Kovář už je pryč, kdo zůstal v Magnitogorsku? 5 hvězd, které povede Josef Jandač

Josef Jandač už začal úřadovat v Magnitogorsku. Jeden z nejsilnějších týmů Kontinentální hokejové ligy sice přišel o Jana Kováře, český kouč má však k dispozici další výborné hokejisty.

Dva roky vedl českou reprezentaci, výraznějšího úspěchu ale nedosáhl. Teď se Josef Jandač pokusí prosadit v Rusku. Magnitogorsk má velké ambice a taky štědrý rozpočet, díky kterému může postavit silný kádr. Jména pěti hvězd, které Jandač v novém klubu povede, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vasilij Košečkin

Vasilij Košečkin Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený gólman se v Magnitogorsku chystá už na šestou sezonu. Přestože mu je už 35 let, stále se řadí k absolutní elitě soutěže a je oporou národního týmu. V květnu startoval na dalším mistrovství světa, předtím získal s Ruskem olympijské zlato. Na brankářském postu Jandač žádné změny dělat nebude.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Nikolaj Kuljomin

Nikolaj Kuljomin.jpg

Dvojnásobný mistr světa Nikolaj Kuljomin odešel v roce 2008 z Magnitogorsku do NHL a čtyři sezony odehrál za Toronto. Další čtyři roky roky strávil v New Yorku Islanders, za který si však loni připsal jen 13 zápasů. Teď se dvaatřicetiletý útočník vrací domů a znovu oblékne dres Metallurgu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Iiro Pakarinen

Iiro Pakarinen.jpg

Toto může být nový útočný trumf Magnitogorsku. Šestadvacetiletý útočník strávil poslední čtyři roky v NHL a odehrál 134 zápasů za Edmonton. Předtím byl produktivní ve finské lize a nyní si účastník mistrovství světa 2014 poprvé vyzkouší i KHL. Jak se mu povede v Metallurgu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Sergej Mozjakin

Sergej Mozjakin.jpg

Lídr a kapitán týmu. Sedmatřicetiletý Sergej Mozjakin přišel do Magnitogorsku už před sezonou 2011/12 z Mytišči a od té doby dovedl Metallurg ke dvěma titulům v KHL. Ve sbírce má i pět medailí ze světových šampionátů a také olympijské zlato, které vybojoval v Jižní Koreji.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Wojtek Wolski

Wojtek Wolski Mag..jpg

Narodil se v Polsku, ale reprezentuje Kanadu, se kterou získal bronz na posledních olympijských hrách. Předtím si prošel všemožnými zdravotními problémy, dal se ale do pořádku a chystá se na čtvrtou sezonu v Magnitogorsku. Trenér Jandač bude na dvaatřicetiletého útočníka, který prošel pěti kluby NHL, hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud