Marko Anttila  Šestatřicetiletý forvard, který měří přes dva metry a váží více než sto kilogramů, je skutečným lídrem a kapitánem Suomi. Nevynechá jediný souboj, poctivě brání a souboje s ním hodně bolí. V Bratislavě se útočník Jokeritu blýskl dvěma góly ve finálovém duelu s Kanadou a taky teď touží dovést svůj soubor ke zlatu. Foto: Profimedia.cz
 Iiro Pakarinen   V roce 2011 jej draftovala Florida, v NHL ale čtyři roky hrával za Edmonton. Teď má za sebou rok v Jokeritu a rád by přidal další medaili ke stříbru z roku 2014. V Rize je devětadvacetiletý útočník hodně vidět a na kontě má už tři vstřelené góly.  Foto: Profimedia.cz
 Anton Lundell   Zatím největší ofenzivní hrozba finského týmu na šampionátu. Anton Lundell dal už čtyři góly, přidal dvě nahrávky a hodně nebezpečný bude také v souboji s českým týmem. Lundell, jehož loni draftovala Florida, má přitom teprve devatenáct let a letos startoval také na mistrovství světa juniorů. Na turnaji útočník HIFK zaznamenal celkem 10 (6+4) bodů a dovedl Finy k bronzu. Foto: Profimedia.cz
 Arttu Ruotsalainen   Obrovské nebezpečí představuje také Arttu Ruotsalainen. Třiadvacetiletý útočník, který letošní ročník odstartoval v Ilvesu, v závěru sezony nakoukl i do NHL a odehrál 17 zápasů za Buffalo, v jehož barvách dal pět branek. Teď hraje na svém prvním světovém šampionátu a v Rize dal už čtyři góly. Třemi z nich přitom řídil poslední výhru proti Kanadě.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kubalíka a spol. čeká těžká práce. Toto je 5 největších hvězd finského týmu v Rize

Čeští hokejisté se zítra utkají o postup do semifinále světového šampionátu. Ve čtvrtfinále mistrovství světa přitom narazí na úřadující šampiony z Finska, které má na turnaji velmi silný tým.

Zatímco čeští hokejisté se v základní skupině trápili, výběr Suomi předváděl dobrý hokej. Teď se Češi s Finy utkají ve čtvrtfinále - stejně tak, jako před šesti lety v Praze. Na koho si Kubalík a spol. musí dát největší pozor? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Juho Olkinuora 

profimedia-0613203294.jpg

Finsko má na šampionátu neskutečně vyrovnané brankářské duo. Chytat může jak Harri Säteri, tak i Juho Olkinuora, který nastoupil v posledním duelu proti Kanadě a nejspíš dostane šanci i proti českému týmu. Třicetiletý brankář ruského Magnitogorsku byl součástí finského týmu už na posledním zlatém šampionátu v Bratislavě, teď by do své sbírky rád přidal další medaili.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marko Anttila 

profimedia-0613681004.jpg

Šestatřicetiletý forvard, který měří přes dva metry a váží více než sto kilogramů, je skutečným lídrem a kapitánem Suomi. Nevynechá jediný souboj, poctivě brání a souboje s ním hodně bolí. V Bratislavě se útočník Jokeritu blýskl dvěma góly ve finálovém duelu s Kanadou a taky teď touží dovést svůj soubor ke zlatu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Iiro Pakarinen 

profimedia-0613548790.jpg

V roce 2011 jej draftovala Florida, v NHL ale čtyři roky hrával za Edmonton. Teď má za sebou rok v Jokeritu a rád by přidal další medaili ke stříbru z roku 2014. V Rize je devětadvacetiletý útočník hodně vidět a na kontě má už tři vstřelené góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Anton Lundell 

profimedia-0613284070.jpg

Zatím největší ofenzivní hrozba finského týmu na šampionátu. Anton Lundell dal už čtyři góly, přidal dvě nahrávky a hodně nebezpečný bude také v souboji s českým týmem. Lundell, jehož loni draftovala Florida, má přitom teprve devatenáct let a letos startoval také na mistrovství světa juniorů. Na turnaji útočník HIFK zaznamenal celkem 10 (6+4) bodů a dovedl Finy k bronzu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Arttu Ruotsalainen 

profimedia-0613680920.jpg

Obrovské nebezpečí představuje také Arttu Ruotsalainen. Třiadvacetiletý útočník, který letošní ročník odstartoval v Ilvesu, v závěru sezony nakoukl i do NHL a odehrál 17 zápasů za Buffalo, v jehož barvách dal pět branek. Teď hraje na svém prvním světovém šampionátu a v Rize dal už čtyři góly. Třemi z nich přitom řídil poslední výhru proti Kanadě. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud