Ondřej Čelůstka  Poslední reprezentační zápasy mu příliš nevyšly. Na hřišti nepůsobil dvakrát jistě a podepsal se i pod inkasované branky. Pořádně ho vykoupal třeba Romelu Lukaku z Belgie, přesto si své místo na hřišti držel a zřejmě o něj nepřijde. Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka hraje pravidelně i ve Spartě a trenér Šilhavý mu hodně věří. V posledních duelech nastupoval vedle Ondřeje Kúdely, na EURU se k němu ale bude muset postavit někdo jiný.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Kalas  Poslední reprezentační sraz kvůli zdravotním problémům vynechal, trenér Šilhavý už si ho ale dostatečně otestoval v předešlých duelech. Sedmadvacetiletý Tomáš Kalas v národním týmu nastupoval pravidelně a na hřišti vypadal dobře. Hodně mu pomáhá i jeho pozice v druholigovém anglickém Bristolu, kde patří ke klíčovým oporám týmu. Na ruce dokonce nosí kapitánskou pásku a roste mu sebevědomí. Na EURU by mohl vytvořit dvojici právě s Čelůstkou.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jakub Brabec  Taky Jakub Brabec toho pod trenérem Šilhavým odehrál už hodně. Absolvoval všechny listopadové zápasy proti Německu, Izraeli i Slovensku, na posledním srazu ale chyběl. Stejně jako Kalas v Bristolu, tak i Brabec nosí v Plzni kapitánskou pásku a hraje pravidelně. O jeho kolísavé formě se toho sice letos napsalo dost, na EURU by ale neměl chybět.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Zima  Do konečné nominace se může dostat i několik mladíků. Ve hře je Adam Hložek, spekuluje se o povolání Ladislava Krejčího a slušné šance má také David Zima. Je však otázkou, jak dvacetiletý stoper Slavie doplatí na absenci Kúdely. Společně totiž tvoří velmi silný a sehraný pár ve Slavii, a tak se klidně mohlo stát, že by vedle sebe nastoupili i na šampionátu. Tato varianta ale nyní padá a po boku nikoho jiného v národním týmu Zima ještě nehrál. V reprezentaci zatím odehrál jen pár minut v utkání s Estonskem.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Kúdelův trest je velkou ranou pro reprezentaci. Kteří stopeři teď mohou jet na EURO?

Česká fotbalová reprezentace přišla o jeden ze svých obranných pilířů. Ondřej Kúdela dostal desetizápasový trest za údajný rasismus a přijde tak o EURO. Kdo jej může nahradit?

Bez názvu1.jpg

Ondřej Kúdela měl být na evropském šampionátu českým stoperem číslo jedna. Na EURO ale nepojede a trenér Jaroslav Šilhavý bude muset vymyslet, jak poskládá středovou dvojici bez něj. Mimo hru je kvůli zranění také Tomáš Petrášek, a tak se nabízí pět dalších možností. Najdete je v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Čelůstka 

Ondřej Čelůstka Wales.jpg

Věk: 31 let 
Klub: Sparta 
Odehráno v reprezentaci: 24 

Poslední reprezentační zápasy mu příliš nevyšly. Na hřišti nepůsobil dvakrát jistě a podepsal se i pod inkasované branky. Pořádně ho vykoupal třeba Romelu Lukaku z Belgie, přesto si své místo na hřišti držel a zřejmě o něj nepřijde.

Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka hraje pravidelně i ve Spartě a trenér Šilhavý mu hodně věří. V posledních duelech nastupoval vedle Ondřeje Kúdely, na EURU se k němu ale bude muset postavit někdo jiný. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Kalas 

Tomáš Kalas ČR Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Věk: 27 let 
Klub: Bristol 
Odehráno v reprezentaci: 22 

Poslední reprezentační sraz kvůli zdravotním problémům vynechal, trenér Šilhavý už si ho ale dostatečně otestoval v předešlých duelech. Sedmadvacetiletý Tomáš Kalas v národním týmu nastupoval pravidelně a na hřišti vypadal dobře. Hodně mu pomáhá i jeho pozice v druholigovém anglickém Bristolu, kde patří ke klíčovým oporám týmu. Na ruce dokonce nosí kapitánskou pásku a roste mu sebevědomí. Na EURU by mohl vytvořit dvojici právě s Čelůstkou. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Brabec 

Jakub Brabec ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Věk: 28 let 
Klub: Plzeň 
Odehráno v reprezentaci: 22 

Taky Jakub Brabec toho pod trenérem Šilhavým odehrál už hodně. Absolvoval všechny listopadové zápasy proti Německu, Izraeli i Slovensku, na posledním srazu ale chyběl. Stejně jako Kalas v Bristolu, tak i Brabec nosí v Plzni kapitánskou pásku a hraje pravidelně. O jeho kolísavé formě se toho sice letos napsalo dost, na EURU by ale neměl chybět. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Zima 

David Zima ČR 2.jpg

Věk: 20 let 
Klub: Slavia 
Odehráno v reprezentaci:

Do konečné nominace se může dostat i několik mladíků. Ve hře je Adam Hložek, spekuluje se o povolání Ladislava Krejčího a slušné šance má také David Zima. Je však otázkou, jak dvacetiletý stoper Slavie doplatí na absenci Kúdely.

Společně totiž tvoří velmi silný a sehraný pár ve Slavii, a tak se klidně mohlo stát, že by vedle sebe nastoupili i na šampionátu. Tato varianta ale nyní padá a po boku nikoho jiného v národním týmu Zima ještě nehrál. V reprezentaci zatím odehrál jen pár minut v utkání s Estonskem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Marek Suchý 

Marek Suchý Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Věk: 33 let 
Klub: Augsburg 
Odehráno v reprezentaci: 43 

Nejvíc zkušeností má s nároďákem Marek Suchý, jenž v reprezentaci býval i kapitánem. Jenže třiatřicetiletý bek v německém Augsburgu nehraje, letos si připsal jen tři starty (naposledy byl ve hře v únoru), což ovlivnilo také jeho postavení v národním týmu. V tom si zahrál naposledy na podzim roku 2019 v duelu proti Černé Hoře. Šance, že by jel na EURO, proto moc vysoké nejsou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud