Krejčího předchůdci. 3 Češi, kteří na šampionátu posbírali čtyři body v jednom zápase

David Krejčí na světovém šampionátu řádí. Po příletu z Bostonu odehrál tři zápasy, ve kterých posbíral už šest kanadských bodů. Náramně mu vyšel především duel s Ruskem.

David Krejčí ČR 2018.jpg
David Krejčí na šampionátu válí. V bitvě s Rusy si připsal dokonce čtyři body. (Foto: Profimedia.cz)

Češi proti sborné nebyli favority. Tým posílený o Krejčího s Pastrňákem ale vybojoval výhru 4:3 v prodloužení a získal velmi důležité body. U všech branek českého týmu měl prsty právě Krejčí, který jeden gól dal a na tři nahrál. Zároveň se stal teprve čtvrtým českým hokejistou od roku 2006, který v jednom zápase šampionátu zaznamenal čtyři body. Jména jeho předchůdců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Erat - MS 2006

Martin Erat Soči Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Češi vstoupili do stříbrného šampionátu v Rize remízou s domácími Lotyši a v dalším duelu proti Slovinsku potřebovali zabrat. Skóre rychle otevřel Tomáš Plekanec, jenž startoval na svém prvním mistrovství světa, pak se ale zápas proměnil v tuhý boj, který tým vedený Aloisem Hadamczikem vyhrál těsně 5:4. Hrdinou utkání byl Martin Erat, který dával v 11. minutě už na 3:0. U dalších tří branek si připsal asistenci.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Radim Vrbata - MS 2008

Radim Vrbata ČR.jpg

V úvodním duelu šampionátu, který se hrál v roce 2008 v Kanadě, Češi sice už od první minut prohrávali s Dánskem, zápas ale zvrátili na svou stranu a vyhráli 5:2. Lví podíl na tom měl Radim Vrbata, který v osmé minutě vyrovnal na 1:1 a na začátku druhé třetiny poslal Čechy do vedení 3:2. V utkání si navíc připsal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Roman Červenka - MS 2011

Roman Červenka ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Současný reprezentační kapitán na první zásah na letošním šampionátu čeká, v předešlých letech ale býval vždy produktivní. Parádně mu vyšel zápas o bronz proti Rusku, v Bratislavě, ve kterém se blýskl hattrickem. Navrch přidal jednu nahrávku a pomohl k divoké výhře 7:4.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud