Georges Mandjeck  Kamerunského reprezentanta Georgese Mandjecka koupila Sparta v létě roku 2017 za více než třicet milionů korun. Na Letné se ale neprosadil, v podzimní části ročníku 2017/18 odehrál jen deset zápasů a vrátil se na hostování do francouzských Mét, odkud do české ligy přišel. Následně působil v Izraeli a pak se dostal do sportu se klubem. Nakonec se ale vrátil do sestavy a v sezoně 2019/20 odehrál ještě 16 ligových utkání. V září roku 2020 odešel zadarmo do belgického Beverenu. Foto: Profimedia.cz
 Patrice Abanda  Zlatý medailista z olympijských her v Sydney se v roce 2000 přesunul do Sparty. Tehdejší kouč Ivan Hašek mu dával prostor, ale poté, co zamířil trénovat do Štrasburku, jeho role v týmu slábla. Patrice Abanda v sezoně 2000/01 odehrál deset zápasů, později ale skončil v béčku. Nastupoval také v Drnovicích a Teplicích, v české soutěži si kamerunský obránce nakonec připsal 33 startů. Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia
 Bondoa Adiaba  Bondoa Adiaba přišel do české ligy v roce 2010 z Dunajské Stredy a Spartě měl pomoci k postupu do Ligy mistrů. Jenže pražský klub překvapivě vypadl s Žilinou, Adiaba si v sezoně připsal jen osm ligových startů a vrátil se na Slovensko. Foto: Profimedia.cz
 Léonard Kweuke  Na boje o Ligu mistrů proti Žilině si nejspíš vzpomíná i Léonard Kweuke. Na Letné odehrál tři vydařené sezony. Během nich si připsal 74 ligových startů a 31 branek. V roce 2013 odešel do Rizezporu, na kontě má také přes dvacet zápasů a tři góly v kamerunské reprezentaci. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Kweuke a spol. 5 kamerunských fotbalistů, kteří dosud oblékli dres Sparty

V kádru fotbalové Sparty najdeme v současnosti deset zahraničních hráčů, mezi nimi však nefiguruje žádný Kamerunec. V minulosti ale patřili hráči z této africké země k inventáři letenského celku.

slide-Kamerunci.jpg

Zatím poslední Kamerunec oblékal dres pražské Sparty v ročníku 2019/20. Celkem se v barvách letenského týmu dosud představilo pět fotbalistů z této země. Jak ve Spartě obstáli? Připomeňte si to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Sparta 3.jpg

Kamerunského reprezentanta Georgese Mandjecka koupila Sparta v létě roku 2017 za více než třicet milionů korun. Na Letné se ale neprosadil, v podzimní části ročníku 2017/18 odehrál jen deset zápasů a vrátil se na hostování do francouzských Mét, odkud do české ligy přišel. Následně působil v Izraeli a pak se dostal do sportu se klubem. Nakonec se ale vrátil do sestavy a v sezoně 2019/20 odehrál ještě 16 ligových utkání. V září roku 2020 odešel zadarmo do belgického Beverenu.

Pokračování 3 / 6

Patrice Abanda

PAtrice Abanda LEGNER JAROSLAV  CNC  Profimedia.jpg

Zlatý medailista z olympijských her v Sydney se v roce 2000 přesunul do Sparty. Tehdejší kouč Ivan Hašek mu dával prostor, ale poté, co zamířil trénovat do Štrasburku, jeho role v týmu slábla. Patrice Abanda v sezoně 2000/01 odehrál deset zápasů, později ale skončil v béčku. Nastupoval také v Drnovicích a Teplicích, v české soutěži si kamerunský obránce nakonec připsal 33 startů.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Bondoa Adiaba

Bondoa Adiaba.jpg

Bondoa Adiaba přišel do české ligy v roce 2010 z Dunajské Stredy a Spartě měl pomoci k postupu do Ligy mistrů. Jenže pražský klub překvapivě vypadl s Žilinou, Adiaba si v sezoně připsal jen osm ligových startů a vrátil se na Slovensko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Léonard Kweuke

Leonard Kweuke Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Na boje o Ligu mistrů proti Žilině si nejspíš vzpomíná i Léonard Kweuke. Na Letné odehrál tři vydařené sezony. Během nich si připsal 74 ligových startů a 31 branek. V roce 2013 odešel do Rizezporu, na kontě má také přes dvacet zápasů a tři góly v kamerunské reprezentaci.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Abena

Martin Abena Beránek Michal  CNC  Profimedia.jpg

Defenzivní záložník před příchodem na Letnou působil ve Francii, Íránu, Řecku i na Slovensku. Sparta jej v roce 2011 přivedla na hostování z Dunajské Stredy, Martin Abena ale odehrál v lize jen sedm zápasů a z klubu odešel. Hrál také za Čáslav a nyní je hráčem Vltavínu.

Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud