Králové mezi třemi tyčemi. 5 ligových gólmanů, kteří vychytali nejvíc čistých kont

Králem ligových kanonýrů se stal Michael Krmenčík, který vstřelil 16 branek. Shodou okolností, gólman s nejvyšším počtem vychytaných nul má na kontě 16 čistých kont.

Jedním z nejlepších ligových gólmanů letošní sezony byl Milan Heča ze Slovácka. Ten se ale mezi pětici brankářů, kteří v průběhu ročníku vychytali alespoň deset čistých kont, nedostal. Jména pěti gólmanů s nejvíce nulami najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matúš Kozáčik (Plzeň) – 11 čistých kont

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeň získala další titul, po Slavii a Olomouci inkasovala nejméně gólů, Matúš Kozáčik ale udržel čisté konto „jen“ jedenáctkrát. Zkušený slovenský gólman pamatuje i lepší ročníky, letos ho dokonce krátce nahradil Aleš Hruška.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Miloš Buchta (Olomouc) – 12 čistých kont

Miloš Buchta.jpg

Sigma prožila parádní ročník. Ligový nováček vybojoval čtvrté místo a postoupil do evropských pohárů. Velkou zásluhu na tom má i Miloš Buchta, který kryl záda Plškovi, Houskovi a spol. V sezoně předvedl řadu výborných zákroků a vychytal 12 čistých kont.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Vlastimil Hrubý (Jablonec) – 12 čistých kont

Vlastimil Hrubý.jpg

Ještě lepší ročník než Olomouc prožil Jablonec. Severočeši došli až do finále poháru a vybojovali třetí místo v lize, díky čemuž si zahrají základní skupinu Evropské ligy. Bude u toho i Vlastimil Hrubý!

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kolář (Liberec, Slavia) – 13 čistých kont

Ondřej Kolář Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý gólman odchytal svou první kompletní ligovou sezonu. Tu začal v Liberci, kde vychytal šest čistých kont. Dalších sedm nul přidal po přestupu do Slavie. Pomůže klubu k postupu do Ligy mistrů?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jan Laštůvka (Slavia, Baník) – 16 čistých kont

Jan Laštůvka Baník 2.jpg

Kolář ve Slavii nahradil Jana Laštůvku, jemuž angažmá v Edenu příliš nevyšlo. „Vyrobil“ několik hrubek, které tým stály důležité zápasy v Evropě i domácí soutěži. Přesto ve Slavii vychytal devět čistých kont a sedm jich přidal po zimním návratu do Baníku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud