14
Fotogalerie

Kosmopolitní sešívaný tým. 15 cizinců, kteří aktuálně figurují na soupisce mistrovské Slavie

Fotbalová Slavia má přeplněný kádr. Na sešívané soupisce aktuálně působí dokonce patnáct cizinců.

Několik hráčů Slavie hrálo na EURU, další reprezentovali své země (nejen) v Africe, už se taky rozjela domácí soutěž a brzy startuje i Liga mistrů. Sešívaní proto zatím disponují hodně širokým kádrem, na kterém figuruje i patnáct cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 16

Alexander Bah (Dánsko) 

Alexander Bah Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej sledovala déle, dánský bek ale přišel do Edenu až v zimě a ihned se zabydlel na pravém kraji obrany. Zařadil se mezi klíčové hráče sešívaného týmu, velmi dobře se prezentoval taky v Evropské lize. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 16

Taras Kačaraba (Ukrajina) 

Taras Kačaraba Slavia.jpg

Do Slavie přišel v zimě na hostování z Liberce. Dostal poměrně hodně prostoru, na hřišti ale nijak nevynikal. Sešívaní mu přesto prodloužili hostování do zimy, což se zatím ukazuje jako správné rozhodnutí. Šestadvacetiletý Taras Kačaraba je totiž aktuální slávistickou stoperskou jedničkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 16

Aiham Ousou (Švédsko) 

Slavia v létě potřebovala vyřešit problém s nedostatkem stoperů. Do Edenu nakonec přišel kapitán švédské jednadvacítky Aiham Ousou, spekulovalo se však, že by mohl odejít na hostování. Pro zápasy Ligy mistrů s Ferencvárosem se ale dostal na soupisku pro Ligu mistrů.

Pokračování 5 / 16

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) 

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý střední záložník už postrádá rychlost a pokud je Slavia v plné síle, tak nepatří do základní sestavy. V Edenu přesto plní důležitou roli a pomáhá mladším Afričanům. 

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 16

Oscar Dorley (Libérie) 

Oscar Slavia 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Univerzál z Libérie má ve Slavii čím dál důležitější úlohu. Na levém kraji obrany hodně tlačí na pozici Jana Bořila, jeho výhodou však je, že umí naskočit i v záloze. Dříve okolo něj kroužil i Manchester City. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 16

Ubong Ekpai (Nigérie) 

Ubong Ekpai Slavia.jpg

Nigerijský křídelník se v české lize objevil poprvé v Liberci. Vedlo se mu i ve Zlíně, odkud jej přivedla Plzeň. Ve Viktorce se ale neprosadil, stejně jako na hostování v Českých Budějovicích. Přesto po něm v létě nečekaně sáhla Slavia. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 16

Jakub Hromada (Slovensko) 

Jakub Hromada Slavie 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Začátky v Edenu měl složité. Jakub Hromada byl zraněný a moc toho nenahrál. Teď je ale fit, loni si osahal i Evropskou ligu a taky se dostal do slovenského kádru na EURO. Ve Slavii si vybudoval dobrou pozici. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 16

Mads Emil Madsen (Dánsko) 

Mads Madsen Dánsko.jpg

Jedna z nových tváří ve slávistické sestavě. Třiadvacetiletý dánský ofenzivní záložník přišel do Slavie jako náhrada za zraněného Lukáše Provoda a sešívaní za něj zaplatili okolo milionu eur. V lize ale ještě nenastoupil a nedostal se ani na soupisku pro Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 16

Srdjan Plavšič (Srbsko) 

Srdjan Plavšič Slavia.jpg

Točila se okolo něj kauza léta. Srdjan Plavšič patřil Spartě, která mu dlouho nenabízela novou smlouvu. Srbský křídelník se tak za zády Sparty domluvil se Slavií, kam odešel jako volný hráč. Letenští z něj nevyždímali maximum, povede se to Slavii? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 16

Nicolae Stanciu (Rumunsko) 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Hodně rušno bylo také okolo Nicolae Stancia. Rumunský reprezentant se Slavií získal dva tituly v řadě a v létě okolo něj kroužil Galatasaray. Sešívaní ho ale prozatím udrželi. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 16

Petar Musa (Chorvatsko) 

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Chorvatský útočník na jaře hostoval v bundesligovém Unionu Berlín. V létě se ale vrátil domů a znovu oblékl sešívaný dres. Nejlepší střelec ročníku 2019/20 však nemá nejlehčí pozici a stále je tak možné, že ještě v létě odejde jinam. Na druhou stranu, dostal se na soupisku pro Ligu mistrů a v duelu v Teplicích nastoupil dokonce v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 13 / 16

Peter Olayinka (Nigérie) 

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Nejistá je také budoucnost Petera Olayinky, který v Edenu začíná už čtvrtou sezonu. Ve Slavii měl loni místo v základní sestavě a velmi dobrými výkony se prezentoval i v pohárové Evropě. Zahraničí kluby o něm už velmi dobře ví. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 14 / 16

Abdallah Sima (Senegal) 

Abdallah Sima 21.jpg

Ještě před rokem jej téměř nikdo neznal, Abdallah Sima ale vylétl jako kometa a zařadil se mezi největší hvězdy ligy. Dostal se i do senegalské reprezentace a zaujal kluby z celé Evropy. Je dost možné, že ještě v létě přestoupí jinam. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 16

Ivan Schranz (Slovensko) 

Ivan Schranz Slavia Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

V minulé sezoně nasázel ještě v barvách Jablonce třináct branek, dostal se na EURO a dočkal se přestupu do Slavie. Sešívaným může hodně pomoct, může naskočit na několika ofenzivních postech a je hodně při chuti, což potvrdil hattrickem proti Teplicím.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 16 / 16

Mick van Buren (Nizozemsko) 

Mick van Buren Slavia 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii se poprvé objevil už v sezoně 2016/17. Od té doby nastřílel v sešívaném dresu deset ligových branek a získal si oblibu u slávistických fanoušků. Houževnatý Nizozemec dá do každého zápasu maximum, konkurence je ale obrovská a v základní sestavě dostávají přednost jiní. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud