Alexander Salák (Sparta Praha)  Brankářskou jedničkou Sparty byl na začátku ročníku Matěj Machovský. Ne, že by předváděl špatné výkony, to rozhodně říct nejde. Jenže Pražané mají k dispozici také Alexandera Saláka a ten nabral formu jako hrom. Někdejší reprezentační gólman v sérii s Olomoucí dostal jen tři góly, vychytal dvě čistá konta a úspěšností zákroků se dostal na 97,35%. Jaké výkony předvede v semifinále?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec)   Sparta se o postup do finále utká s Libercem, jehož bránu hájí Petr Kváča. Třiadvacetiletý gólman během své první sezony mezi Bílými Tygry předvádí parádní výkony a skvělou výkonnost si udržuje také v play-off. V tom dvakrát vynuloval hráče Mountfieldu a úspěšností zákroků se blíží k 96%.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ondřej Kacetl (Oceláři Třinec)   Byl to paradox. Kometa se před sezonou zbavila Ondřeje Kacetla, který se do plánů brněnského celku nehodil. Třicetiletý rodák ze Znojma tak zamířil do Třince a v play-off právě Kometu vygumoval. Ve čtyřech zápasech dostal jen čtyři branky, uhájil brankoviště před Jakubem Štěpánkem, a poslal Oceláře do semifinále.  Foto: Profimedia.cz
 Jan Růžička (Mladá Boleslav)   V semifinálové sérii Třinec narazí na rozjetou Mladou Boleslav, která ve čtvrtfinále spláchla Pardubice. Lví podíl na tom měl i čtyřiadvacetiletý Jan Růžička, který ve dvou zápasech zavřel bránu a ve zbylých dvou utkáních dostal jen pět branek. Jak bude odolávat nájezdu třineckých útočníků?  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Králové play-off. Čtyři extraligoví gólmani, kteří své týmy mohou dovést až k titulu

Známá pravda tvrdí, že bez kvalitního brankáře v hokeji nelze pomýšlet na úspěch. V letošním extraligovém play-off se to potvrzuje do puntíku.

Bez názvu.jpg

Všechny čtvrtfinálové série extraligového play-off skončily v nejkratším možném čase. V semifinále je Sparta, Třinec, Liberec a Mladá Boleslav – tedy kvarteto mančaftů se špičkovými gólmany, kteří ve čtvrtfinálových sériích doslova čarovali a teď touží dovést své týmy do finále. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Alexander Salák (Sparta Praha) 

Alexander Salák Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou Sparty byl na začátku ročníku Matěj Machovský. Ne, že by předváděl špatné výkony, to rozhodně říct nejde. Jenže Pražané mají k dispozici také Alexandera Saláka a ten nabral formu jako hrom. Někdejší reprezentační gólman v sérii s Olomoucí dostal jen tři góly, vychytal dvě čistá konta a úspěšností zákroků se dostal na 97,35%. Jaké výkony předvede v semifinále? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec) 

Petr Kváča Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta se o postup do finále utká s Libercem, jehož bránu hájí Petr Kváča. Třiadvacetiletý gólman během své první sezony mezi Bílými Tygry předvádí parádní výkony a skvělou výkonnost si udržuje také v play-off. V tom dvakrát vynuloval hráče Mountfieldu a úspěšností zákroků se blíží k 96%. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ondřej Kacetl (Oceláři Třinec) 

Ondřej Kacetl Třinec.jpg

Byl to paradox. Kometa se před sezonou zbavila Ondřeje Kacetla, který se do plánů brněnského celku nehodil. Třicetiletý rodák ze Znojma tak zamířil do Třince a v play-off právě Kometu vygumoval. Ve čtyřech zápasech dostal jen čtyři branky, uhájil brankoviště před Jakubem Štěpánkem, a poslal Oceláře do semifinále. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jan Růžička (Mladá Boleslav) 

Jan Růžička MB 21.jpg

V semifinálové sérii Třinec narazí na rozjetou Mladou Boleslav, která ve čtvrtfinále spláchla Pardubice. Lví podíl na tom měl i čtyřiadvacetiletý Jan Růžička, který ve dvou zápasech zavřel bránu a ve zbylých dvou utkáních dostal jen pět branek. Jak bude odolávat nájezdu třineckých útočníků? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud