Kreativní elita v akci. 5 nejtvořivějších záložníků, kteří působí v HET lize

Česká fotbalová reprezentace má kvalitní gólmany, může se spolehnout i na práci obránců, jenže ve hře dopředu to hodně skřípe. Na vině nejsou jen neproduktivní útočníci, ale také nedostatek tvořivých záložníků. Ti jsou totiž pro každý tým klíčoví.

Bez názvu.jpg

Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd, Patrik Berger, Vladimír Šmicer či Karel Poborský. To jsou hráči, kteří si s míčem u nohy náramně rozuměli a patřili k oporám nejen na reprezentační, ale i klubové úrovni. Ovšem najít v Česku nyní kreativního středového hráče, to je docela problém. Pár jich ale je, dokonce i v HET lize.

Podívali jsme se na pár čísel z oficiálního webu soutěže a na jejich základě vybrali pětici nejkreativnějších hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Havlík (Bohemians 1905)

Marek Havlík 3.jpg

Počet přihrávek do gólových šancí: 15
Vstřelené góly: 2
Gólové asistence: 0
Celkový počet přihrávek: 668
Úspěšnost přihrávek: 74,3%

Dvaadvacetiletý záložník debutoval v nejvyšší soutěži téměř před pěti lety. Od té doby z něj vyrostla opora a jeden z klíčových hráčů Slovácka. Minulý rok se představil na EURU jednadvacítek a jednou by se mohl objevit i v národním týmu. Předpoklady k tomu má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Matějovský (Mladá Boleslav)

Marek Matějovský Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Počet přihrávek do gólových šancí: 25
Vstřelené góly: 1
Gólové asistence: 3
Celkový počet přihrávek: 703
Úspěšnost přihrávek: 74,7%

Bývalý reprezentační záložník, který podstatnou část kariéry strávil ve Spartě, stále patří ke klíčovým hráčům Mladé Boleslavi. Středočechům se letos nedaří a zřejmě je čeká boj o záchranu. Zkušenosti šestatřicetiletého Marka Matějovského se budou náramně hodit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Houska (Olomouc)

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Počet přihrávek do gólových šancí: 26
Vstřelené góly: 4
Gólové asistence: 3
Celkový počet přihrávek: 914
Úspěšnost přihrávek: 82,6%

Zatímco Baník se plácá u dna tabulky, druhý nováček z Olomouce bojuje o evropské poháry. Lví podíl na tom má záložník David Houska, jehož skvělé podzimní výkony vynesly až do reprezentace. Ve všech dosavadních zápasech byl v základní sestavě, vstřelil čtyři góly a přidal tři asistence.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Kopic (Plzeň)

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Počet přihrávek do gólových šancí: 29
Vstřelené góly: 5
Gólové asistence: 7
Celkový počet přihrávek: 802
Úspěšnost přihrávek: 79,8%

Plzeň sice na jaře zatím nepředvádí optimální výkony, na jaře ale válcovala soupeře za soupeřem. Nejlepším střelcem týmu je Michael Krmenčík a v životní formě hraje také Jan Kopic. Krajní záložník má na kontě pět branek, sedm asistencí a je třetím nejproduktivnějším hráčem ligy.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Josef Hušbauer (Slavia)

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Počet přihrávek do gólových šancí: 37
Vstřelené góly: 3
Gólové asistence: 4
Celkový počet přihrávek: 802
Úspěšnost přihrávek: 72,6%

Slávistický záložník není na čele statistik mezi střelci ani asistenty, stále ale patří k nejtvořivějším ligovým fotbalistům. Na podzim sice střídal lepší výkony s horšími, pod Jindřichem Trpišovským ale znovu ožil a bude se snažit dovést Slavii alespoň ke druhému místu. Pro své spoluhráče připravil už 37 gólových šancí a sám se zapsal třikrát mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud