Konkurence pro Krmenčíka. 3 cizinci, kteří mohou získat korunu pro krále střelců

Michael Krmenčík útočí na svou druhou korunu pro krále ligových střelců. Loni se trefil sedmnáctkrát, teď má po devíti odehraných kolech na kontě sedm přesných zásahů. V čele tabulky kanonýrů je ale někdo jiný.

Bez názvu.jpg

O dva góly méně než Krmenčík má na kontě David Vaněček, ten ale v zimě zamíří do skotského Hearts. Čtyři góly dal Milan Baroš, Tomáš Wágner nebo Jan Doležal. Krmenčíka ale mohou z trůnu krále střelců sesadit i jiní hráči – cizinci. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Benjamin Tetteh (Sparta) – 5 gólů

Benjnamin Tetteh Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V loňské sezoně dal ghanský útočník dvě branky a v létě přestoupil z Bohemians na Letnou. Ve Spartě se stal útočníkem číslo jedna, rozjížděl se sice pomaleji, v posledních kolech se ale dostal do parádní formy. Jeden gól dal Dukle, potom rozhodl o výhře Sparty nad Baníkem a naposledy se trefil dvakrát v souboji s Libercem. Rázem má na kontě pět vstřelených branek a táhne rudý tým tabulkou vzhůru.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Jean David Beauguel (Zlín) – 5 gólů

Jean David Beauguel Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Stejně gólů jako Tetteh má na kontě i Jean David Beauguel. Šestadvacetiletý francouzský útočník je třetím rokem ve Zlíně, loni však vinou zranění odehrál jen jedenáct zápasů, ve kterých dal tři branky. Letos je už hlavní ofenzivní zbraní Bílkova týmu a na kontě má pět gólů. Prosadil se i v posledním duelu s Baníkem, na body to ale nestačilo.

Foto: 'Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Nikolaj Komličenko (Mladá Boleslav) – 10 gólů

Nikolaj Komličenko MB.jpg

Ruský útočník dal už o tři góly více než Krmenčík a vládne tabulce střelců. Třiadvacetiletý forvard, jenž dříve působil v Liberci, je v Mladé Boleslavi od loňského roku. V uplynulém ročníku se však trefil jen čtyřikrát, teď má na kontě už deset branek a dvě asistence. Střelecky se prosadil v každém z posledních pěti zápasů, Opavě dal dokonce hattrick a naposledy pomohl dvěma góly k demolici Slovácka.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud