Kruh se uzavřel. Podívejte se, kterými extraligovými kluby prošel Radek Smoleňák

Zkušený hokejový útočník Radek Smoleňák skončil po letech v Hradci Králové a posílil Kladno. Za to už před lety hrál.

Šestatřicetiletý Smoleňák toho v kariéře stihl víc než dost. Dlouho působil v zámoří, zahrál si ale taky za tři extraligové kluby. Které to byly? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Sparta

Bez názvu.jpg

Extraligovou premiéru si Smoleňák odbyl v ročníku 2010/11. Tehdy se vrátil domů po letech strávených v zámoří a oblékl dres Sparty. Za tu odehrál v základní části 45 zápasů, dal patnáct branek a přidal dvě nahrávky. Sezonu ale dokončil jinde.

Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Kladno

profimedia-0199754753.jpg

Do zámoří Smoleňák odešel z Kladna. A dres stejného celku navlékl taky poté, co skončil ve Spartě. V základní části stihl šest zápasů, dalších 12 jich pak přidal v bojích o udržení. Tehdy dal tři góly, přidal nahrávku a pak odešel do Finska. Teď se po dlouhých letech na kladenský stadion zase vrátil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Hradec Králové

Radek Smoleňák HK Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nejdelší část své extraligové kariéry Smoleňák strávil v Hradci Králové. Mountfield jej přivedl už v ročníku 2017/18 ze Slovanu Bratislava, ze Smoleňáka se brzy stal kapitán a jeden z klíčových hráčů týmu. V průběhu minulé sezony ale o svou pozici přišel a letos za Hradec odehrál jediný zápas. Tím se jeho mise v klubu uzavřela.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Smoleňák v zahraničí

Radek Smoleňák ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Radek Smoleňák prošel také několika zahraničními kluby. Působil ve Finsku, Švédsku i Švýcarsku, za Novgorod, Záhřeb či Slovan Bratislava si zahrál v KHL. Několik let byl taky v zámoří a v barvách Tampy Bay a Chicaga si připsal sedm startů v NHL.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud