Kuka či Vachoušek. Kteří hráči byli u posledního triumfu Slavie v poháru?

Titul sice neobhájí, stále ale mohou získat jednu trofej. Slavia dnes odehraje finálové utkání MOL Cupu proti Jablonci a touží po triumfu. Na ten v soutěži čeká dlouhých 16 let.

Slavia naposledy ovládla domácí pohár v roce 2002. Tehdy ve finále zdolala 2:1 Spartu. U vítězství „sešívaných“ byl třeba Adam Petrouš, Rudolf Skácel, Pavel Kuka, Štěpán Vachoušek, ale i dalších pět bývalých opor týmu, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Radek Černý

Radek Černý Hamerníková  CNC  Profimedia.jpg

Mezi třemi tyčemi tehdy stál Radek Černý, kterého překonal pouze Jiří Novotný. Dlouholetá brankářská jedničky „sešívaných“ vydržela ve Slavii do ledna roku 2005, než zamířila do Tottenhamu.

Foto: Hamerníková / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Karel Piták

Karel Piták.jpg

Rychlonohý krajní záložník přišel do Slavie v polovině sezony 2001/02 z Hradce Králové. Ihned se zabydlel v základní sestavě a odehrál i celé finálové utkání proti Spartě. Po klubové sezoně odjel na mistrovství světa jednadvacítek, ze kterého si přivezl zlatou medaili.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Richard Dostálek

Richard Dostálek.jpg

Rodák z Uherského Hradiště přišel do Slavie v roce 1998 z Brna. Tehdy o něj stála i Sparta, Richard Dostálek ale upřednostnil „sešívanou“ nabídku. Ze začátku se příliš neprosadil, postupně ale našel místo v sestavě a vrátil se i do reprezentace. V roce 2003 zamířil do Kazaně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Patrik Gedeon

Patrik Gedeon.jpg

Býval skvělý a tvrdý defenzivní záložník posílil Slavii v roce 2001 z Blšan. Slavia za něj zaplatila 12 milionů korun. Patrik Gedeon se stal pevným pilířem týmu, dostal se do reprezentace i do hledáčku ruských klubů. Poté se ale začal potýkat se zdravotními problémy a v roce 2006 odešel do Vaduzu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Došek

Tomáš Došek 1.jpg

Hrdinou utkání se stal Tomáš Došek, který už ve druhé minutě překonal Petra Čecha. O patnáct minut později slávistický útočník s pomocí tyče skóroval znovu a bylo to 2:0. Sparta sice krátce nato snížila, další branka už ale nepadla. Došek vydržel ve Slavii do roku 2004, poté zamířil do Rapidu Vídeň.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud