Kovář, Furch a spol. 23 hokejistů, kteří mohou brzy zamířit z KHL do NHL

Kovář, Furch a spol. 23 hokejistů, kteří mohou brzy zamířit z KHL do NHL

Kovář, Furch a spol. 23 hokejistů, kteří mohou brzy zamířit z KHL do NHL

Vypadá to, že se kluby z NHL rozhodly drancovat Kontinentální hokejovou ligu. Před pár dny newyorští Rangers podepsali kontakt s ruským reprezentačním obráncem Alexejem Bereglazovem z Magnitogorsku, New Jersey Devils provedli to samé s jeho krajanem Jaroslavem Dyblenkem ze Spartaku Moskva. Brzy by je mohla následovat řada dalších hráčů.

slide-z KHL do NHL.jpg

Letos (nebo nejpozději za rok) v létě, se dá očekávat exodus hokejistů z Kontinentální hokejové ligy za Atlantik. O hráče z nejkvalitnější evropské ligy je v zámoří eminentní zájem. Alexej Bereglazov a Jaroslav Dublenko, kteří podepsali nedávno vstupní kontrakty v NHL, jsou jen prvními vlaštovkami, za kterými brzy potáhnou přes oceán další borci, včetně českých hráčů. V následujících kapitolách najdete 23 hokejistů, kterých se to (podle mínění ruských médií) týká.

Pokračování 2 / 23

Ilja Sorokin (Rusko)

Ilja Sorokin.jpg

Post: brankář
Věk: 21 let
Klub: CSKA Moskva
Draftován: 78. v celkovém pořadí v roce 2014 (New York Islanders)

Jednadvacetiletý Ilja Sorokin je jedním z nejtalentovanějších mladých ruských gólmanů a má poměrně slušnou šanci, že se jednou může stát esem v elitní zámořské soutěži. Od roku 2014 patři New Yorku Islanders, tedy klubu, který má v posledních sezonách potíže s gólmany, takže není vyloučeno, že se Ostrované budou snažit nadaného Rusa dostat za oceán. Otázkou je, zda půjde ve stopách Vasilevského a zkusí si vybojovat místo v NHL na farmě, nebo ještě počká a bude si užívat pozice brankářské jedničky v CSKA Moskva, kde mu vyprší smlouva po sezoně 2017/18.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 23

Igor Šesťorkin (Rusko)

Igor Šesťorkin.jpg

Post: brankář
Věk: 21 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 118. v celkovém pořadí v roce 2014 (New York Rangers)

Švéd Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers má 35 let a ještě pár roků může být brankářským esem, ale v klubu už se začínají poohlížet po jeho nástupci. V draftu před třemi lety si Rangers pojistili ruského gólmana Igora Šesťorkina, který by jednou mohl klubovou legendu mezi tyčemi v Madison Square Garden nahradit.

Jednadvacetiletý mladík má za sebou fantastickou sezonu, během níž odchytal v základní části soutěže v brance Petrohradu 39 zápasů s bilancí 1,64 inkasovaných gólů na utkání a úspěšností zásahů 93,7 %, čímž zastínil i svého klubového parťáka Mikko Koskinena, s nímž pomohl týmu k zisku Gagarinova poháru. Téměř jistě se brzy vydá dobývat NHL a má slušnou šanci, že se mu to podaří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 23

Mikko Koskinen (Finsko)

Mikko Koskinen.jpg

Post: brankář
Věk: 28 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 31. v celkovém pořadí v roce 2009 (New York Islanders)

Dvoumetrový finský obr Mikko Koskinen se před pár dny už podruhé během kariéry radoval ze zisku Gagarinova poháru pro vítěze KHL. Jeden z nejlépe placených hráčů v lize už má zkušenosti ze zámoří. V roce 2009 byl draftován Ostrovany z New Yorku, v jejich dresu však odchytal pouhé čtyři utkání v sezoně 2010/11, ale měl v nich hrůzostrašnou statistickou bilanci – průměr 4,33 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zásahů 87,3 %.

V sezoně 2011/12 už byl Koskinen opět zpátky ve vlasti a v posledních čtyřech letech válel v KHL. Nejdříve hájil branku Novosibirsku, v polovině ročníku 2014/15 se přesunul do Petrohradu, kde má smlouvu do konce nadcházející sezony. I když se s New Yorkem neloučil zrovna vesele, mohl by se tam nyní vrátit jako spasitel, neboť klub se v posledních sezonách potýká s problémy na postu gólmana. V 28 letech je vyzrálým brankářem, který kvalitou na NHL rozhodně má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 23

Ilja Samsonov (Rusko)

Ilja Samsonov-Magnitogorsk.jpg

Post: brankář
Věk: 20 let
Klub: Metallurg Magnitogorsk
Draftován: 22. v celkovém pořadí v roce 2015 (Washington Capitals)

Urostlý ruský gólman Ilja Samsonov byl v předloňském draftu 22. volbou v celkovém pořadí. Washington ho prozatím nechává v Magnitogorsku, za který pravidelně chytá v KHL. „Každý, kdo v takovém věku dostane šanci hrát v KHL, je speciální,“ řekl trenér gólmanů Capitals Mitch Korn na adresu dvacetiletého mladíka. Washington nyní nedostatkem brankářů netrpí, Samsonov by podle úvodních prognóz mohl za Atlantikem prorazit v sezoně 2019/20, ale do zámoří by se zkusil vydat už příští léto, kdy mu vyprší smlouva v Metallurgu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 23

Dominik Furch (Česká republika)

Dominik Furch-Omsk.jpg

Post: brankář
Věk: 27 let
Klub: Avangard Omsk
Draftován: nedraftován

Odchovanec pražské Slavie Dominik Furch sice nebyl draftován do NHL, nebyl by ale prvním ani posledním hráčem, který by i bez toho mohl hrát v prestižní zámořské soutěži. Sedmadvacetiletý gólman má za sebou dva ročníky v KHL v dresu Omsku a oba se mu nesmírně povedly. Vzhledem k tomu, že mu v klubu po sezoně vyprší kontrakt, není vyloučeno, že by mohl dostat laso z NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 23

Viktor Antipin (Rusko)

Viktor Antipin.jpg

Post: obránce
Věk: 24 let
Klub: Metallurg Magnitogorsk
Draftován: nedraftován

Viktor Antipin se vyprofiloval v jednu z nejdůležitějších defenzivních opor Metallurgu Magnitogorsk. Čtyřiadvacetiletý ruský reprezentant sice nedisponuje nijak ohromujícími fyzickými parametry (180 cm, 81 kg), ale ve svém hokejovém rejstříku má chytrost, obratnost a předvídavost, tedy atributy, kterých si v NHL hodně cení. Dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru by mohl do zámoří zamířit navzdory tomu, že nikdy nebyl draftován.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 23

Vladislav Gavrikov (Rusko)

Vladislav gavrikov.jpg

Post: obránce
Věk: 21 let
Klub: Lokomotiv Jaroslavl
Draftován: 159. v celkovém pořadí v roce 2015 (Columbus Blue Jackets)

Obránce Vladislav Gavrikov na sebe připoutal pozornost skautů na juniorském šampionátu na přelomu let 2014/15, na kterém pomohl ruské Sborné ke stříbrným medailím a navíc byl vyhlášen nejlepším zadákem turnaje. O tom, že byl už velmi záhy považován za velký talent, svědčí i fakt, že byl v sezoně 2011/12 členem zlatého týmu z World Hockey Challenge U-17, což je neoficiální mistrovství světa hráčů do 17 let. Gavrikov je odchovancem Lokomotivu Moskva, kde mu po sezoně končí smlouva a podle ruského tisku je téměř jisté, že zamíří za Atlantik a zkusí se probít do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 23

Bogdan Kiselevič (Rusko)

Bogdan Kiselevič.jpg

Post: obránce
Věk: 27 let
Klub: CSKA Moskva
Draftován: nedraftován

Bogdan Kiselevič sice nikdy nehrál v zámoří, ale v draftu juniorské soutěže WHL v roce 2008 si ho v prvním kole vybral klub Tri-City Americans. Odchovanec Čerepovce je už tři sezony jedním z klíčových beků v CSKA Moskva a svým přímočarým a tvrdým stylem hry by náramně pasoval do nejednoho celku v NHL. V armádním moskevském klubu má smlouvu do konce příští sezony a po ní by mohl zkusit v Americe hokejové štěstí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 23

Rušan Rafikov (Rusko)

Rušan Rafikov.jpg

Post: obránce
Věk: 21 let
Klub: Lokomotiv Jaroslavl
Draftován: 187. v celkovém pořadí v roce 2013 (Calgary Flames)

Vzhledem k tomu, že se v Calgary od roku 2002 během draftů systematicky vyhýbali výběrům ruských hráčů, bylo v roce 2013 poměrně překvapivé, když kanadský klub sáhl po obránci Rušanovi Rafikovovi. Na řadu šel sice až v sedmém kole, ale i tak byl prvním Rusem, jehož si po 11 letech Plameny pojistily.

Odchovanec Lokomotivu Jaroslavl během uplynulých dvou sezon nesmírně vyzrál a výkonnostně vyrostl – je silnější, hraje jistěji a sebevědomě, dostává pozvánky do reprezentace. Rafikov neskrývá touhu hrát v NHL. Vzhledem k tomu, že mu po sezoně končí smlouva, vyrazí do zámoří nejspíš už letos.

Foto: Profimedia.cz

Andrej Mironov (Rusko)

Andrej Mironov.jpg

Post: obránce
Věk: 22 let
Klub: Dynamo Moskva
Draftován: 101. v celkovém pořadí v roce 2015 (Colorado Avalanche)

V době, kdy Colorado draftovalo ruského obránce Andreje Mironova, byly Laviny v NHL respektovaným celkem. Jenže nyní je klub ve velké výkonnostní krizi a hledá z ní cestu ven. Pomoci k lepším časům by mohli i hráči, kteří klubu „patří“ a hrají v Evropě. Například ruský bek Andrej Mironov.

Vítěz Gagarinova poháru z roku 2013 možná není defenzivním esem, ale je mladý, perspektivní a stále se zlepšuje. Bez šancí na proniknutí do týmu Avalanche rozhodně není.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 23

Vjačeslav Vojnov (Rusko)

Vjačeslav Vojnov.jpg

Post: obránce
Věk: 27 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 32. v celkovém pořadí v roce 2008 (Los Angeles Kings)

Vjačeslav Vojnov je jedním z mála hráčů v tomto výběru, který už má bohaté zkušenosti z NHL. Poté, co byl v roce 2008 draftován klubem Los Angeles, odehrál v dresu Kings během čtyři sezon 190 zápasů v základní části soutěže a dalších čtyřiašedesát v play-off. V letech 2012 a 2014 pomohl Králům ke Stanley Cupu a nebýt skandálu s domácím násilím, kvůli němuž měl zastavenou činnost a vrátil se do vlasti, hrál by v NHL dosud.

V Kontinentální hokejové lize momentálně nenajdete lepšího beka. V Petrohradu, jemuž nedávno pomohl ke Gagarinovu poháru, má smlouvu do konce sezony 2017/18 a kvůli účasti na olympijských hrách ji s největší pravděpodobností dodrží, ale za rok v létě by se měl opět vrátit do zámoří. Jak moc v Los Angeles chybí, dokazují výsledky Kings poté, co není v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 23

Vladimir Tkačjov (Rusko)

Vladimir Tkačjov.jpg

Post: útočník
Věk: 23 let
Klub: AK Bars Kazaň
Draftován: nedraftován

I když nebyl Vladimir Tkačjov nikdy draftován do NHL, vypadá to, že je naprosto připraven do elitní zámořské soutěže naskočit. Třiadvacetiletý forvard má za sebou dva nesmírně povedené ročníky v Kazani a stal se natrvalo součástí ruské reprezentace v Euro Hockey Tour, kde v aktuální sezoně odehrál devět zápasů a zaznamenal sedm bodů (3+4).

