Konkurence pro Kuchtu. 3 zahraniční útočníci, kteří by se mohli potkat ve Spartě

Jan Kuchta byl na podzim sparťanským útočníkem číslo jedna. Na jaře mu ale vzroste konkurence.

Reprezentační forvard se během ligového podzimu trefil za Spartu šestkrát, navrch přidal ještě pět nahrávek. Letenští ale v útoku potřebují větší konkurenci, navíc není vyloučeno, že by Kuchta mohl výhledově Spartu opustit. I proto by se v pražském klubu mohli sejít tři zahraniční útočníci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Victor Olatunji – Nigérie

Bez názvu5.jpg

Čtyřiadvacetiletý forvard zaujal loni na jaře během hostování v Liberci, v jehož barvách se blýskl osmi góly. Slovan jej v létě koupil, následně ho ale prodal do Sparty. Victor Olatunji vstřelil postupový gól proti Dinamu Záhřeb, kterým Pražany dostal do Evropské ligy. Chvíli se zdálo, že by mohl zatlačit na Kuchtovu pozici, ten ale své místo nakonec s přehledem uhájil. V domácí lize se Olatunji trefil jen dvakrát, čekalo se od něj víc.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Indrit Tuci – Albánie

Indit Tuci.jpg

Qazim Laci se na Letné uvedl parádně, na podzim patřil k nejlepším hráčům Sparty, a tak Pražané lovili mezi Albánci znovu. Tentokrát do Sparty zamířil albánský útočník Indrit Tuci, jenž dorazil z Lokomotivy Záhřeb. Bývalý mládežnický reprezentant své země, který měří 191 centimetrů, dal na podzim šest branek a přidal tři nahrávky. Spartě může hodně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Joakim Persson – Švédsko

Joakim Persson.jpg

Tucim to ale končit nemusí, Sparta má v hledáčku i další hráče. Jak na začátku prosince informoval portál infotbal.cz, klub z Letné zaujal i švédský útočník Joakim Persson. Jednadvacetiletý forvard, který může hrát i na křídle, je hráčem švédského celku IK Sirius. Jeho tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de 1,2 milionů eur. K bližšímu jednání ale zatím nejspíš nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud