Krmenčík je na odchodu. Sedm klubů, které chtějí získat nejlepšího střelce ligy

Krmenčík je na odchodu. Sedm klubů, které chtějí získat nejlepšího střelce ligy

Krmenčík je na odchodu. Sedm klubů, které chtějí získat nejlepšího střelce ligy

Mistrovská Plzeň se připravuje na novou sezonu, v přípravě se jí daří na jedničku a fanoušci se radují, že se povedlo udržet Michaela Krmenčíka. Ten však stále může odejít jinam.

Zdálo se, že z Krmenčíkova přestupu sešlo. Opak je však pravdou a hráčův agent Dalibor Lacina intenzivně jedná o odchodu českého reprezentanta do zahraničí. Okolo nejlepšího střelce uplynulého ligového ročníku krouží kluby z Anglie, Francie, Německa i Itálie. Které to jsou, to se dozvíte v následujících sedmi kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Bordeaux

Michael Krmenčík Jihlava Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Krmenčíkova cesta by mohla nabrat směr Francie. O pětadvacetiletého útočníka se totiž zajímá Bordeaux, jehož barvy hájí i Jaroslav Plašil. Šestý tým loňského ročníku francouzské ligy už na Krmenčíka dokonce předložil nabídku, aktuálně se ale jedná o změně vlastníka klubu, což celé jednání protahuje.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Empoli

Michael Krmenčík faul Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Empoli se po roce stráveném v Serii B vrátilo mezi elitu a hledá posily na nový ročník. Italskému týmu by se hodil útočník, kterého si klub vyhlédl v Plzni. Empoli údajně podalo oficiální nabídku na Krmenčíka a čeká, jak celá záležitost dopadne.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Leeds

Michael Krmenčík ČR.jpg

Krmenčík by mohl zamířit také do Anglie. Dříve se psalo o zájmu Newcastlu, teď se skloňuje odchod do Leedsu. Plzeňský snajpr by se o místo na hrotu sestavy mohl přetahovat i s Matějem Vydrou, na něhož má Leeds údajně rovněž políčeno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Mönchengladbach

Michael Krmenčík Nita Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další možností je, že Krmenčík odejde do Německa. Jeho výkony totiž zaujaly Mönchengladbach, který v uplynulém ročníku skončil na deváté pozici. V tradičním bundesligovém klubu už dříve působili jiní útočníci Václav Svěrkoš a Marek Heinz, jak by v konkurenci Bayernu či Dortmundu obstál Krmenčík?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Reading

Michael Krmenčík Fotbalista roku Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zástupci Readingu Krmenčíka osobně sledovali v závěru minulé sezony. Výkon plzeňského útočníka se jim zřejmě zamlouval, anglický klub je totiž jedním ze zájemců o hráčovy služby. Stejně jako v případě Leedsu by si tak zahrál druhou anglickou ligu Championship.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Rennes

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dalším francouzským klubem, který sleduje Krmenčíka, je Rennes. V tom dříve úspěšně působil Petr Čech, v jehož stopách se loni vydal Tomáš Koubek, který odchytal báječnou sezonu a týmu pomohl k pátému místu. Rennes se chystá na poháry, to by pro Krmenčíka byla výzva.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Sampdoria Janov

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sampdoria letos už jednu českou posilu získala. Z Udinese do Janova odešel Jakub Jankto, za něhož klub zaplatil 389 milionů korun a udělal z něj šestého nejdražšího českého fotbalistu všech dob. Sampdoria ale zároveň hledá náhradu za útočníka Duvána Zapatu, který míří do Atalanty. Tou by se prý mohl stát Krmenčík.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud