamířil do finského Lahti, kde zvládl posbírat během jedné sezony 39 bodů v 48 zápasech. Ze severu Evropy se však rozhodl odejít na Dálný východ a upsal se Chabarovsku. V Amuru odehrál dva povedené roky. V každém ročníku nastřílel 11 branek a patřil k oporám mužstva. Nyní mu končí smlouva a jeho další hokejové kroky jsou zatím tajemstvím. Na stole však bude mít zřejmě tolik nabídek, že si bude moci vybírat. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Zohorna  Hynek Zohorna se v Chabarovsku potkal i se svým starším bratrem Tomášem, jenž v klubu působil necelých šest sezon. V každé z nich se pohyboval okolo třicetibodové hranice a patřil mezi klíčové postavy týmu. V aktuálním ročníku nosil na dresu kapitánské céčko, na konci ledna se však rozhodl z rodinných důvodů dát KHL valem, vrátil se do české extraligy a upsal se Pardubicím, odkud do zahraničí jako odchovanec klubu odcházel. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Legionáři na Dálném východě. 5 Čechů, kteří letos hájili barvy Amuru Chabarovsk

Aktuální sezona KHL vrcholí. Početná česká kolonie z Chabarovsku však boje play-off sleduje jen v televizi.

Chabarovsk leží vzdušnou čarou více než šest tisíc kilometrů od Moskvy, zato kousek od čínských hranic. A barvy tohoto klubu hájilo v aktuální sezoně i pět českých hokejistů. V žádném klubu z KHL bychom jich nenašli víc. Jak se jim vedlo, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Langhamer

Marek Langhamer Chabarovsk.jpg

Před sezonou 2018/19 se s ním počítalo jako s brněnskou jedničkou, jenže za Kometu odchytal jen osm zápasů a zamířil do Ruska. Marek Langhamer, jenž má na kontě i dva starty v NHL za Arizonu, posílil Chabarovsk, kde nyní odchytal už třetí sezonu. V té současné zvládl zatím největší porci zápasů. Nastoupil do 27 utkání a opět podával velmi kvalitní výkony, podprůměrný celek však s parťákem Jevgenijem Alikinem do vyřazovacích bojů nepřivedli.

Šestadvacetiletému českému gólmanovi po sezoně končí v Chabarovsku dvouletý kontrakt a je otázkou, zda v klubu prodlouží smlouvu, nebo zamíří jinam. O nabídky jistě nebude mít nouzi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Jordán

Michal Jordán Chabarovsk.jpg

Bývalý bek Caroliny a účastník Světového poháru v roce 2016 ukončil před pěti lety zámořskou misi a odešel do Kazaně, odkud po roce zamířil do Chabarovsku. V dresu Amuru třicetiletý Michal Jordán, jenž startoval na čtyřech světových šampionátech, patřil ve čtyřech posledních sezonách ke klíčovým postavám zadních řad.

V aktuálním ročníku sice odehrál jen 40 zápasů, zato ale nasbíral nejvíc bodů během svého působení na Dálném východě. Ve statistikách měl po základní části devět branek a 11 asistencí. Také jemu nyní končí v Amuru kontrakt. Vrátí se po pěti letech na česká kluziště, nebo přidá další sezonu v KHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Mašín

Dominik Mašín-Chabarovsk.jpg

Nováčkem v barvách Amuru se stal v aktuálním ročníku KHL pětadvacetiletý bek Dominik Mašín. Do nejprestižnější evropské soutěže zamířil poté, co se čtyři sezony marně snažil ve farmářském celku Tampy Bay snažil dokázat, že má předpoklady na NHL. V elitní zámořské lize však nedostal jedinou šanci a loni v létě zřejmě pochopil, že se jí ani nedočká. Odchovanec pražské Slavie podepsal roční kontrakt v Chabarovsku a během aktuálního ročníku naskočil do 32 zápasů, v nichž posbíral do statistik 11 bodů (2+9).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna.jpg

Dvojnásobný ligový šampion Hynek Zohorna opustil brněnskou Kometu v roce 2018 a zamířil do finského Lahti, kde zvládl posbírat během jedné sezony 39 bodů v 48 zápasech. Ze severu Evropy se však rozhodl odejít na Dálný východ a upsal se Chabarovsku. V Amuru odehrál dva povedené roky. V každém ročníku nastřílel 11 branek a patřil k oporám mužstva. Nyní mu končí smlouva a jeho další hokejové kroky jsou zatím tajemstvím. Na stole však bude mít zřejmě tolik nabídek, že si bude moci vybírat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna Chabarovsk.jpg

Hynek Zohorna se v Chabarovsku potkal i se svým starším bratrem Tomášem, jenž v klubu působil necelých šest sezon. V každé z nich se pohyboval okolo třicetibodové hranice a patřil mezi klíčové postavy týmu. V aktuálním ročníku nosil na dresu kapitánské céčko, na konci ledna se však rozhodl z rodinných důvodů dát KHL valem, vrátil se do české extraligy a upsal se Pardubicím, odkud do zahraničí jako odchovanec klubu odcházel.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud