Itálie – ČR 4:0 (příprava, 2021)  Byl to předposlední test před evropským šampionátem. V sestavě nastoupilo několik hráčů, kteří ještě mohli zamíchat se sestavou, Češi ale na stadionu v Boloni propadli. Italové herně i výsledkově dominovali a zvítězili vysoko 4:0. V české bráně byl, stejně jako u porážky ve Wembley, gólman Pavlenka.
 Belgie – ČR 3:0 (kvalifikace MS, 2021)  Po EURU, kde český tým došel až do čtvrtfinále, pokračovala kvalifikace o postup na mistrovsví světa. Češi nejprve porazili 1:0 Bělorusko a poté vyjeli do Belgie, se kterou předtím doma remizovali 1:1. Šilhavého tým chtěl favorita potrápit i tentokrát, na Lukaka, Hazarda (oba se zapsali mezi střelce) a spol. ale neměl nárok. Domácí vyhráli 3:0 a Češi přišli o šanci skončit ve skupině první.
 ČR – Portugalsko 0:4 (Liga národů, 2022)  Češi loni vstoupili do elitní skupiny Ligy národů výhrou nad Švýcary, od té doby už ale neporazili nikoho. V září do Prahy přijelo Portugalsko v čele s Cristianem Ronaldem. Měl to být svátek, Portugalci ale domácím uštědřili tvrdou lekci. CR7 se sice neprosadil, Portugalci však zvítězili vysoko 4:0.
 Albánie – ČR 3:0 (kvalifikace ME, 2023)  Dosud poslední propadák trenéra Šilhavého. Český tým v rámci kvalifikace o postup na EURO v září doma remizoval s Albánií a o měsíc později jel na půdu soupeře pro výhru. Místo toho ale přišla tvrdá facka, hosté hráli jalově, zato Albánci dominovali a vyhráli 3:0. Jeden gól v závěru jim ještě rozhodčí neuznal.
5
Fotogalerie

Kruté vzpomínky. Připomeňte si 5 nejvyšších reprezentačních porážek v éře trenéra Šilhavého

Jaroslav Šilhavý začal svou misi u české reprezentace dobře. Postupně mu ale dochází dech.

Češi pod Šilhavého vedením dokázali porazit Angličany nebo Nizozemce, taky ale zažili několik propadáků a krutých porážek. Připomeňte si pět nejvyšších z nich.

Pokračování 2 / 6

Anglie – ČR 5:0 (kvalifikace ME, 2019)

Bez názvu.jpg

Horší start kvalifikace o postup na EURO 2020 si snad Češi ani nemohli přát. V březnu roku 2019 totiž schytali „bůra“ ve Wembley. Hvězdou utkání, které sledovalo více než 80 tisíc diváků, byl domácí Sterling, jenž se blýskl hattrickem. Jeden gól dal i Kane, skóre pak završil vlastenec Kalase.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Itálie – ČR 4:0 (příprava, 2021)

ČR - Itálie.jpg

Byl to předposlední test před evropským šampionátem. V sestavě nastoupilo několik hráčů, kteří ještě mohli zamíchat se sestavou, Češi ale na stadionu v Boloni propadli. Italové herně i výsledkově dominovali a zvítězili vysoko 4:0. V české bráně byl, stejně jako u porážky ve Wembley, gólman Pavlenka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Belgie – ČR 3:0 (kvalifikace MS, 2021)

ČR- Belgie.jpg

Po EURU, kde český tým došel až do čtvrtfinále, pokračovala kvalifikace o postup na mistrovsví světa. Češi nejprve porazili 1:0 Bělorusko a poté vyjeli do Belgie, se kterou předtím doma remizovali 1:1. Šilhavého tým chtěl favorita potrápit i tentokrát, na Lukaka, Hazarda (oba se zapsali mezi střelce) a spol. ale neměl nárok. Domácí vyhráli 3:0 a Češi přišli o šanci skončit ve skupině první.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

ČR – Portugalsko 0:4 (Liga národů, 2022)

ČR - Portugalsko Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Češi loni vstoupili do elitní skupiny Ligy národů výhrou nad Švýcary, od té doby už ale neporazili nikoho. V září do Prahy přijelo Portugalsko v čele s Cristianem Ronaldem. Měl to být svátek, Portugalci ale domácím uštědřili tvrdou lekci. CR7 se sice neprosadil, Portugalci však zvítězili vysoko 4:0.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Albánie – ČR 3:0 (kvalifikace ME, 2023)

ČR - Albánie.jpg

Dosud poslední propadák trenéra Šilhavého. Český tým v rámci kvalifikace o postup na EURO v září doma remizoval s Albánií a o měsíc později jel na půdu soupeře pro výhru. Místo toho ale přišla tvrdá facka, hosté hráli jalově, zato Albánci dominovali a vyhráli 3:0. Jeden gól v závěru jim ještě rozhodčí neuznal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud