Tomáš Vestenický (Nitra)  - Další z talentů slovenského fotbalu. Dvaadvacetiletý Tomáš Vestenický před čtyřmi lety přestoupil z Nitry do AS Řím, v italském velkoklubu se však nedokázal prosadit. V roce 2016 tak odešel do polského celku Cracovia Krakow, aktuálně ale hostuje v Nitře a v letošním ročníku má na kontě už sedm branek. Foto: Profimedia.cz
 Vakoun Issouf Bayo (Dunajská Streda)  - Hlavní hvězda Dunajské Stredy. Jednadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny přišel na Slovensko během jara z tuniského klubu El Sahel a v aktuálním ročníku Fortuna ligy patří k elitním kanonýrům. Dvojnásobný reprezentant své země má na kontě už osm branek a čtyři přihrávky. Třikrát se trefil i v kvalifikaci Evropské ligy. Foto: Profimedia.cz
 Ismar Tandir (Ružomberok)  - Ve velmi dobré formě hraje také třiadvacetiletý Ismar Tandir. Rodák z Německa, který má občanství USA a Bosny a Hercegoviny, se na jaře objevil ve Frýdku-Místku. Odtud ho přivedl Ružomberok a bývalý mládežnický bosenský reprezentant je zatím v ráži. Aktuálně má na kontě už osm branek. Foto: YouTube.com
 Andraž Šporar (Slovan Bratislava)  - Čtyřiadvacetiletý slovinský reprezentant přišel v zimě do Slovanu Bratislava, který jej získal z Basileje. A tento transfer se bratislavskému celku povedl. Andraž Šporar je s jedenácti góly nejlepším střelcem slovenské ligy, na kontě má i dvě asistence a pět přesných zásahů v předkolech Evropské ligy. Foto: YouTube.com
5
Fotogalerie

Lákavé zboží pro elitní české kluby? 5 rozjetých kanonýrů slovenské ligy

Plzeň přišla o Michaela Krmenčíka, Spartu zřejmě opustí Josef Šural, slávistické útočníky zase trápí zdravotní problémy. Dá se čekat, že elitní ligové kluby budou posilovat, nové kanonýry mohou přivést i ze Slovenska.

Pokud české elitní kluby chtějí posílit útok, musí se poohlédnout za hranice. V domácí Fortuna lize sice působí Nikolaj Komličenko, Jean-David Beauguel či Nemanja Kuzmanovič, jinak ale není moc kde brát. Několik rozjetých kanonýrů však působí třeba na Slovensku. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Róbert Boženík (Žilina)

Róbert Boženík.jpg

Velký příslib pro slovenskou reprezentaci. Róbert Boženík má teprve 18 let, přesto už dostal šanci v prvním týmu Žiliny a v aktuálním ročníku má na kontě už sedm branek. Jeho aktuální tržní cena je podle portálu transfermarkt.de pouhých 75 tisíc eur, dá se však čekat, že v průběhu dalších měsíců rychle poroste. Nadaný útočník se brzy stane žádným hráčem na přestupovém trhu.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 6

Tomáš Vestenický (Nitra)

Tomáš Vestenický.jpg

Další z talentů slovenského fotbalu. Dvaadvacetiletý Tomáš Vestenický před čtyřmi lety přestoupil z Nitry do AS Řím, v italském velkoklubu se však nedokázal prosadit. V roce 2016 tak odešel do polského celku Cracovia Krakow, aktuálně ale hostuje v Nitře a v letošním ročníku má na kontě už sedm branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vakoun Issouf Bayo (Dunajská Streda)

Vakoun Issouf Bayo.jpg

Hlavní hvězda Dunajské Stredy. Jednadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny přišel na Slovensko během jara z tuniského klubu El Sahel a v aktuálním ročníku Fortuna ligy patří k elitním kanonýrům. Dvojnásobný reprezentant své země má na kontě už osm branek a čtyři přihrávky. Třikrát se trefil i v kvalifikaci Evropské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ismar Tandir (Ružomberok)

Ismar Tandir YT.jpg

Ve velmi dobré formě hraje také třiadvacetiletý Ismar Tandir. Rodák z Německa, který má občanství USA a Bosny a Hercegoviny, se na jaře objevil ve Frýdku-Místku. Odtud ho přivedl Ružomberok a bývalý mládežnický bosenský reprezentant je zatím v ráži. Aktuálně má na kontě už osm branek.

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 6

Andraž Šporar (Slovan Bratislava)

Andraž Šporar YT.jpg

Čtyřiadvacetiletý slovinský reprezentant přišel v zimě do Slovanu Bratislava, který jej získal z Basileje. A tento transfer se bratislavskému celku povedl. Andraž Šporar je s jedenácti góly nejlepším střelcem slovenské ligy, na kontě má i dvě asistence a pět přesných zásahů v předkolech Evropské ligy.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud