Radek Bejbl (Česká republika – Itálie)  Na trefu Pavla Nedvěda Italové zareagovali, z nerozhodného výsledku se ale dlouho neradovali. Češi hráli od 27. minuty v početní převaze, čehož po devíti minutách první trefou v národním týmu využil Radek Bejbl. Budoucí posila Atlétika Madrid si naběhla na centr Pavla Kuky a v plném běhu zamířila za záda Peruzziho. Profimedia.cz
 Jan Suchopárek (Česká republika – Rusko)  Poslední střetnutí základní skupiny Češi sehráli proti Rusku. Potřebovali vyhrát a v případě remízy museli doufat v nerozhodný stav ze souběžně hraného duelu mezi Německem a Itálií. Zápas pro nás začal velmi dobře a už v šesté minutě skóroval Jan Suchopárek, který si naskočil na roh Karla Poborského a hlavou poslal míč do sítě. Profimedia.cz
 Pavel Kuka (Česká republika – Rusko)  Druhým hráčem, který skóroval do sítě Ruska, byl Pavel Kuka. Čtrnáct minut po Suchopárkově zásahu dostal krásný pas od Jiřího Němce, zhruba z hranice šestnáctky trefil míč hlavou a nádherně přeloboval ruského gólmana. 2:0. Profimedia.cz
 Vladimír Šmicer (Česká republika – Rusko)  Poté, co se Češi ujali vedení 2:0, zdálo se, že mají postup v kapse. Jenže Rusové otočili skóre a pět minut před koncem utkání vedli 3:2. V 88. minutě však přišla chvíle Vladimíra Šmicera, který si naběhl na Kubíkovu nahrávku a střelou umístěnou k tyči srovnal na konečných 3:3. Jelikož zápas Itálie s Německem skončil bez branek, radovali se z postupu do dalších bojů Češi. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Krásné vzpomínání. Připomeňte si 7 českých fotbalistů, kteří skórovali na Euru v roce 1996

Vraťme se ve vzpomínkách do roku 1996 a přenesme se do Anglie. Na tehdejším mistrovství Evropy ve fotbale česká reprezentace vybojovala stříbrné medaile a postarala se o největší úspěch tuzemského fotbalu. Některé okamžiky nesmazatelně vstoupily do dějin.

Češi na šampionátu v Anglii zdolali Italy, Portugalce a Francouze, remizovali s Ruskem a dvakrát prohráli s Německem. Výsledkem byly stříbrné medaile a vzpomínky, které jen tak někdo z paměti nevymaže. Neznámá parta dokázala téměř nemožné a uchvátila fotbalový svět.

Na turnaji vylétly hvězdy Pavla Nedvěda, Karla Poborského či Patrika Bergera. Pokud pomineme semifinálový penaltový rozstřel, tak se do statistik zapsalo sedm českých střelců. Každý jednou. Připomeňme si je.

Pokračování 2 / 8

Pavel Nedvěd (Česká republika – Itálie)

Češi na úvod evropského šampionátu prohráli s Německem 0:2 a ani v souboji s Itálií nebyli favority. Ovšem už v páté minutě od pravé čáry přesně nacentroval Karel Poborský a Pavel Nedvěd poslal míč pod padajícím gólmanem Angelem Peruzzim do sítě. Čeští fanoušci na Andfield Road zažili první radost.

Pokračování 3 / 8

Radek Bejbl (Česká republika – Itálie)

Pokračování 4 / 8

Jan Suchopárek (Česká republika – Rusko)

Poslední střetnutí základní skupiny Češi sehráli proti Rusku. Potřebovali vyhrát a v případě remízy museli doufat v nerozhodný stav ze souběžně hraného duelu mezi Německem a Itálií. Zápas pro nás začal velmi dobře a už v šesté minutě skóroval Jan Suchopárek, který si naskočil na roh Karla Poborského a hlavou poslal míč do sítě.

Pokračování 5 / 8

Pavel Kuka (Česká republika – Rusko)

Pokračování 6 / 8

Vladimír Šmicer (Česká republika – Rusko)

Pokračování 7 / 8

Karel Poborský (Česká republika – Portugalsko)

Bylo překvapením, že Češi prošli do čtvrtfinále. O to větší byl šok, když zdolali i favorita z Portugalska. Postaral se o to Karel Poborský a jeho legendární lob, kterým v 53. minutě vstřelil první a poslední gól zápasu. Tehdejší záložník Slavie možná i díky tomu po turnaji odešel do Manchesteru United.

Pokračování 8 / 8

Patrik Berger (Česká republika – Německo)

Běžela 59. minuta finálového zápasu, když se celou republikou rozezněl hlasitý výkřik „góóól.“ Patrik Berger po faulu na Karla Poborského se štěstím proměnil přísně nařízenou penaltu a poslal Čechy do vedení. Na zlato to ale nestačilo. Za Němce srovnal Oliver Bierhoff, který v prodloužení dokonal obrat.