Krále chtějí v Premier League. Podívejte se, do kterých známých klubů by mohl zamířit

Tak to by byla pecka. Sotva do Anglie odešel Vladimír Coufal, tak se nahlas mluví o dalším přestupu českého fotbalisty do Premier League. Aktuálně je v kurzu Alex Král.

Alex Král loni přestoupil ze Slavie do Spartaku Moskva, ten ale rozhodně není jeho poslední adresou. V současné době se totiž o dvaadvacetiletou oporu české reprezentace zajímaví kluby z anglické Premier League. Tři týmy, do kterých by teoreticky mohl odejít, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Everton FC

Alex Král Spartak.jpg

Už dříve se spekulovalo o tom, že Krále láká Everton. Není tak vůbec vyloučeno, že o něj má i nadále vážný zájem. Tým z Liverpoolu patří k tradičním účastníkům Premier League a rok co rok si dává pohárové ambice. Pokud by Král do aktuálně sedmého týmu tabulky anglické ligy zamířil, tak by se v jedné kabině sešel s takovými hráči, jako je James Rodríguez, Alex Iwobi nebo Richarlison, jenž podle portálu transfermakt.de stojí 60 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Newcastle United

Alex Král Kosovo.jpg

Dalším známým týmem, který se o Krále už údajně zajímal, je Newcastle, jehož barvy dříve hájili Pavel Srniček nebo David Rozehnal. „Straky“ jsou v současné době v tabulce až třinácté, ambice týmu jsou ale rozhodně vyšší. K oporám Newcastlu mimo jiné patří i bývalý brankář Sparty Martin Dúbravka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

West Ham United

Alex Král Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Kdo další by mohl mít o Krále zájem? A co takhle West Ham, kde už si skvělé jméno udělali Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem? Sázka na české fotbalisty se „Kladivářům“ vyplácí, a tak David Moyes může cílit i na další posily s českým pasem. Král si z reprezentace velmi dobře rozumí se Součkem, se kterým se setkal už i v Edenu, navíc se spekuluje o možném odchodu opory Declana Rice. Nemusí se tak jednat o utopii…

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud