Petr Ševčík (Slavia Praha) – 4 asistence.  Vinou silné konkurence a zdravotních problémů letos zasáhl jen do pěti ligových zápasů, přesto v nich byl hodně produktivní. Pětadvacetiletý záložník má na kontě už čtyři asistence a tři z nich si připsal už v červenci v Teplicích, kde Slavia vyhrála 5:1. Foto: Profimedia.cz
 Aleš Čermák (Viktoria Plzeň) – 4 asistence.  Také Aleše Čermáka v letošní sezoně brzdí zdravotní problémy, jejichž vinou zvládl odehrát jen čtyři ligové zápasy. Pro Viktorku je to velká ztráta, čtyřiadvacetiletý záložník v nich totiž dal jeden gól a připsal si čtyři nahrávky. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav) – 4 nahrávky.  Sedmadvacetiletý záložník v létě opustil Karvinou a zamířil do Mladé Boleslavi. Ve městě Škodovky navázal na své výkony ze slezského klubu a znovu je hodně produktivní. Vybojoval si místo v základní sestavě a v deseti zápasech vstřelil dva góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Fillo (Baník Ostrava) – 4 asistence.  V Ostravě jej „přeškolili“ ze záložníka na krajního beka, na své produktivitě ale nic neztratil. Třiatřicetiletý Martin Fillo letos vstřelil jeden gól a připsal si čtyři přesné nahrávky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Králové asistencí. Podívejte se, kteří ligoví hráči po deseti kolech mají na kontě nejvíc přihrávek

Základní část Fortuna ligy je ve své třetině. Všechny týmy už mají odehráno deset zápasů, které nabídly hodně zajímavé podívané. Střelcům zatím vládne Nikolaj Komličenko, kdo ale kraluje ligovým nahrávačům?

Bez názvu.jpg

Nejlepším střelcem dosavadního ligového ročníku je Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi, který má na kontě sedm zásahů. O gól zpět jsou Guélor Kanga, Muris Mešanovič a Jakub Plšek. A jak vypadá tabulka nahrávačů? Jména pěti plejerů, kteří mají na kontě nejvíce gólových přihrávek, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Ševčík (Slavia Praha) – 4 asistence

Petr Ševčík Chelsea.jpg

Vinou silné konkurence a zdravotních problémů letos zasáhl jen do pěti ligových zápasů, přesto v nich byl hodně produktivní. Pětadvacetiletý záložník má na kontě už čtyři asistence a tři z nich si připsal už v červenci v Teplicích, kde Slavia vyhrála 5:1.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Aleš Čermák (Viktoria Plzeň) – 4 asistence

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Také Aleše Čermáka v letošní sezoně brzdí zdravotní problémy, jejichž vinou zvládl odehrát jen čtyři ligové zápasy. Pro Viktorku je to velká ztráta, čtyřiadvacetiletý záložník v nich totiž dal jeden gól a připsal si čtyři nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav) – 4 nahrávky

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý záložník v létě opustil Karvinou a zamířil do Mladé Boleslavi. Ve městě Škodovky navázal na své výkony ze slezského klubu a znovu je hodně produktivní. Vybojoval si místo v základní sestavě a v deseti zápasech vstřelil dva góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Martin Fillo (Baník Ostrava) – 4 asistence

Martin Fillo Banik Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V Ostravě jej „přeškolili“ ze záložníka na krajního beka, na své produktivitě ale nic neztratil. Třiatřicetiletý Martin Fillo letos vstřelil jeden gól a připsal si čtyři přesné nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav) – 5 asistencí

MArek Matějovský MB 2019 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dosavadním králem ligových asistencí je Marek Matějovský. Sedmatřicetiletý záložník si drží místo v sestavě Mladé Boleslavi, kde stále patří ke klíčovým hráčům. Náramně mu vyšel poslední zápas proti Baníku, ve kterém přihrával na oba góly svého týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 ;

Doporučujeme

Články odjinud