Tkačjov má pověst centra, který je specialistou na vhazování, kromě ofenzivních instinktů je také skvělý ve hře dozadu. O zájmu zámořských klubů o jeho služby píšou ruská i americká média.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 23

Anatalij Golyšev (Rusko)

Anatolij Golyšev.jpg

Post: útočník
Věk: 22 let
Klub: Avtomobilist Jekatěrinburg
Draftován: 95. v celkovém pořadí v roce 2016 (New York Islanders)

Útočníka Anatolije Golyševa dobře znají čeští a slovenští hokejové fanoušci kvůli jeho lednovému zákroku na Václava Nedorosta. Českého hráče v barvách Slovanu Bratislava poslal totiž v lednovém utkání KHL brutálním zákrokem k ledu a Nedorost skončil s těžkým otřesem mozku v nemocnici.

V loňském draftu byl už málem ostříleným mazákem – mezi osmnáctiletými „zajíci“ mu bylo o tři roky víc. Zájem New Yorku Islanders si vysloužil tím, že v minulé sezoně nastřílel v 56 zápasech 25 gólů a na dalších 19 nahrál. Letošní ročník už se mu tolik nepodařil. V Jekatěrinburgu má podepsanou smlouvu do roku 2019, takže má ještě dost času dokázat, že na NHL opravdu má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 23

Valerij Ničuškin (Rusko)

Valerij Ničuškin-CSKA.jpg

Post: útočník
Věk: 22 let
Klub: CSKA Moskva
Draftován: 10. v celkovém pořadí v roce 2013 (Dallas Stars)

Ještě poměrně nedávno hokejoví experti tvrdili, že Valerij Ničuškin může být jednou z největších ruských hvězd v NHL. Jenže útočník Dallasu po skvělém vstupu do soutěže v sezoně 2013/14, kdy jako nováček nastřílel 14 branek a posbíral v 79 zápasech 34 bodů, odehrál v dalším ročníku jen osm zápasů. Absolvoval totiž operaci kyčelního kloubu a pak strávil dlouhé měsíce rekonvalescencí.

Skvělé reference na Ničuškina přicházely do zámoří po mistrovství světa hráčů do osmnácti let v roce 2013, kde téměř dva metry vysoký hromotluk posbíral v šesti zápasech sedm kanadských bodů. Na přelomu téhož roku byl dokonce ve výběru do dvaceti let, kde odehrál všechny zápasy a přispěl k zisku bronzových medailí gólem a asistencí.

Ničuškin je vynikající a rychlý bruslař s nebezpečnou střelou. Díky mohutné postavě a síle umí nadělat v obranách soupeřů pěkný průvan. Když se rozhodne vyrazit na branku, je nesmírně těžké ho zastavit.

Jako omezený volný agent se v létě nedočkal nové smlouvy v NHL, a tak podepsal kontrakt s CSKA Moskva. V 36 zápasech základní části soutěže posbíral do statistik 24 bodů (11+13) a v devíti utkáních play-off zaznamenal gól a čtyři asistence. Je docela možné, že v NHL ještě neřekl poslední slovo…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 23

Vadim Šipačov (Rusko)

Vadim Šipačov.jpg

Post: útočník
Věk: 30 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: nedraftován

Vadim Šiapčov je jednou z největších hvězd Kontinentální hokejové ligy. Ruský útočník je ve 30 letech na vrcholu sil a výkonnosti. V aktuální sezoně táhl Petrohrad za ziskem Gagarinova poháru. V 50 zápasech základní části soutěže nasbíral 76 bodů (26+50) a v 17 utkáních play-off dal čtyři góly a dalších patnáct připravil spoluhráčům.

Přestože nebyl nikdy draftován do NHL, v zámořské lize by ho leckterý klub přivítal s otevřenou náručí i kasou. Pokud nepodepíše nový kontrakt v Petrohradu, možná to za oceánem zkusí. Vzhledem k věku je to pro něho možná poslední šance, jak se do prestižní soutěže dostat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 23

Jevgenij Dadonov (Rusko)

Jevgenij Dadonov.jpg

Post: útočník
Věk: 28 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 71. v celkovém pořadí v roce 2007 (Florida Panthers)

Jevgenij Dadonov je jedním z hráčů v tomto výběru, kteří už v NHL něco odehráli. Šikovné a rychlé křídlo zvládlo mezi lety 2009 až 2012 naskočit do 55 zápasů, ve kterých si připsal do statistik 20 bodů. Na Floridě, která ho v roce 2007 draftovala, s ním ale moc nepočítali, vyměnili ho do Caroliny, kde ho úplně pohřbili, a tak se vrátil domů. Od té doby už stihl dvakrát vyhrát Gagarinův pohár pro vítěze KHL a v letošním play-off se stal hráčem, který zaznamenal nejvíc vítězných gólů (3).

Při pohledu na to, jak mistr světa z roku 2014 dnes válí v KHL, si musí manažeři a skauti Caroliny rvát vlasy z hlavy. Dadonov už má prakticky všechny trofeje, které mohl vyhrát, takže proč by to nemohl ještě jednou zkusit v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 23

Nikita Gusev (Rusko)

Nikita Gusev.jpg

Post: útočník
Věk: 24 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 202. v celkovém pořadí v roce 2012 (Tampa Bay Lightning)

Je mladý a nesmírně perspektivní. Nikita Gusev je hvězdou Petrohradu, jemuž letos pomohl k mistrovskému titulu v KHL. V klubu dokonale nahradil Artěmije Panarina, který v roce 2015 zamířil do Chicaga, a dost možná ho dokonce i výkonnostně předčil.

Smlouva mu vyprší po příští sezoně a pak by mohl nabrat směr Florida, protože patří Tampě Bay. Možná by mohl do zámoří vyrazit už letos v létě, ale to by přišel o účast na olympiádě. Jak se asi ruský talent rozhodne?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 23

Ilja Kovalčuk (Rusko)

Kovalčuk.jpg

Post: útočník
Věk: 34 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 1. v celkovém pořadí v roce 2001 (Atlanta Trashers)

V draftu roku 2001 si Atlanta vybrala hned jako prvního v celkovém pořadí ruského útočníka Ilju Kovalčuka. Okamžitě dostal šanci v prvním týmu a v premiérové sezoně posbíral v 65 zápasech 51 bodů, což mu vyneslo nominaci do All-Rookie týmu nováčků sezony 2001/02.

Kovalčuk se v NHL prezentoval jako nesmírně rychlý a tvořivý hokejista, který to náramně uměl s pukem. Byl skvělým střelcem i tvůrcem hry. Dvakrát během kariéry nastřílel v základní části sezony 52 branek a jednou si za tento výkon vysloužil Maurice Richard Trophy. V roce 2012, kdy už válel v dresu New Jersey Devils, byl zase nejlepším kanonýrem v play-off. Devils však tenkrát k titulu nedovedl a tým skončil po porážce 2:4 od Los Angeles těsně pod vrcholem.

Po zkrácené sezoně 2012/13 překvapil Kovalčuk celý hokejový svět, když oznámil, že navzdory platné smlouvě odchází z NHL a míří do KHL, kde se upsal Petrohradu. V zámořské soutěži za sebou zanechal působivé statistiky – odehrál 816 zápasů, v nichž nasbíral 816 bodů (417+399). V play-off zvládl naskočit do 32 duelů s bilancí 11 gólů a 16 asistencí.

I když se o jeho návratu do NHL rok co rok spekuluje, zatím k němu nedošlo. Nyní mu však v Petrohradu končí kontrakt a je otázkou, zda se přece jen za oceán nevrátí. Ale bude ještě některý klub chtít hráče, který tak ošklivě vypekl svého předchozího zaměstnavatele z New Jersey?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 23

Jan Kovář (Česká republika)

Jan Kovář-KHL.jpg

Post: útočník
Věk: 27 let
Klub: Metallurg Magnitogorsk
Draftován: nedraftován

Poté, co v roce 2013 pomohl Plzni vybojovat mistrovský titul v české extralize, zamířil útočník Jan Kovář do Ruska, kde je už čtyři roky věrný Metallurgu Magnitogorsk. Patří nejen mezi největší hvězdy týmu, ale celé KHL. Ačkoli nebyl nikdy draftován do NHL, po několika fantastických sezonách o něm zámořští skauti dobře vědí a mají ho v merku.

Vzhledem k tomu, že na příští olympiádě nebudou startovat hráči z NHL, může být Kovář největším esem českého výběru na turnaji v Jižní Koreji, ale kdo ví, co bude potom. Smlouva v Magnitogorsku mu vyprší po příští sezoně, kdy mu bude 28 let, takže na vrcholu sil by mohl zkusit štěstí za Atlantikem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 23

Jegor Korškov (Rusko)

Jegor Korškov.jpg

Post: útočník
Věk: 20 let
Klub: Lokomotiv Jaroslavl
Draftován: 31. v celkovém pořadí v roce 2016 (Toronto Maple Leafs)

V loňském draftu ukořistilo právo na ruského útočníka Jegora Korškova Toronto, ale mladý forvard upřednostnil před odchodem za Velkou louži podpis dvouleté smlouvy s Lokomotivem Jaroslavl. Nebýt zranění, které ho na delší čas vyřadilo ze sestavy, mohl být jednou z velkých opor týmu. Zazářit by mohl v příští sezoně KHL a pokud se mu to povede (talentu má na rozdávání), pak nejspíš v létě roku 2018 zamíří do Severní Ameriky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 23

Pavel Kraskovsky (Rusko)

Pavel Kraskovsky.jpg

Post: útočník
Věk: 20 let
Klub: Lokomotiv Jaroslavl
Draftován: 164. v celkovém pořadí v roce 2014 (Winnipeg Jets)

Před třemi lety si Winnipeg vybral ve třetím kole draftu ruského forvarda Pavla Kraskovskyho. Od té doby udělal talentovaný ruský mladík výkonnostní skok, což potvrzují pozvánky do reprezentačního týmu pro turnaje Euro Hockey Tour. Příští rok mu v Lokomotivu Jaroslavl vyprší dvouletý kontrakt a stejně jako týmový kolega Korškov by se mohl vydat za oceán zkusit štěstí v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 22 / 23

Kirill Kaprizov (Rusko)

Kirill Kaprizov.jpg

Post: útočník
Věk: 19 let
Klub: Salavat Julajev Ufa
Draftován: 135. v celkovém pořadí v roce 2015 (Minnesota Wild)

Devatenáctiletý útočník Kirill Kaprizov je klenotem Ufy, kde se nejspíš modlí za to, aby v klubu vydržel co nejdéle. Smlouvu má podepsanou do konce příští sezony, pak ale nejspíš odejde do zámoří, kde by se mohl zkusit probít do kádru Minnesoty Wild. Kaprizov asi dobře tuší, že na NHL v tuto chvíli ještě není zcela připraven, ale příští léto už může být všechno úplně jinak.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 23 / 23

Alexandr Dergačov (Rusko)

Alexandr Dergačov.jpg

Post: útočník
Věk: 20 let
Klub: SKA Petrohrad
Draftován: 74. v celkovém pořadí v roce 2015 (Los Angeles Kings)

Slovinec Anže Kopitar nebude v Los Angeles věčně a jeho možný nástupce se jmenuje Alexandr Dergačov. Ruský obr se stal kořistí Kings v předloňském draftu, ale místo odchodu do zámoří podepsal dvouletou smlouvu v Petrohradu, s nímž nedávno vybojoval mistrovský titul. Jeho téměř dvoumetrová výška a metráková hmotnost jsou pro NHL jako stvořené, k fyzickým parametrům však přidává i hokejovou inteligenci a pořádnou porci drzosti.

Dergačov má nesmírně šikovné ruce a dokonalý přehled o tom, co se na ledě v každém okamžiku děje, takže dokáže perfektně připravovat šance pro spoluhráče. Podle odborníků má všechny předpoklady k tomu, aby z něho vyrostl opravdu skvělý hokejista.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud