Kuzmanovič jim nestačí. 3 další ligoví hráči, které láká ostravský Baník

Zatímco loni se strachovali o záchranu, letos bojují o poháry. A na jaře by měli být ještě silnější. Baník se totiž chystá na lov dalších posil.

Do Ostravy už z konkurenční Opavy přišel Nemanja Kuzmanovič, tím ale posilování slezského klubu nekončí. Baník aktuálně láká i tři další ligové posily. O koho má kouč Bohumil Pánik zájem? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Puškáč

David Puškáč Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia'.jpg

Na Opavu se valí jedna pohroma za druhou. Joel Kayamba už v předstihu zamířil do Plzně, kapitán Nemanja Kuzmanovič do Baníku a ten teď láká i Davida Puškáče. Pětadvacetiletý levonohý útočník, jenž dal během podzimu dvě branky, má v Opavě smlouvu do léta, jenže novou nepodepsal, a tak ho klub přeřadil do béčka. Do Ostravy tak může v létě odejít zadarmo, pokud za něj však Baník zaplatí, stane se jeho hráčem už nyní.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Rudolf Reiter

Rudolf Reiter Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Baník chce posílit kraj záložní řady. Jednou z vytipovaných posil je čtyřiadvacetiletý Rudolf Reiter, jenž patří k oporám Bohemians 1905. Loni si připsal tři góly a čtyři nahrávky, letos přidal gól a asistenci. Je však otázkou, zda ho vedení pražského klubu uvolní. Klokani už totiž přišli o Martina Haška či Dominika Maška a přijít o třetího člena základní sestavy, to by byla rána.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Vukadin Vukadinovič

Vukadin Vukadinovič Sparta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další z možností na kraj zálohy je Vukadin Vukadinovič. Kouč Baníku Pánik jej velmi dobře zná ze společného angažmá ve Zlíně, kde srbský rychlík „vyrostl“ v jednoho z elitních ligových fotbalistů. Jenže před rokem a půl si plácl se Spartou a jeho výkonnost se zastavila.

Osmadvacetiletý rychlík si v aktuálním ročníku v deseti startech připsal jen 273 minut a jediný gól. Sparta se jeho odchodu bránit nebude, je však otázkou, kolik za něj Baník nabídne. Na Letnou totiž přicházel za 16 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud