1998: Triple Play 98  V Evropě to možná až taková bomba nebyla, ale v zemích, kde patří baseball mezi oblíbené sporty, to byla pecka. Řeč je o hře Triple Play 98. V titulu od EA Sports byly všechny stadiony, na kterých se hraje americká MLB, a více než sedm stovek profesionálních baseballistů. Z hlediska hratelnosti šlo o naprosto dokonalý kousek, který dokázal chytit a dlouhé týdny nepustit.
 1998: NFL Blitz  I když dlouholetým herním králem na poli amerického fotbalu je hra Madden, v roce 1998 ji předčil titul s názvem NFL Blitz od Midway Games, který se objevil na trhu na podzim roku 1998. Nebyla sice dokonale realistická jako tituly Madden NFL, o to víc však byla díky násilným scénám, přehnaně tvrdým hitům a ujetým oslavám bodů zábavnější.
 1999: Mario Golf  Hra Mario Golf obsahuje všechny klasické znaky pestrobarevného komiksového stylu. Na konci devadesátých let neexistovalo moc titulů, u nichž byste se mohli víc pobavit, čemuž napomáhala i nesmírně široká škála herních módů, z nichž si hráč mohl vybírat.
 1999: Gran Turismo 2  Když se budete probírat závodními hrami, budou vám možná připadat všechny na jedno brdo. Jako zjevení z nich však vystupuje série Gran Turismo. Platí to dnes a platilo to i v roce 1999, kdy přišla na trh druhá verze této legendární hry. Díky ohromujícímu počtu vozidel se dalo závodit donekonečna a pořád to bylo nesmírně vzrušující a zábavné. Proč? Bylo to totiž na svou dobu ultrarealistické – auta, tratě i fyzikální zákony. Dnes už je označení Gran Turismo etalonem, podle něhož se v branži poměřuje kvalita závodních titulů.
5
Fotogalerie

Legendární skvosty. Toto je 5 nejlepších sportovních videoher z 90. let

Není hra jako hra. A platí to i v oblasti videoher, Zatímco jednu po pár minutách znechuceně opustíte a už nikdy se k ní nevrátíte, jiná vás chytí a dlouhé týdny nepustí.

Někdy člověk žasne nad tím, co všechno herní vývojáři vypustí do světa. Rychlost uvedení na trh je občas důležitější než dobrý nápad a vychytání chyb, takže se tu tam dostane k hráčům extrémně nepovedený titul. Ale platí to i opačně. Občas se totiž podaří stvořit naprostý skvost, který se stane herní legendou, na niž se vzpomíná i dlouhá léta poté, co vyklidila pole svým mladším následovníkům.

Třeba v 90. letech minulého století, v době bouřlivého rozvoje videoher, bychom našli dost kousků, které by si klidně zasloužily nálepku „nejlepší“. Pětici těch skutečně nejpovedenějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

1997: NHL 98

NHL 98.jpeg

Kdybychom hledali hry, které čněly v 90. letech minulého století nad ostatní, došli bychom bezpochyby k titulu NHL 98. Tento sportovní klenot, který vyprodukovala společnost EA Sports, vynikal povedenou grafikou, která na svou dobu působila neuvěřitelně realisticky. Konečně byl na světě počítačový hokej, který se blížil tomu skutečnému, k čemuž přispívalo i velmi dobré řešení ovládacích prvků, které z hraní činily opravdový zážitek.

Pokračování 3 / 6

1998: Triple Play 98

Triple Play.jpeg

V Evropě to možná až taková bomba nebyla, ale v zemích, kde patří baseball mezi oblíbené sporty, to byla pecka. Řeč je o hře Triple Play 98. V titulu od EA Sports byly všechny stadiony, na kterých se hraje americká MLB, a více než sedm stovek profesionálních baseballistů. Z hlediska hratelnosti šlo o naprosto dokonalý kousek, který dokázal chytit a dlouhé týdny nepustit.

Pokračování 4 / 6

1998: NFL Blitz

NFL Blitz.jpeg

I když dlouholetým herním králem na poli amerického fotbalu je hra Madden, v roce 1998 ji předčil titul s názvem NFL Blitz od Midway Games, který se objevil na trhu na podzim roku 1998. Nebyla sice dokonale realistická jako tituly Madden NFL, o to víc však byla díky násilným scénám, přehnaně tvrdým hitům a ujetým oslavám bodů zábavnější.

Pokračování 5 / 6

1999: Mario Golf

Mario Golf.jpeg

Hra Mario Golf obsahuje všechny klasické znaky pestrobarevného komiksového stylu. Na konci devadesátých let neexistovalo moc titulů, u nichž byste se mohli víc pobavit, čemuž napomáhala i nesmírně široká škála herních módů, z nichž si hráč mohl vybírat.

Pokračování 6 / 6

1999: Gran Turismo 2

Gran Turismo.jpeg

Když se budete probírat závodními hrami, budou vám možná připadat všechny na jedno brdo. Jako zjevení z nich však vystupuje série Gran Turismo. Platí to dnes a platilo to i v roce 1999, kdy přišla na trh druhá verze této legendární hry.

Díky ohromujícímu počtu vozidel se dalo závodit donekonečna a pořád to bylo nesmírně vzrušující a zábavné. Proč? Bylo to totiž na svou dobu ultrarealistické – auta, tratě i fyzikální zákony. Dnes už je označení Gran Turismo etalonem, podle něhož se v branži poměřuje kvalita závodních titulů.

Doporučujeme

Články odjinud