Lákavé zboží. Pět ligových fotbalistů, o které se zajímá Plzeň, Slavia a Sparta

Letošní sezona ještě zdaleka nekončí, naopak se čím dál víc dramatizuje, už teď se ale začíná spekulovat o tom, co nastane v létě. Elitní tuzemské kluby se proto pouští do lovu posil.

Plzeň, Slavia i Sparta budou posilovat. Letenský tým se možná znovu vydá na zahraniční trh, elitní tuzemské kluby ale budou lovit také u konkurence. Jména pěti hráčů, kteří jsou v kurzu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai.jpg

V zimě ho lákala Slavia, dvaadvacetiletý záložník ale nakonec do Edenu nezamířil a zůstal ve Zlíně. V Baťově městě je od začátku sezony, loni působil v Liberci. Letos se trefil už pětkrát a patří k nejlepším hráčům zlínského týmu. Dostane se znovu do hledáčku Slavie?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Dávis Ikaunieks

Davis Ikaunieks 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý lotyšský reprezentant patří k nejlepším útočníkům soutěže. Na kontě má už osm branek a šest asistencí, což z něj dělá atraktivní zboží. V zimě za něj Jablonec nabízel s bonusy až 20 milionů korun, ale nepochodil. Krouží okolo něj všechny přední kluby.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Václav Jemelka

Václav Jemelka Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Důrazný stoper, mladý, perspektivní a navíc konstruktivní. To z Václava Jemelky dělá hodně lákavé zboží. Údajně se zamlouvá Spartě, ve které by mohl nahradit Costu. Dvaadvacetiletý obránce Olomouce má pevné místo v sestavě Hanáků, v podzimním duelu se Slavií dal první ligový gól. Právě „sešívaní“ ho v zimě lákali do svých řad.

Foto:  Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Jablonec.jpg

Jihlava, Jablonec, a co pak? Kariéra Lukáše Masopusta by se po sezoně mohla posunout zase o kus dál. Už dříve se spekulovalo o zájmu Slavie a po jeho jarních výkonech je okolo něj zase živo. Pětadvacetiletý záložník táhne Jablonec, dostal se do reprezentace, na jaře dal už tři góly a nahlas si řekl o přestup do některého z elitních týmů

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V kurzu je také ghanský útočník Benjamin Tetteh, kterému v létě bude teprve 21 let. Téměř dvoumetrový útočník přišel v roce 2016 do Slovácka a od léta je v Bohemians 1905. Letos se trefil dvakrát, jednou i během nedělní demolice Plzně. "Je lepší, než byl v jeho věku Bony Wilfried," pochválil jej trenér Martin Hašek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud