Filip Novotný (Karlovy Vary)  - Karlovy Vary se po bídném vstupu do sezony rozjely do parádní formy, z posledních osmi duelů jich sedm vyhrály. Lví podíl na tom má Filip Novotný, který v posledních šesti zápasech inkasoval jen pět branek. Úspěšností zákroků se dostal už na 93,44% a navíc si připsal i tři čistá konta. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Machovský (Sparta)  - Sparta několik let hledala spolehlivou jedničku mezi tři tyče. Teď se zdá, že ji našla. Po roce stráveném v zámoří se do extraligy vrátil Matěj Machovský, jenž však Plzeň vyměnil za Prahu a zatím patří k nejlepším gólmanům extraligy. Ze 17 zápasů vychytal dvanáct výher, má dvě čistá konta a úspěšností zákroků přesáhl 93%. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Dominik Frodl (Plzeň)  - V Plzni se před sezonou báli, jak nahradí Miroslava Svobodu. Indiáni vsadili na mladého Dominika Frodla ze Slavie, který důvěru zatím splácí na jedničku. V 11 zápasech, do kterých dosáhl, dostal jen 18 branek a úspěšností zákroků se dostal na 93,26%. Záda mu kryje spolehlivý Dmitri Miltchakov z Běloruska. Foto: Profimedia.cz
 Šimon Hrubec (Třinec)  - Ve formě chytá Branislav Konrád z Olomouce, Jaroslav Janus z Litvínova, brněnský Karel Vejmelka či Bílý Tygr Roman Will. Ale také Šimon Hrubec, který si svými výkony dokonce řekl o návrat do reprezentace. Jeho čísla? Zasáhl do 16 zápasů, v průměru inkasuje jen 2,04 góly na utkání a úspěšností zákroků se dostal na 92,45%. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Králové mezi třemi tyčemi. Toto je pět aktuálně nejlepších gólmanů extraligy

Tipsport extraliga má nyní reprezentační pauzu, a tak je čas na menší hodnocení. Třeba brankářů, kteří letos předvádí velmi dobré výkony.

Aktuální českou brankářskou jedničkou je Jakub Kovář, který s Jekatěrinburgem kraluje celé KHL. V parádní formě však chytají i někteří extraligoví gólmani. Jména pěti aktuálně nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Spekulovalo se o jeho odchodu do zahraničí, ve hře údajně byla NHL i KHL, Patrik Bartošák ale ještě jeden rok zůstal ve Vítkovicích. Je nejlepším hráčem týmu z Ostravy, s 94,2% úspěšností zákroků navíc kraluje všem extraligovým gólmanům. V průměru inkasuje jen 1,93 branky na zápas, ze 17 startů vychytal deset vítězství a vrátil se do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Filip Novotný (Karlovy Vary)

Filip Novotný KV.jpg

Karlovy Vary se po bídném vstupu do sezony rozjely do parádní formy, z posledních osmi duelů jich sedm vyhrály. Lví podíl na tom má Filip Novotný, který v posledních šesti zápasech inkasoval jen pět branek. Úspěšností zákroků se dostal už na 93,44% a navíc si připsal i tři čistá konta.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Matěj Machovský (Sparta)

Matěj Machovský Sparta 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Sparta několik let hledala spolehlivou jedničku mezi tři tyče. Teď se zdá, že ji našla. Po roce stráveném v zámoří se do extraligy vrátil Matěj Machovský, jenž však Plzeň vyměnil za Prahu a zatím patří k nejlepším gólmanům extraligy. Ze 17 zápasů vychytal dvanáct výher, má dvě čistá konta a úspěšností zákroků přesáhl 93%.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Dominik Frodl (Plzeň)

Dominik Frodl Plzeň.jpg

V Plzni se před sezonou báli, jak nahradí Miroslava Svobodu. Indiáni vsadili na mladého Dominika Frodla ze Slavie, který důvěru zatím splácí na jedničku. V 11 zápasech, do kterých dosáhl, dostal jen 18 branek a úspěšností zákroků se dostal na 93,26%. Záda mu kryje spolehlivý Dmitri Miltchakov z Běloruska.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Šimon Hrubec (Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Ve formě chytá Branislav Konrád z Olomouce, Jaroslav Janus z Litvínova, brněnský Karel Vejmelka či Bílý Tygr Roman Will. Ale také Šimon Hrubec, který si svými výkony dokonce řekl o návrat do reprezentace. Jeho čísla? Zasáhl do 16 zápasů, v průměru inkasuje jen 2,04 góly na utkání a úspěšností zákroků se dostal na 92,45%.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud