Pavel Francouz (Colorado Avalanche)   Umístění v anketě:  22. místo Letos si splnil jeden ze snů a zachytal si v NHL. V brance Colorada si však připsal jen dva starty a téměř celý ročník strávil na farmě v AHL. Devětadvacetiletý gólman dorazil i na mistrovství světa a v Bratislavě odchytal dva zápasy. Po šampionátu podepsal nový roční kontrakt s Avalanche. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera)   Umístění v anketě:  16. místo V extralize znovu patřil k absolutní elitě, jenže s Vítkovicemi došel jen do čtvrtfinále. I proto po sezoně podepsal smlouvu s konkurenčním Třincem, kde nahradil Šimona Hrubce. Zároveň byl českou jedničkou na světovém šampionátu a s výjimkou semifinálového duelu s Kanadou odchytal velmi dobrý turnaj. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg)   Umístění v anketě:  14. místo Do Bratislavy zamířil také Jakub Kovář, ten ale Slovensko ještě před začátkem turnaje opustil. Na šampionátu chtěl být jedničkou, trenéři mu však tuto pozici nemohli garantovat. Na klubové úrovni ale prožil parádní sezonu a v Jekatěrinburgu vytvořil nový rekord v počtu vychytaných výher v celé KHL. Reprezentační sezona mu však příliš nevyšla. Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)   Umístění v anketě:  12. místo Před sezonou podepsal roční kontrakt s Carolinou a sám nevěděl, co s ním bude dál. Nakonec s Hurricanes postoupil do play-off a dostal se do parádní formy. O svou budoucnost v NHL se rozhodně nemusí bát, nyní se jedná o jeho výrazně vylepšeném kontraktu. Je však otázkou, kde bude pokračovat. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Králové mezi třemi tyčemi. Toto je pět nejlepších brankářů ve Zlaté hokejce

Králem českého hokeje je potřetí v řadě David Pastrňák. Mezi nejlepší desítku se letos dostal také jeden gólman.

Bez názvu.jpg

Do letošního žebříčku se dostali Lukáš Dostál, Josef Kořenář, Roman Will či Šimon Hrubec. Pět jiných gólmanů ale dostalo ještě více bodů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Francouz (Colorado Avalanche)

Pavel Francouz Colorado.jpg

Umístění v anketě: 22. místo

Letos si splnil jeden ze snů a zachytal si v NHL. V brance Colorada si však připsal jen dva starty a téměř celý ročník strávil na farmě v AHL. Devětadvacetiletý gólman dorazil i na mistrovství světa a v Bratislavě odchytal dva zápasy. Po šampionátu podepsal nový roční kontrakt s Avalanche.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera)

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Umístění v anketě: 16. místo

V extralize znovu patřil k absolutní elitě, jenže s Vítkovicemi došel jen do čtvrtfinále. I proto po sezoně podepsal smlouvu s konkurenčním Třincem, kde nahradil Šimona Hrubce. Zároveň byl českou jedničkou na světovém šampionátu a s výjimkou semifinálového duelu s Kanadou odchytal velmi dobrý turnaj.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg)

JAkub Kovář KHL.jpg

Umístění v anketě: 14. místo

Do Bratislavy zamířil také Jakub Kovář, ten ale Slovensko ještě před začátkem turnaje opustil. Na šampionátu chtěl být jedničkou, trenéři mu však tuto pozici nemohli garantovat. Na klubové úrovni ale prožil parádní sezonu a v Jekatěrinburgu vytvořil nový rekord v počtu vychytaných výher v celé KHL. Reprezentační sezona mu však příliš nevyšla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek Carolina 4.jpg

Umístění v anketě: 12. místo

Před sezonou podepsal roční kontrakt s Carolinou a sám nevěděl, co s ním bude dál. Nakonec s Hurricanes postoupil do play-off a dostal se do parádní formy. O svou budoucnost v NHL se rozhodně nemusí bát, nyní se jedná o jeho výrazně vylepšeném kontraktu. Je však otázkou, kde bude pokračovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Rittich (Calgary Flames)

David Rittich Calgary.jpg

Umístění v anketě: 9. místo

Jediným českým brankářem, který se dostal do elitní desítky žebříčku, je David Rittcih. Šestadvacetiletý gólman Calgary prožil průlomovou sezonu a za Flames odchytal 45 zápasů. V play-off se sice do akce nedostal a nyní mu končí smlouva, v Calgary by však měl pokračovat. Jako nová jednička?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud