Konkurence pro Koláře s Mandousem. 4 brankáři, kteří čekají na šanci ve Slavii

Slavia má na soupisce dva špičkové reprezentační gólmany. Jenže ani jeden z nich není na jaře v pohodě.

Ve Slavii působí Ondřej Kolář a Aleš Mandous, kteří se během jara přetahují o post jedničky. Tento minisouboj jim ale moc neprospívá a oba kupí zbytečné chyby. Zůstanou po sezoně v Edenu, nebo dostanou šanci jiní - třeba i mladší gólmani, kteří ze Slavie aktuálně hostují jinde? Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Antonín Kinský (MFK Vyškov) 

Syn bývalého známého brankáře Antonína Kinského je hráčem Slavia od léta, kdy do Edenu dorazil z pražské Dukly. V zimě odešel na hostování do druholigového Vyškova, ve kterém si rychle získal pevnou pozici mezi třemi tyčemi. Dostane jednou devatenáctiletý talent šanci i ve Slavii? 

Pokračování 3 / 5

Jakub Markovič (FK Pardubice) 

profimedia-0629477944.jpg

Jakub Markovič už si za Slavii v lize zachytal a v sezoně 2019/20 si připsal dva starty, ve kterých vychytal dvě čistá konta. Loni hostoval v Mladé Boleslavi, do akce se však dostal jen jednou. Nyní dvacetiletý gólman hostuje v Pardubicích a v posledních čtyřech kolech vychytal tři čistá konta. 

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Stejskal (Sigma Olomouc) 

GetFile - 2022-05-05T100013.460.jpg

Pětadvacetiletý gólman v lize začínal v Mladé Boleslavi, za kterou odchytal 14 duelů. Svými výkony si řekl o šanci ve Slavii, ovšem v loňském ročníku zasáhl do jediného duelu. V létě Jan Stejskal zamířil do Olomouce, která do Edenu poslala Aleše Mandouse. Stejskal, který na Hané hostuje, odchytal za Sigmu zatím šest zápasů. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matyáš Vágner (Sellier & Bellot Vlašim) 

GetFile - 2022-05-05T095946.287.jpg

Devatenáctiletý gólman zaujal fotbalovou veřejnost před rokem v duelu proti Rangers, ve kterém nahradil zraněného Ondřeje Koláře. Gól nedostal a s týmem oslavil postup do další fáze Evropské ligy. Dostal šanci i na domácí scéně, letos však hostuje v druholigové Vlašimi. Urostlý Matyáš Vágner si nevede vůbec zle, v 16 duelech dostal dvacet branek a vychytal čtyři čistá konta. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud