Václav Kadlec (Sparta) - Jsou to už dva roky, co se Václav Kadlec vrátil na Letnou. Sparta za něj tehdy zaplatila přes 70 milionů korun a v té době z něj udělala nejdražšího ligového hráče všech dob. Ale jak Kadlec, tak Sparta od návratu čekali víc. Na konci minulé sezony musel navíc na operaci s kolenem, následná rekonvalescence se zkomplikovala, šestadvacetiletý útočník opustil přípravu a v minulých dnech šel znovu na sál. Minimálně do konce roku si nezahraje. Foto: Profimedia.cz
 Michael Krmenčík (Plzeň) - Velká ztráta pro Plzeň i českou reprezentaci. Viktorka mohla Michaela Krmenčíka v létě prodat, na stole ležela opravdu lukrativní nabídka, vedení klubu ji ale smetlo ze stolu a ligový kanonýr zůstal na západě Čech. Letos se trefil sedmkrát, dva góly dal i v Lize mistrů, jenže v ligovém utkání se Slováckem si poranil koleno, má přetržený zkřížený vaz a sezona pro něj skončila. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Milan Škoda (Slavia) - Loňský nejlepší střelec Slavie dal v úvodních kolech tři góly, trenéru Trpišovskému ale od začátku září chyběl. Po zlomenině palce pak odehrál 28 minut ve vítězném utkání proti Dukle, v derby se ale, přestože je zpět v plném tréninku, na hřiště nepodíval. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Stanislav Tecl (Slavia) - Na podzim si vybojoval místo ve slávistické sestavě, stal se útočníkem číslo jedna, dal tři góly, poslední ligové utkání ale odehrál v září. S podvrtnutým kloubem v koleni nehrál měsíc, než zasáhl do utkání Evropské ligy v Kodani. Koleno však nevydrželo a Tecl musel s poškozeným předním zkříženým vazem na sál. Stejně jako pro Krmenčíka pro něj sezona skončila. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Krmenčík není jediný. Pět útočníků elitních ligových klubů, které trápí zranění

Fotbalová Fortuna liga ještě není ani v polovině, někteří hráči už ale mají po sezoně. Útočníky elitních klubů totiž kosí zranění.

Spartu táhne Benjamin Tetteh, další dva útočníky z Letné ale trápí zdravotní problémy. Ty zužují i elitní útočníky Slavie a Plzně. Jména pěti ligových forvardů, kteří letos bojují se zraněním, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Václav Drchal (Sparta)

Václav Drchal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Měl našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. První šanci v dresu Sparty mu dal Andrea Stramaccioni a Václav Drchal se v úvodním zápase blýskl hattrickem. Skóroval i v ligovém debutu, jenže v květnu si v zápase se Zlínem poranil koleno a musel na operaci. Na trávníku se od té doby neobjevil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Václav Kadlec (Sparta)

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Jsou to už dva roky, co se Václav Kadlec vrátil na Letnou. Sparta za něj tehdy zaplatila přes 70 milionů korun a v té době z něj udělala nejdražšího ligového hráče všech dob.

Ale jak Kadlec, tak Sparta od návratu čekali víc. Na konci minulé sezony musel navíc na operaci s kolenem, následná rekonvalescence se zkomplikovala, šestadvacetiletý útočník opustil přípravu a v minulých dnech šel znovu na sál. Minimálně do konce roku si nezahraje.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Michael Krmenčík (Plzeň)

Michael Krmenčík zranění Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Velká ztráta pro Plzeň i českou reprezentaci. Viktorka mohla Michaela Krmenčíka v létě prodat, na stole ležela opravdu lukrativní nabídka, vedení klubu ji ale smetlo ze stolu a ligový kanonýr zůstal na západě Čech. Letos se trefil sedmkrát, dva góly dal i v Lize mistrů, jenže v ligovém utkání se Slováckem si poranil koleno, má přetržený zkřížený vaz a sezona pro něj skončila.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Milan Škoda (Slavia)

Milan Škoda Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Loňský nejlepší střelec Slavie dal v úvodních kolech tři góly, trenéru Trpišovskému ale od začátku září chyběl. Po zlomenině palce pak odehrál 28 minut ve vítězném utkání proti Dukle, v derby se ale, přestože je zpět v plném tréninku, na hřiště nepodíval.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Stanislav Tecl (Slavia)

Stanislav Tecl Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim si vybojoval místo ve slávistické sestavě, stal se útočníkem číslo jedna, dal tři góly, poslední ligové utkání ale odehrál v září. S podvrtnutým kloubem v koleni nehrál měsíc, než zasáhl do utkání Evropské ligy v Kodani. Koleno však nevydrželo a Tecl musel s poškozeným předním zkříženým vazem na sál. Stejně jako pro Krmenčíka pro něj sezona skončila.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud