Ondřej Kolář  V minulé sezoně toho ze slávistických brankářů odchytal nejvíc. Osmadvacetiletý gólman si získal zpátky místo jedničky a naskočil do 25 ligových zápasů, ve kterých udržel deset čistých kont. Šanci na životní přestup do zahraničí prováhal, v Edenu bude nejspíš opět jedničkou.

Ondřej Kolář
V minulé sezoně toho ze slávistických brankářů odchytal nejvíc. Osmadvacetiletý gólman si získal zpátky místo jedničky a naskočil do 25 ligových zápasů, ve kterých udržel deset čistých kont. Šanci na životní přestup do zahraničí prováhal, v Edenu bude nejspíš opět jedničkou.

 Aleš Mandous  Právě Aleš Mandous Koláře o post slávistické jedničky připravil. Jenže na podzim se zranil a Kolář poté chytil šanci za pačesy. Jednatřicetiletý Mandous se do ligy vrátil až na konci května, kdy vychytal výhru proti Slovácku. Do příští sezony půjde nejspíš v roli dvojky.
 Jan Stejskal  Šestadvacetiletý Jan Stejskal se ve Slavii objevil už na podzim roku 2020, v lize ale odchytal za sešívané jediné utkání. Poté působil v Olomouci a loni na podzim byl v Liberci, tam se ale do brány nedostal. O své místo v Edenu musí tvrdě bojovat.
 Jan Sirotník  Jedna z mladých nadějí Slavie. Jednadvacetiletý gólman působil na podzim v sešívaném béčku a na začátku roku odešel hostovat do druholigového Varnsdorfu. Ve druhé lize odchytal celkem 12 zápasů.
 Stefan Jovanovski  Na kondiční soustředění Slavie vyrazil i Stefan Jovanovski. Teprve sedmnáctiletý gólman, jenž má také občanství Severní Makedonie, chytal za mládežnické reprezentační výběry obou zemí. Dříve působil i ve Spartě, má před sebou zajímavou budoucnost.
6
Fotogalerie

Konkurence v Edenu. Podívejte se, kteří brankáři (ne)budou bojovat o místo ve Slavii

Ve Slavii panuje obrovská konkurence. Přetlak je taky mezi třemi tyčemi.

Slavia vyrazila na kondiční soustředění do Rakouska i s pěti gólmany. Kdo další ještě sešívaným patří? Kdo by měl být jedničkou a kdo odejde jinam? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia.jpg

V minulé sezoně toho ze slávistických brankářů odchytal nejvíc. Osmadvacetiletý gólman si získal zpátky místo jedničky a naskočil do 25 ligových zápasů, ve kterých udržel deset čistých kont. Šanci na životní přestup do zahraničí prováhal, v Edenu bude nejspíš opět jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Aleš Mandous

Aleš Mandous Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Právě Aleš Mandous Koláře o post slávistické jedničky připravil. Jenže na podzim se zranil a Kolář poté chytil šanci za pačesy. Jednatřicetiletý Mandous se do ligy vrátil až na konci května, kdy vychytal výhru proti Slovácku. Do příští sezony půjde nejspíš v roli dvojky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Stejskal

Jan Stejskal Slavia Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý Jan Stejskal se ve Slavii objevil už na podzim roku 2020, v lize ale odchytal za sešívané jediné utkání. Poté působil v Olomouci a loni na podzim byl v Liberci, tam se ale do brány nedostal. O své místo v Edenu musí tvrdě bojovat.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Sirotník

Jan Sirotník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedna z mladých nadějí Slavie. Jednadvacetiletý gólman působil na podzim v sešívaném béčku a na začátku roku odešel hostovat do druholigového Varnsdorfu. Ve druhé lize odchytal celkem 12 zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Stefan Jovanovski

Jovan.jpg

Na kondiční soustředění Slavie vyrazil i Stefan Jovanovski. Teprve sedmnáctiletý gólman, jenž má také občanství Severní Makedonie, chytal za mládežnické reprezentační výběry obou zemí. Dříve působil i ve Spartě, má před sebou zajímavou budoucnost.

Foto: YouTube.com

Pokračování 7 / 7

Kinský míří do Pardubic

Antonín Kinský.jpg

Slavii patří také dvacetiletý Antonín Kinský (na snímku), který v minulé sezoně chytal za druholigový Vyškov. V tom už pokračovat nebude, nevrátí se však ani do Edenu. Sešívaní jej totiž pošlou na další hostování, tentokrát do Pardubic. Právě v Pardubicích v uplynulé sezoně chytal další gólman Slavie Jakub Markovič. Ten však v Edenu zřejmě nadobro skončí a odejde jinam, nahlas se mluví o Baníku Ostrava.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud