4. Bernardo Silva (Manchester City)  Portugalský reprezentační záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City. Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během dvou let pomohl klubu už k deseti trofejím, z toho třikrát k mistrovskému titulu. Jeho cena je dnes téměř na dvojnásobku toho, zač odcházel v roce 2017 z Monaka. Minulá sezona ho zastihla v poklesu formy a v létě se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, v té současné už ale opět dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící. Profimedia.cz

4. Bernardo Silva (Manchester City)
Portugalský reprezentační záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City. Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během dvou let pomohl klubu už k deseti trofejím, z toho třikrát k mistrovskému titulu. Jeho cena je dnes téměř na dvojnásobku toho, zač odcházel v roce 2017 z Monaka. Minulá sezona ho zastihla v poklesu formy a v létě se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, v té současné už ale opět dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící. | Profimedia.cz

Kreativní elita. Toto jsou 4 nejtvořivější hráči v aktuální sezoně anglické Premier League

Co je víc - střelec, který dává góly, nebo hráč, který je připravuje? To je, jako bychom se ptali, jestli je v autě důležitější volant nebo brzda. Bez jednoho či druhého je vůz samozřejmě k ničemu.

Přestože většinu fotbalové slávy slíznou ostrostřelci a kanonýři, které je nejvíc vidět, bez chytrých a kreativních parťáků by nebyli ničím. Úplně nejlepší pak je, když se v jednom hráči snoubí tvořivé schopnosti se zabijáckým střeleckým instinktem. Každý úspěšný tým má na hřišti někoho s těmito vlastnostmi.

Anglická Premier League má za sebou 27 odehraných kol a prim v ní hrají především mužstva, která mají právě takové fotbalisty v kádru. V následujících kapitolách najdete čtyři borce, kteří v aktuálním ročníku patří mezi nejbrilantnější plejmejkry soutěže.

Pokračování 2 / 5

4. Bernardo Silva (Manchester City)

Bernardo Silva1.jpg

Portugalský reprezentační záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City.

Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během dvou let pomohl klubu už k deseti trofejím, z toho třikrát k mistrovskému titulu. Jeho cena je dnes téměř na dvojnásobku toho, zač odcházel v roce 2017 z Monaka.

Minulá sezona ho zastihla v poklesu formy a v létě se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, v té současné už ale opět dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Kevin De Bruyne (Manchester City)

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Třicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že už několik let patří k nejlepším hráčům v  Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Bruno Fernandes (Manchester United)

Bruno Fernandes-Manchester United2.jpg

Manchester United předloni zimě zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou se stal portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů dlouho nedocházelo. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec to klaplo a za 80 milionů eur se Fernandes mohl stěhovat. Že to byl dobrý nákup, ukazují jeho výkony. Je kreativním motorem mužstva, v dresu Red Devils odehrál dosud 77 ligových utkání, ve kterých nastřílel 35 gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Trent Alexander-Arnold.jpg

Talentovaný Angličan Trent Alexander-Arnold má teprve třiadvacet let, ale už pár let je pod bedlivým dohledem skautů i fanoušků z celé Evropy. Ještě v teenagerovském věku si odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži a nyní je jednou z jejích hvězd. Zahrál si na mistrovství světa v Rusku, vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů i Premier League.

Na Anfield Road věří, že z něho jednou vyroste klubová hvězda velikosti Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold sice není záložníkem a nejčastěji hraje na pravé straně obrany, ale díky své univerzálnosti může působit i jako (defenzivní) záložník. V současnosti je zřejmě nejkreativnějším defenzivním fotbalistou současnosti.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud