Ondřej Čelůstka - Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka je současnou stoperskou jedničkou. V létě se vrátil z Turecka do Sparty, kde se ihned stal lídrem a pilířem zadních řad. Stejnou roli mu dal také trenér Šilhavý. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Jakub Brabec - Po boku Čelůstky se často objevoval Jakub Brabec, který se blýskl i gólem do sítě Anglie. V reprezentaci má silné postavení, osmadvacetiletému bekovi ale příliš nevyšel úvod ročníku s Plzní. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Kalas - Od Šilhavého dostává hodně prostoru také bývalý hráč Chelsea Tomáš Kalas. Sedmadvacetiletý stoper a hráč anglického Bristolu má hodně velkou šanci, že se dostane až na EURO. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Marek Suchý - S rostoucí konkurencí jeho role slábne. Někdejší reprezentační kapitán už se v národním týmu neobjevuje tolik, jako tomu bývalo zvykem. Nevýhodou dvaatřicetiletého Marka Suchého je i to, že nenastupuje v německém Augsburgu. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Konkurence na stoperu. 7 středních obránců, kteří se rvou o místa pro EURO

Česká reprezentace se zvedá. Důkazem jsou zlepšené výsledky i příjemnější podívaná, kterou nabízí. Zároveň se zvyšuje konkurence hráčů, kteří v národním týmu mohou nastoupit.

Bez názvu.jpg

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý má z čeho vybírat. Zajímavý přetlak má i na postu stopera, kam v současné době může postavit klidně i sedm hráčů. Kteří z nich se nakonec dostanou až na EURO? A z koho může vybírat? Podívejte se na následující kapitoly, kde zjistíte víc.

Pokračování 2 / 8

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka ČR 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka je současnou stoperskou jedničkou. V létě se vrátil z Turecka do Sparty, kde se ihned stal lídrem a pilířem zadních řad. Stejnou roli mu dal také trenér Šilhavý.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jakub Brabec

Jakub Brabec ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po boku Čelůstky se často objevoval Jakub Brabec, který se blýskl i gólem do sítě Anglie. V reprezentaci má silné postavení, osmadvacetiletému bekovi ale příliš nevyšel úvod ročníku s Plzní.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Od Šilhavého dostává hodně prostoru také bývalý hráč Chelsea Tomáš Kalas. Sedmadvacetiletý stoper a hráč anglického Bristolu má hodně velkou šanci, že se dostane až na EURO.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Marek Suchý

Marek Suchý Augsburg.jpg

S rostoucí konkurencí jeho role slábne. Někdejší reprezentační kapitán už se v národním týmu neobjevuje tolik, jako tomu bývalo zvykem. Nevýhodou dvaatřicetiletého Marka Suchého je i to, že nenastupuje v německém Augsburgu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý David Hovorka si v zápase proti Kypru odbyl reprezentační premiéru, kterou zvládl na jedničku. V loňské sezoně Ligy mistrů ukázal, že se dokáže měřit s nejlepšími. Šilhavému stoper Slavie ještě zamotá hlavu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Tomáš Petrášek

Tomáš Petrášek ČR 2.jpg

Stejně jako Tomáš Petrášek. Ten si odbyl reprezentační premiéru v osmadvaceti letech a na hřišti rozhodně nezklamal. Kapitán polského Rakowa ještě v národním týmu neřekl poslední slovo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela ČR.jpg

A zapomenout nesmíme ani na Ondřeje Kúdelu, který se objevil v obou posledních nominacích trenéra Šilhavého. Třiatřicetiletý stoper Slavie ale ví, že musí bojovat se silnou konkurencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud