Koronavirus v hokeji. Toto jsou tři extraligové týmy, které by měly hrát Ligu mistrů

Koronavirus už zasáhl do všech sportovních oblastí. Ovlivňuje také hokejové dění a přerušil domácí Tipsport extraligu. Jaký to bude mít dopad na hokejovou Ligu mistrů?

Hokej LM Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Český hokej přišel o čtyři místa v Lize mistrů a do příštího ročníku vyšle jen tři své zástupce. Na koho by padla volba, pokud by koronavirus úplně ukončil domácí soutěž? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Koronavirus online

Pokračování 2 / 4

Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček Liberec.jpg

Bílí Tygři si zahráli už v letošním ročníku, v tom ale českému hokeji moc dobrou reklamu neudělali. V základní skupině prohráli třeba i v Belfastu a se ziskem šesti bodů skončili třetí za Augsburgem a Luleou. Liberec však ovládl základní část extraligy, a tak má jistotu, že si za rok zahraje v Lize mistrů znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Oceláři Třinec

Jakub Štěpánek Třinec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Ze základní skupiny Ligy mistrů nepostoupil ani Třinec, který za sebou sice nechal finské Lahti, ve skupině se před něj ale dostal běloruský Minsk a švýcarské Lausanne. Oceláři si ale v příštím ročníku Ligy mistrů zahrají znovu, v základní části extraligy totiž skončili druzí, a místenku tak mají jistou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Sparta Praha

Michal Řepík SParta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pokud se extraliga nedohraje a z play-off tak nevzejde nový šampion, tak třetí místo v Lize mistrů připadne zřejmě Spartě, tedy třetímu týmu po základní části. V posledním ročníku soutěže Pražané sice chyběli, v roce 2017 se ale dostali až do finále, ve kterém nestačili, stejně jako letos Hradec Králové, na švédskou Frölundu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud