Jiří Ondrušek (35 let, obránce) Pětatřicetiletý bek byl loni s 24 (9+15) body nejproduktivnějším obráncem týmu a v celkové produktivitě Hanáků skončil třetí. Jiří Ondrušek je olomouckým rodákem a v jiném klubu, s výjimkou krátké mise ve Vítkovicích, v extralize nehrál. V týmu trenérů Motáka a Tomajka patří k oporám. 
 Rostislav Olesz (35 let, útočník) Zkušený útočník má na kontě 365 startů v NHL, ve které posbíral 134 (57+77) bodů. Rostislav Olesz postupně nastupoval za Floridu, Chicago a New Jersey, odkud se v roce 2014 vrátil domů. Stříbrný olympijský medailista z Turína krátce působil ve Švýcarsku a až do roku 2019 nastupoval za Vítkovice. Teď se chystá na třetí sezonu v Olomouci. 
 Lukáš Klimek (34 let, útočník) Čtyřiatřicetiletý Lukáš Klimek se narodil v Ostravě a několik let hrál extraligu za Vítkovice. V roce 2013 pak útočník s několika reprezentačními starty zamířil do Sparty, ve které vydržel až do ročníku 2018/19. Teď se chystá na třetí rok v Olomouci - během toho posledního posbíral tři body ve 24 duelech. 
 Lukáš Nahodil (33 let, útočník) Barvy Olomouce hájí také Lukáš Nahodil. Třiatřicetiletý útočník nastupoval několik let v Pardubicích, hrál taky za Mladou Boleslav či Kometu a v průběhu ročníku 2018/19 přišel do Olomouce. Loni za tým z Hané posbíral celkově 29 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V základní části byl produktivnější jen Jan Káňa. 
5
Fotogalerie

Krejčího parťáci. 5 zkušených hráčů, díky nimž Olomouc letos může dojít hodně daleko

Extraliga nedávno odpálila jednu obrovskou přestupovou pecku. Olomoucký dres oblékne David Krejčí, který byl hvězdou Bostonu Bruins, s nímž v roce 2011 získal Stanley Cup. Na Hanou přinese velkou kvalitu.

Olomouc se díky Krejčímu rázem stává jedním z týmů, se kterými se v extralize musí počítat. Když k bývalému bourákovi z Bostonu připočteme ještě další zkušené hráče, tak nám z Olomouce vyjde hodně silný tým, který letos může dojít daleko. Jména pěti ostřílených a velmi kvalitních olomouckých hokejistů najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Branislav Konrád (33 let, brankář) 

Branislav Konrád Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dlouhodobá opora olomouckého týmu. Branislav Konrád přišel na Hanou v roce 2015 z Trenčína a od té doby se řadí mezi nejlepší brankáře extraligy. Rodák z Nitry je pevnou jedničkou Olomouce a své místo má i ve slovenské reprezentaci. Třiatřicetiletý Konrád mimo jiné odchytal dva zápasy na olympijských hrách v roce 2018 a další dva starty přidal na uplynulém světovém šampionátu v Lotyšsku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jiří Ondrušek (35 let, obránce) 

Jiří Ondrušek.jpg

Pětatřicetiletý bek byl loni s 24 (9+15) body nejproduktivnějším obráncem týmu a v celkové produktivitě Hanáků skončil třetí. Jiří Ondrušek je olomouckým rodákem a v jiném klubu, s výjimkou krátké mise ve Vítkovicích, v extralize nehrál. V týmu trenérů Motáka a Tomajka patří k oporám. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Rostislav Olesz (35 let, útočník) 

Rostislav Olesz Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Zkušený útočník má na kontě 365 startů v NHL, ve které posbíral 134 (57+77) bodů. Rostislav Olesz postupně nastupoval za Floridu, Chicago a New Jersey, odkud se v roce 2014 vrátil domů. Stříbrný olympijský medailista z Turína krátce působil ve Švýcarsku a až do roku 2019 nastupoval za Vítkovice. Teď se chystá na třetí sezonu v Olomouci. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Klimek (34 let, útočník) 

Lukáš Klimek Olomouc Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý Lukáš Klimek se narodil v Ostravě a několik let hrál extraligu za Vítkovice. V roce 2013 pak útočník s několika reprezentačními starty zamířil do Sparty, ve které vydržel až do ročníku 2018/19. Teď se chystá na třetí rok v Olomouci - během toho posledního posbíral tři body ve 24 duelech. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Nahodil (33 let, útočník) 

Lukáš Nahodil Olomouc Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Barvy Olomouce hájí také Lukáš Nahodil. Třiatřicetiletý útočník nastupoval několik let v Pardubicích, hrál taky za Mladou Boleslav či Kometu a v průběhu ročníku 2018/19 přišel do Olomouce. Loni za tým z Hané posbíral celkově 29 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V základní části byl produktivnější jen Jan Káňa. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud