Mesut Özil (Arsenal)  V Arsenalu zřejmě nelitují, že z německého fotbalisty Mesuta Özila udělali v září roku 2013 nejdražší posilu klubu v historii. Třicetiletý fotbalista vytvořil pro své kolegy na zeleném pažitu v aktuální sezoně Premier League rovných dvacet brankových příležitostí. V součtu posledních několika ročníků patří Özil v Premier League v tomto ohledu mezi absolutní špičku.
 Raheem Sterling (Manchester City)  Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. Z třiadvacetiletého mladíka vyrostla jedna z nejzářivějších hvězd Premier League. V aktuálním ročníku to potvrdil sedmi brankami a šesti nahrávkami, takže zajistil pro tým třetinu nastřílených gólů.
 David Silva (Manchester City)  Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl Manchester City méně kvalitním týmem. Jednatřicetiletý fotbalista má obrovský talent a patří mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku je na hřišti zatraceně znát. Přestože je vynikajícím plejerem, kupodivu se mu nedostává takového uznání a věhlasu, jaký požívají mnohé jiné hvězdy. I když není nejlepším hráčem Premier League, určitě je ale jedním z těch, kteří dokážou fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout.
 Gylfi Sigurdsson (Everton)  O tom, jak famózním hráčem je islandský záložník Gylfi Sigurdsson, se přesvědčili nejen jeho protihráči v Premier League, ale také ti, kteří se postavili na mezinárodní scéně proti reprezentaci Islandu. V Tottenhamu museli zešílet, když hráče jeho kvalit v roce 2014 vyměnili se Swansea za obránce Bena Daviese.
8
Fotogalerie

Kreativní elita! Toto je 7 nejtvořivějších hráčů v anglické Premier League

Co je víc - střelec, který dává góly, nebo hráč, který je připravuje? To je jako bychom se ptali, jestli je v autě důležitější volant nebo brzda. Bez jednoho či druhého je vůz samozřejmě k ničemu.

slide-kreativní EPL.jpg

Přestože většinu fotbalové slávy slíznou ostrostřelci a kanonýři, které je nejvíc vidět, bez chytrých a kreativních parťáků by nebyli ničím. Úplně nejlepší pak je, když se v jednom hráči snoubí tvořivé schopnosti se zabijáckým střeleckým instinktem. Každý úspěšný tým má na hřišti někoho s těmito vlastnostmi.

Anglická Premier League má za sebou třináct odehraných kol a prim v ní hrají mužstva, která mají právě takové fotbalisty v kádru. V následujících kapitolách najdete sedm borců, kteří v aktuálním ročníku patří mezi nejbrilantnější plejmejkry soutěže.

Pokračování 2 / 8

Mesut Özil (Arsenal)

Mesut Özil - Arsenal.jpg

Počet odehraných zápasů: 10
Počet vytvořených šancí: 20
Počet nastřílených gólů: 3
Počet asistencí: 1

V Arsenalu zřejmě nelitují, že z německého fotbalisty Mesuta Özila udělali v září roku 2013 nejdražší posilu klubu v historii. Třicetiletý fotbalista vytvořil pro své kolegy na zeleném pažitu v aktuální sezoně Premier League rovných dvacet brankových příležitostí. V součtu posledních několika ročníků patří Özil v Premier League v tomto ohledu mezi absolutní špičku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Raheem Sterling (Manchester City)

Raheem Sterling-Manchester City.jpg

Počet odehraných zápasů: 11
Počet vytvořených šancí: 25
Počet nastřílených gólů: 7
Počet asistencí: 6

Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. Z třiadvacetiletého mladíka vyrostla jedna z nejzářivějších hvězd Premier League. V aktuálním ročníku to potvrdil sedmi brankami a šesti nahrávkami, takže zajistil pro tým třetinu nastřílených gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

David Silva (Manchester City)

Silva.jpg

Počet odehraných zápasů: 11
Počet vytvořených šancí: 34
Počet nastřílených gólů: 5
Počet asistencí: 2

Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl Manchester City méně kvalitním týmem. Jednatřicetiletý fotbalista má obrovský talent a patří mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku je na hřišti zatraceně znát.

Přestože je vynikajícím plejerem, kupodivu se mu nedostává takového uznání a věhlasu, jaký požívají mnohé jiné hvězdy. I když není nejlepším hráčem Premier League, určitě je ale jedním z těch, kteří dokážou fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Gylfi Sigurdsson (Everton)

Gylfi Sigurdsson-Everton.jpg

Počet odehraných zápasů: 13
Počet vytvořených šancí: 33
Počet nastřílených gólů: 6
Počet asistencí: 2

O tom, jak famózním hráčem je islandský záložník Gylfi Sigurdsson, se přesvědčili nejen jeho protihráči v Premier League, ale také ti, kteří se postavili na mezinárodní scéně proti reprezentaci Islandu. V Tottenhamu museli zešílet, když hráče jeho kvalit v roce 2014 vyměnili se Swansea za obránce Bena Daviese.

Od loňska je Sigurdsson hráčem Evertonu, v aktuální sezoně odehrál všech 13 ligových utkání a pokaždé byl v základní sestavě. O jeho přínosu pro tým svědčí suchá řeč čísel – na kontě má šest gólů a dvě asistence. Devětadvacetiletý středopolař je motorem mužstva, umí na sebe navázat soupeřovy hráče a pak překvapivě nahrává volným spoluhráčům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Christian Eriksen (Tottenham Hotspur)

Christian Eriksen1.jpg

Počet odehraných zápasů v sezoně 2016/17: 10
Počet vytvořených šancí: 20
Počet nastřílených gólů: 0
Počet asistencí: 4

Ač je Christianu Eriksenovi teprve 26 let, už čtyřikrát se stal nejlepším dánským fotbalistou roku. Po přestupu z Ajaxu Amsterdam v roce 2013 to sice vypadalo, že se jeho kariéra poněkud zadrhla, ale potřeboval se jen aklimatizovat na nové prostředí a kvalitnější soutěž. Na White Hart Lane se záhy zařadil mezi opory.

Eriksen je univerzální středopolař, který může hrát prakticky na jakémkoli postu. Nejvíc mu ale sedí role ofenzivního záložníka nebo podhrotového útočníka. Když se dostane k míči, je úžasné sledovat jeho tah na branku a vytříbenou techniku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Willian (Chelsea)

Willian2.jpg

Počet odehraných zápasů v sezoně 2016/17: 13
Počet vytvořených šancí: 37
Počet nastřílených gólů: 2
Počet asistencí: 2

Chelsea se v domácí soutěži drží mezi elitní čtveřicí, ale na vedoucí Liverpool už Blues ztrácejí sedm bodů. Jedním z hráčů, kteří z dlouhodobého hlediska snesou přísné měřítko, je Brazilec Willian. Třicetiletý ofenzivní záložník dal ve 13 zápasech dvě branky a na další dvě nahrál spoluhráčům. Nikdo v celé soutěži nemá ale ve statistikách tolik klíčových nahrávek jako on.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Kevin De Bruyne-Manchester City.jpg

Počet odehraných zápasů: 3
Počet vytvořených šancí: 2
Počet nastřílených gólů: 0
Počet asistencí: 0

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne byl od srpna až do nedávna zraněný, takže když se podíváte na jeho statistiky, nebudete asi chápat, proč je v tomto výběru. Jenže on sem - bez diskuse - patří! Vyrostl totiž ve velkou fotbalovou osobnost.

Sedmadvacetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že byl nejlepším hráčem v uplynulé sezoně Premier League v počtu vytvořených šancí na utkání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud