Lákavá Belgie. 3 bývalí fotbalisté z Fortuna ligy, kteří už patří vedoucím Bruggám

Lákavá Belgie. 3 bývalí fotbalisté z Fortuna ligy, kteří už patří vedoucím Bruggám

Lákavá Belgie. 3 bývalí fotbalisté z Fortuna ligy, kteří už patří vedoucím Bruggám

Belgická Jupiler Pro League se stává hrozbou pro české fanoušky. Právě do této soutěže totiž v posledních dnech a měsících odešlo několik předních fotbalistů Fortuna ligy. Někteří z nich se setkali například v Bruggách.

Bývalý plzeňský záložník Patrik Hrošovský patří od léta Genku, někdejší opora Slavie Michal Ngadeu zase hájí barvy Gentu. A tři další bývalí ligoví fotbalisté se potkávají také v Bruggách, které jsou v čele soutěže. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Simon Deli

Simon Deli Bruggy 3.jpg

Ve Slavii z něj „vyrostl elitní ligový stoper, který se dostal i do reprezentace Pobřeží slonoviny. Okolo Simona Deliho kroužili zájemci ze zahraničí už déle, osmadvacetiletý bek ale změnil působiště až v létě, kdy za 64 milionů korun zamířil do Brugg, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. V sestavě belgického klubu má pevné místo, letos v lize odehrál 21 zápasů a dal dva góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Elitní ligový kanonýr měl do Brugg nakročeno už před rokem, tentokrát ale z přestupu sešlo. Teď už se však vše dotáhlo do zdárného konce a Michael Krmenčík odešel do Belgie za 169 milionů korun. Českou ligu opouští s bilancí 54 branek ve 127 zápasech.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Eduard Sobol

Simon Deli Sobol.jpg

Dvanáctinásobný ukrajinský reprezentant přišel v létě roku 2017 do Slavie, která jej přivedla na hostování ze Šachtaru Doněck. Za sešívané Eduard Sobol odehrál dvacet zápasů a dalších 21 startů přidal v ročníku 2018/19 v Jablonci. Poté se vrátil na Ukrajinu, z Doněcku ale odešel na další hostování do Brugg, kde si drží místo v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud