Konkurence pro Schicka. Podívejte se, s kým se v Lipsku bude rvát o místo v sestavě

Patrik Schick opustil AS Řím a odešel na hostování do Lipska. Ve slavném italském klubu se během dvou let nedokázal příliš prosadit, ovšem ani v Bundeslize jej nečeká snadná práce.

Schick v Římě bojoval s velkou konkurencí, kterou představoval především Edin Džeko. V Lipsku zřejmě dostane více prostoru, ovšem i aktuální bundesligový lídr má na soupisce skvělé střední útočníky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Timo Werner

Timo Werner.jpg

Jasná útočná jednička. Timo Werner přišel do Lipska před třemi lety ze Stuttgartu, aktuálně má na kontě už 25 zápasů a deset vstřelených branek za reprezentaci a patří k elitním německým útočníkům. V uplynulém ročníku třiadvacetiletý forvard odehrál za Lipsko celkově 37 duelů a dal v nich deset gólů. Ve třech letošních bundesligových startech se trefil už pětkrát. Nedávno okolo něj kroužil třeba Real Madrid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Yussuf Poulsen

Yussuf Poulsen.jpg

Dánský reprezentační útočník nastupuje na hrotu sestavy společně s Wernerem. V Lipsku je už od roku 2013 a s klubem tak zažil cestu vzhůru do Bunedsligy. V té odehrál celkově 93 zápasů a vstřelil v nich 25 branek. Letos se zatím trefil jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matheus Cunha

Matheus Cunha.jpg

Dvacetiletý brazilský forvard je velkým příslibem do budoucna. Lipsko jej získalo před rokem za patnáct milionů eur a Matheus Cunha odehrál v premiérovém ročníku celkově 39 zápasů. V Bundeslize se trefil jen dvakrát, další tři góly ale přidal v hlavní fázi Evropské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud