Rafiu Durosinmi (Plzeň) Rafiu Durosinmi byl už jednou nohou ve Frankfurtu. Bundesligový klub za něj nabízel deset milionů eur, rekordní transfer Viktorky byl na spadnutí, vše ale zhatila zdravotní prohlídka. Jednadvacetiletý nigerijský útočník, který dal na podzim šest branek, zůstává na marodce a tato sezona už pro něj skončila.

Rafiu Durosinmi (Plzeň)
Rafiu Durosinmi byl už jednou nohou ve Frankfurtu. Bundesligový klub za něj nabízel deset milionů eur, rekordní transfer Viktorky byl na spadnutí, vše ale zhatila zdravotní prohlídka. Jednadvacetiletý nigerijský útočník, který dal na podzim šest branek, zůstává na marodce a tato sezona už pro něj skončila.

 Marek Havlík (Slovácko) Na podzim dal deset branek a je nejlepším střelcem ligy. Marek Havlík hraje v životní formě a právě teď měl ideální šanci na přestup. Je mu totiž 28 let, po sezoně mu navíc ve Slovácku končí smlouva. Celou zimu se spekulovalo o odchodu do Plzně nebo přestupu do zahraničí, Havlík však minimálně do konce sezony zůstane v Uherském Hradišti.
 Ladislav Krejčí (Sparta) Sparta bude na jaře obhajovat titul, zůstává ve hře i v Evropské lize. Ztrátu kapitána a ústřední postavy by na Letné kousali těžko, Ladislav Krejčí ale nakonec zůstává. Dlouho se spekulovalo o zájmu ze Španělska, konkrétní nabídku ale nakonec poslala jen Girona. Nepochodila a čtyřiadvacetiletý reprezentační stoper zůstává ve Spartě. Dost možná jej čekají poslední ligové měsíce.
 Igoh Ogbu (Slavia) Slavia v zimě udržela všechny opory, kdyby však v Edenu chtěli, prodávat by mohli. Na radaru zahraničních klubů je Igoh Ogbu, který přišel do Prahy před rokem zhruba za 40 milionů korun. Nyní je jedním z klíčových hráčů sešívané družiny a jeho cena bude daleko vyšší. Očekává se, že čtyřiadvacetiletý nigerijský stoper zvedne kotvy v létě.
 Martin Vitík (Sparta) Stejně jako jeho sparťanský spoluhráč Krejčí má nakročeno k zajímavému přestupu do zahraničí. Jednadvacetiletý Martin Vitík, jehož role na Letné stále roste, byl hodně spojován s přestupem do Neapole, z transferu ale nakonec sešlo. Po sezoně okolo něj bude ovšem rušno znovu. Pomoct mu může i EURO.
5
Fotogalerie

Krejčí a spol. zatím zůstávají. 5 ligových hvězd, které v zimě mohly odejít do zahraničí

O esa fotbalové Fortuna ligy je v zahraničí zájem. Dobrou zprávou pro fanoušky ale je, že ty „největší“ hvězdy v zimě zůstaly a vstříc nové výzvě se vydají nejdříve v létě. Pak už některé z nich jejich kluby nejspíš neudrží.

Pavel Bucha odešel z Plzně do USA, Ladislav Almási zamířil z Baníku do Chorvatska, další velké přestupy směrem ven z ligy se ale během zimy neupekly.

To však neznamená, že by o ligová esa nebyl zájem..,

Naopak, okolo některých hráčů bylo v zimě hodně rušno. Někde zůstalo jen u spekulací, jinde byly na stole i konkrétní nabídky. Které hvězdy mohly odejít do ciziny? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Rafiu Durosinmi (Plzeň)

Bez názvu.jpg

Rafiu Durosinmi byl už jednou nohou ve Frankfurtu. Bundesligový klub za něj nabízel deset milionů eur, rekordní transfer Viktorky byl na spadnutí, vše ale zhatila zdravotní prohlídka. Jednadvacetiletý nigerijský útočník, který dal na podzim šest branek, zůstává na marodce a tato sezona už pro něj skončila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Marek Havlík (Slovácko)

Marek Havlík Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim dal deset branek a je nejlepším střelcem ligy. Marek Havlík hraje v životní formě a právě teď měl ideální šanci na přestup. Je mu totiž 28 let, po sezoně mu navíc ve Slovácku končí smlouva. Celou zimu se spekulovalo o odchodu do Plzně nebo přestupu do zahraničí, Havlík však minimálně do konce sezony zůstane v Uherském Hradišti.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí (Sparta)

Ladislav Krejčí Sparta 23 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta bude na jaře obhajovat titul, zůstává ve hře i v Evropské lize. Ztrátu kapitána a ústřední postavy by na Letné kousali těžko, Ladislav Krejčí ale nakonec zůstává. Dlouho se spekulovalo o zájmu ze Španělska, konkrétní nabídku ale nakonec poslala jen Girona. Nepochodila a čtyřiadvacetiletý reprezentační stoper zůstává ve Spartě. Dost možná jej čekají poslední ligové měsíce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Igoh Ogbu (Slavia)

Igoh Ogbu Slavia MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Slavia v zimě udržela všechny opory, kdyby však v Edenu chtěli, prodávat by mohli. Na radaru zahraničních klubů je Igoh Ogbu, který přišel do Prahy před rokem zhruba za 40 milionů korun. Nyní je jedním z klíčových hráčů sešívané družiny a jeho cena bude daleko vyšší. Očekává se, že čtyřiadvacetiletý nigerijský stoper zvedne kotvy v létě.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Vitík (Sparta)

Martin Vitík 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Stejně jako jeho sparťanský spoluhráč Krejčí má nakročeno k zajímavému přestupu do zahraničí. Jednadvacetiletý Martin Vitík, jehož role na Letné stále roste, byl hodně spojován s přestupem do Neapole, z transferu ale nakonec sešlo. Po sezoně okolo něj bude ovšem rušno znovu. Pomoct mu může i EURO.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud