Kotalovy tahy. Tři nečekané změny, které v Olomouci provedl nový kouč Sparty

Výsledková bída trvá, Sparta opět prohrála a už třetí zápas v řadě nedokázala vstřelit gól. Herně se ale pod trenérem Václavem Kotalem zvedla.

Adam Hložek Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Václav Kotal v průběhu týdne nahradil Václava Jílka a ihned začal úřadovat. V sestavě na nedělní zápas v Olomouci oproti předešlému utkání provedl pár změn a některými tahy překvapil. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Georgers Mandjeck

Georges Mandjeck Sparta 19 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta před sezonou přivedla Davida Lischku, na němž chtěla postavit hru obranné řady. Na podzim byl stoperskou jedničkou, jenže mu nevyšel zápas proti Liberci a rázem je vše jinak. Proti Olomouci se vedle Dávida Hancka objevil Georges Mandjeck a Lischka zůstal jen mezi náhradníky. Uvidíme, kdo na stoperu nastoupí v dalším utkání se Zlínem

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

David Moberg Karlsson

David Moberg Karlsson 19 Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Švédský křídelník přišel do Sparty před rokem a na Letné odehrál velmi dobré jaro, během něhož dal tři góly a připsal si čtyři nahrávky. Ovšem na podzim na hřišti jen paběrkoval, byl neviditelný a přidal jen čtyři starty. Sparta zvažovala, že se s ním rozloučí, trenér Kotal jej ale nečekaně vrátil do základní sestavy. David Moberg Karlsson byl aktivní, ovšem neskóroval.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek Olomouc 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Útočnou jedničkou Sparty byl na začátku sezony Libor Kozák, jehož v průběhu podzimu ze sestavy vytlačil Benjamim Tetteh. Oba dali dohromady 12 branek, trenér Kotal ale na hrot sestavy posunul Adama Hložka, který pod koučem Václavem Jílkem nastupoval převážně na kraji zálohy. Ani on ale na brankáře Sigmy nevyzrál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud