Kvapil je fuč, kdo bude další? Tři opory, které mohou opustit Kometu Brno

Kvapil je fuč, kdo bude další? Tři opory, které mohou opustit Kometu Brno

Kvapil je fuč, kdo bude další? Tři opory, které mohou opustit Kometu Brno

Hokejisté Komety splnili svým fanouškům dlouholetý sen a vybojovali pro Brno extraligový titul. V příští sezoně ho budou chtít obhájit, je však otázkou, v jaké sestavě se o to pokusí.

Bez názvu.jpg

Kometa má jeden z nejvyšších extraligových rozpočtů. Letošní tým, který vybojoval premiérový titul, byl toho důkazem. Do Brna už přišel Lukáš Nahodil z Pardubic a další hráči ještě určitě dorazí. Fanoušci se ale musí smířit i s odchodem některých klíčových hráčů. Jak uvedl oficiální klubový web, tak fuč je už Marek Kvapil a v jednání je budoucnost dalších tří opor týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Erat

Martin Erat Kometa 1.jpg

„Teď mám oslavy a pak se rozmyslím,“ řekl Martin Erat po zisku titulu ke své budoucnosti. Zkušený útočník, který hrál na třech olympijských hrách a nastoupil k více než 900 zápasů v NHL, se před sezonou vrátil domů, „vyměnil“ Zlín za Kometu a oslavil premiérový titul. Dokonce se spekulovalo o jeho návratu do národního týmu. Teď se čeká, jak se autor 44 kanadských bodů z letošní sezony rozhodne.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Jakub Krejčík

Jakub Krejčík Kometa.jpg

Účastník právě probíhajícího světového šampionátu, který dříve hrával za Spartu či Slavii, přišel do Komety v závěru základní části z chorvatského Záhřebu. V play-off vstřelil čtyři branky, přidal devět nahrávek a byl jedním z nejlepších hráčů mistrovského celku. V Brně věří, že ho udrží, vědí ale, že to bude velmi těžké. O pětadvacetiletého beka je totiž velký zájem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Tomáš Vincour

Tomáš Vincour Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý forvard, který odehrál několik zápasů za Dallas a Colorado, přišel do Brna před sezonou z ruského Novosibirsku. V dresu Komety odehrál 39 zápasů v základní části a dalších sedm v play-off, celkově posbíral 25 kanadských bodů a premiérovou extraligovou sezonu proměnil v první titul. Kde bude hrát v příštím ročníku? To se zatím neví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud