4. – 5. Ben White (25 let) – 120 tisíc liber týdně  Obránce Ben White je odchovancem Southamptonu a v 16 letech odešel do Brightonu, v jehož dresu se v sezoně 2020/21 poprvé objevil v Premier League. V debutové sezoně si vedl natolik dobře, že si vysloužil pozornost mnoha předních ostrovních klubů. Souboj o jeho podpis vyhrál nakonec Arsenal. Kanonýři za jeho přestup zaplatili 50 milionů liber, ale za tyto peníze získali jistotu na pravé straně obrany. Pětadvacetiletý borec, který byl v anglické nominaci na nedávném mistrovství světa v Kataru, je silný na balonu a v každém okamžiku utkání dokonale koncentrovaný. V aktuální sezoně nejvyšší ostrovní soutěže nastoupil do všech 20 utkání jako člen základní sestavy a do statistik si připsal dvě asistence. Na Emirates Stadium má podepsanou smlouvu do roku 2026. Zajišťuje mu týdenní příjem ve výši 120 tisíc liber. Profimedia.cz
 3. Oleksandr Zinčenko (26 let) – 150 tisíc liber týdně  Oleksandr Zinčenko je jedním z největších ukrajinských fotbalových talentů posledních let. Levý obránce, který však může alternovat i na postu záložníka, je produktem akademie Šachtaru Doněck, odkud v roce 2015 zamířil do ruské Ufy. Stačila jedna sezona v tamní Premier lize, aby si ho všimli až na britských ostrovech. Nejrychleji konali manažeři Manchesteru City, kam v roce 2016 přestoupil za necelé dva miliony liber. V kádru Citizens pak figuroval až do loňského léta. Za klub odehrál 128 utkání, dal dva góly, nějakou dobu pobyl na hostování v nizozemském Eindhovenu, ale v silné konkurenci se neprosadil tolik, jak možná někteří experti očekávali. V Arsenalu podepsal kontrakt na čtyři roky a dostal velice solidní plat – 150 tisíc liber týdně. A vypadá to, že přestup do Londýna mu svědčí. Profimedia.cz
 2. Thomas Partey (29 let) – 200 tisíc liber týdně  Ghanský reprezentační záložník Thomas Partey byl vytouženou posilou Arsenalu. O jeho možném přestupu z Atletika Madrid se psalo dlouhé měsíce a realitou se stal na začátku října v roce 2020. Londýnský klub za něj poslal do Španělska 45 milionů liber a hráč podepsal na Emirates pětiletý kontrakt. Zpočátku podával poměrně rozpačité výkony, ale postupem času začal předvádět to, co se od něho čekalo. V aktuální sezoně je motorem ve středu pole a také jeho zásluhou možná míří Arsenal za mistrovským titulem. S částkou 200 tisíc liber týdně je druhým nejlépe placeným hráčem týmu. Profimedia.cz
 1. Gabriel Jesus (25 let) – 265 tisíc liber týdně  Když trenér Manchesteru City Pep Guardiola nechal před pár lety (občas) sedět na lavičce takového borce, jakým byl Sergio Agüero, musel mít za něho k dispozici někoho opravdu výjimečného. Přesně takovým hráčem byl na Etihad Stadium Brazilec Gabriel Jesus, jehož Manchester City získal v roce 2017 za více než 27 milionů liber z klubu Palmeiras. V době přestupu mu bylo pouhých 19 let, ale už tehdy bylo zřejmé, že z něho může vyrůst obrovská fotbalová superstar. Jen 175 centimetrů vysoký „kanárek“ je typem dokonalého moderního útočníka - není sice nejrychlejší, ale je skvěle technicky disponovaný, inteligentní a smrtelně nebezpečný pro každou obranu i brankáře. V rozletu ho brzdí nejrůznější zranění a od prosince je opět mimo hru kvůli zranění kolena. Od roku 2017 už promarodil přibližně devět měsíců a přišel o více než 50 zápasů. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Král Gabriel Jesus a další boháči. 5 nejlépe placených hráčů Arsenalu v aktuální sezoně

Arsenal kraluje tabulce anglické Premier League. Po dlouhých letech, kdy o tom mohli fanoušci londýnského klubu jen snít, si to teď pořádně užívají. Trenér Mikel Arteta dal dohromady skvělý tým, v jehož řadách je spousta skvěle placených borců.

Gunners dost možná míří za anglickým titulem, ale dostat se na absolutní vrchol, to už také něco stojí. Mezi borci v týmu je několik velmi draze placených jmen. Kvinteto hráčů, kteří si aktuálním ročníku vydělají v dresu Arsenalu nejvíc peněz, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Granit Xhaka (30 let) – 120 tisíc liber týdně

Granit Xhaka-Arsenal1.jpg

Švýcarský reprezentant Granit Xhaka je stálicí v sestavě Arsenalu. Na Emirates Stadium slouží sedmou sezonu a na kontě má téměř 280 odehraných utkání v dresu Gunners. V průběhu minulých let několikrát volali fanoušci po jeho odchodu, protože nebyli spokojeni s výkony, které předváděl, ale on je vždycky dokázal opět přesvědčit o svých kvalitách.

V aktuálním ročníku zažívá lepší časy. Daří se mu, patří do základní sestavy a ve 20 ligových zápasech už nastřílel tři góly a zaznamenal pět asistencí. Třicetiletý záložník má v londýnském klubu smlouvu do roku 2024 a následně může Arsenal uplatnit ještě opci na další sezonu. Jeho bankovní konto tak minimálně do této doby každý týden nabobtná o 120 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Ben White (25 let) – 120 tisíc liber týdně

Ben White.jpg

Obránce Ben White je odchovancem Southamptonu a v 16 letech odešel do Brightonu, v jehož dresu se v sezoně 2020/21 poprvé objevil v Premier League. V debutové sezoně si vedl natolik dobře, že si vysloužil pozornost mnoha předních ostrovních klubů. Souboj o jeho podpis vyhrál nakonec Arsenal. Kanonýři za jeho přestup zaplatili 50 milionů liber, ale za tyto peníze získali jistotu na pravé straně obrany.

Pětadvacetiletý borec, který byl v anglické nominaci na nedávném mistrovství světa v Kataru, je silný na balonu a v každém okamžiku utkání dokonale koncentrovaný. V aktuální sezoně nejvyšší ostrovní soutěže nastoupil do všech 20 utkání jako člen základní sestavy a do statistik si připsal dvě asistence. Na Emirates Stadium má podepsanou smlouvu do roku 2026. Zajišťuje mu týdenní příjem ve výši 120 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Oleksandr Zinčenko (26 let) – 150 tisíc liber týdně

Oleksandr Zinčenko.jpg

Oleksandr Zinčenko je jedním z největších ukrajinských fotbalových talentů posledních let. Levý obránce, který však může alternovat i na postu záložníka, je produktem akademie Šachtaru Doněck, odkud v roce 2015 zamířil do ruské Ufy. Stačila jedna sezona v tamní Premier lize, aby si ho všimli až na britských ostrovech. Nejrychleji konali manažeři Manchesteru City, kam v roce 2016 přestoupil za necelé dva miliony liber.

V kádru Citizens pak figuroval až do loňského léta. Za klub odehrál 128 utkání, dal dva góly, nějakou dobu pobyl na hostování v nizozemském Eindhovenu, ale v silné konkurenci se neprosadil tolik, jak možná někteří experti očekávali. V Arsenalu podepsal kontrakt na čtyři roky a dostal velice solidní plat – 150 tisíc liber týdně. A vypadá to, že přestup do Londýna mu svědčí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Thomas Partey (29 let) – 200 tisíc liber týdně

Thomas Partey.jpg

Ghanský reprezentační záložník Thomas Partey byl vytouženou posilou Arsenalu. O jeho možném přestupu z Atletika Madrid se psalo dlouhé měsíce a realitou se stal na začátku října v roce 2020. Londýnský klub za něj poslal do Španělska 45 milionů liber a hráč podepsal na Emirates pětiletý kontrakt.

Zpočátku podával poměrně rozpačité výkony, ale postupem času začal předvádět to, co se od něho čekalo. V aktuální sezoně je motorem ve středu pole a také jeho zásluhou možná míří Arsenal za mistrovským titulem. S částkou 200 tisíc liber týdně je druhým nejlépe placeným hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Gabriel Jesus (25 let) – 265 tisíc liber týdně

Gabriel Jesus-Arsenal.jpg

Když trenér Manchesteru City Pep Guardiola nechal před pár lety (občas) sedět na lavičce takového borce, jakým byl Sergio Agüero, musel mít za něho k dispozici někoho opravdu výjimečného. Přesně takovým hráčem byl na Etihad Stadium Brazilec Gabriel Jesus, jehož Manchester City získal v roce 2017 za více než 27 milionů liber z klubu Palmeiras. V době přestupu mu bylo pouhých 19 let, ale už tehdy bylo zřejmé, že z něho může vyrůst obrovská fotbalová superstar.

Jen 175 centimetrů vysoký „kanárek“ je typem dokonalého moderního útočníka - není sice nejrychlejší, ale je skvěle technicky disponovaný, inteligentní a smrtelně nebezpečný pro každou obranu i brankáře. V rozletu ho brzdí nejrůznější zranění a od prosince je opět mimo hru kvůli zranění kolena. Od roku 2017 už promarodil přibližně devět měsíců a přišel o více než 50 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud