Konkurence ve středu obrany. 4 stopeři, kteří na jaře budou působit ve Slavii

Slavia půjde i do jara s hodně našlapaným kádrem. Kouč Jindřich Trpišovský má opravdu z čeho vybírat.

Sešívaní vládnou ligové scéně. Během zimy kádr Slavie neoslabil, naopak, je snad ještě silnější, než byl na podzim. Velká konkurence panuje taky na postu stopera, kde nyní mohou nastoupit čtyři hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ze slávistických stoperů je nejzkušenější a v lize toho na podzim taky odehrál nejvíc. Třiatřicetiletý Ondřej Kúdela si připsal dvanáct startů, ve kterých dal i tři góly. Taky na jaře by měl být pilířem sešívané defenzivy.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vedle Kúdely dostával hodně prostoru o poznání mladší David Zima. Ten má sice teprve dvacet let, na hřišti však působí jako ostřílený mazák. V Edenu z něj roste nová hvězda, na které sešívaní jednou nejspíš hodně vydělají. Během podzimu si připsal deset ligových startů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Konkurence ve Slavii je tak veliká, že o své místo musí bojovat i David Hovorka. Sedmadvacetiletý reprezentant navíc častěji laboruje se zdravotními problémy a místo na hřišti už nemá zdaleka jisté. Na podzim zvládl jen pět ligových startů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Taras Kačaraba

Taras Kačaraba 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim ve Slavii působil Ondřej Karafiát, ten se ale z Edenu vrátil na hostování do Liberce. Opačným směrem zamířil Taras Kačaraba, jehož sešívaní přivedli na hostování s opcí. Kolik prostoru ukrajinský bek ve Slavii dostane?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud