Lákavé zboží. 7 českých reprezentantů, o které je v Evropě velký zájem

Přiznejme si to, čeští fotbalisté nejsou na evropském trhu extra žádaným zbožím. Na druhou stranu, stále se najde několik zajímavých hráčů, o které je docela velký zájem.

Bez názvu.jpg

Petr Čech působí v Premier League, tři čeští fotbalisté hrají v italské Serii A, Jaroslav Plašil je v Bordeaux, několik zástupců máme taky v Německu či Turecku. Není to žádná hitparáda, o některé české hráče je ale stále zájem.

Na portálu idnes.cz vyšel rozhovor s manažery fotbalové agentury Sport Invest Viktorem Kolářem a Jindřichem Šťastným, kteří zmínili několik reprezentačních jmen, o něž se zajímají evropské kluby. Podívejte se na následujících sedm kapitol a dozvíte se víc.

Pokračování 2 / 8

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR.jpg

Osmadvacetiletý záložník už v zahraničí působil. Hrál v Turecku a Norsku, od roku 2013 je oporou a klíčovým hráčem Sparty, která si ho náležitě cení. O Bořka Dočkala je v zahraničí zájem, aby ho však letenský klub uvolnil, musel by dostat nadstandardní nabídku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek Hoffenheim.jpg

Pavel Kadeřábek je třetím rokem v Hoffenheimu a letošní sezona jemu i klubu vychází. Loni přečkal náročný rok a letos bojuje s klubem o poháry. Prý okolo něj kroužil AS Řím, ale i Schalke. Kadeřábek nemá důvod odcházet, ale kdyby přeci jen, tak by to bylo v rámci německé Bundesligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Reprezentační dvojka, která kryje záda Tomáši Vaclíkovi, je dalším z hráčů, o něhož je v zahraničí zájem. O čtyřiadvacetiletého brankáře prý usiluje Anderlecht s Genkem, ozvaly se také kluby z Německa a Anglie. Pustí ho Sparta? Tomáše Koubka zahraničí láká a zdá se, že je na něj připraven.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Bolona.jpg

Ofenzivní křídelní záložník přestoupil v létě ze Sparty do italské Boloni, v prvním měsíci byl vyhlášen nejlepším týmovým hráčem a zabydlel se v základní sestavě. Dobré výkony zaujaly i ostatní kluby a zdá se, že je o něj zájem. Údajně by mohl odejít do jednoho z pěti elitních italských klubů, spekuluje se o AS Řím. Musí ale zapracovat na koncovce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Filip Novák

Filip Novák Myd.jpg

Levý bek si pod Karlem Jarolímem vybojoval místo na kraji obrany a velmi silnou pozici má i v dánském Midtjyllandu, do kterého odešel z Jablonce. Hráčův agent připustil zájem z Anglie, a tak je možné, že ho už od léta budeme vídat v Premier League. Sledují ho prý i další kluby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

David Pavelka

David Pavelka ČR.jpg

Trenéru Jarolímovi se nelíbily jeho podzimní výkony v reprezentaci, v turecké Kasimpase má ale pozici pevnou. David Pavelka je v klubu spokojený, a i proto padl jeho letní přesun do Německa. V zahraničí ho však sledují i nadále, turecká strana ale požaduje vysoké odstupné – pět milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Jaromír Zmrhal nakoukl na podzim do reprezentace a dokonce vstřelil důležitý gól v zápase s Norskem. Ve Slavii vyzrál v klíčovou personu a v zahraničí je o něj zájem. Znovu ho vábí do Ruska, prý ho sledují i Brémy, Bruggy a Montpellier. Pokud někdo v létě odejde ze Slavie, pak to bude právě on. Ale bude to drahé.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud