Martin Vitík Ještě v loňské sezoně patřil do základní sestavy Sparty. Na Letné měl dobrou pozici, byl spojován i s reprezentací. Pod trenérem Priskem ale devatenáctiletý Martin Vitík nehraje. 
 Filip Panák Stejně jako Vitík byl část minulé sezony jedním z defenzivních pilířů rudého týmu. Filip Panák se vrátil po vleklém zranění a ihned naskočil do základní sestavy. Parádní výkony jej vystřelily až do reprezentace, teď je ale ve sparťanském béčku. 
 Tomáš Wiesner  Tomáš Wiesner si na Letné budoval dobrou pozici. Patřil mu pravý kraj obrany a povedenými výkony se dostal až do reprezentace. Jenže v létě přišel do Sparty Jan Mejdr a pětadvacetiletý Wiesner chodí do hry jen z lavičky náhradníků. I proto dostal prostor v B týmu. 
 Jan Fortelný  Na Letné si od něj hodně slibovali. Jan Fortelný odehrál velmi dobrou sezonu na hostování v Teplicích a v létě se konečně udržel v rudém kádru. Do úvodního kola s Libercem šel dokonce v základní sestavě, od té doby už ale jen třikrát střídal. Teď třiadvacetiletý záložník skončil v rezervě, v souboji s Opavou dal jediný gól utkání.
7
Fotogalerie

Konkurence na Letné je obrovská. 7 hráčů áčka Sparty, kteří hrají ve druhé lize

Ve fotbalové Spartě věřili, že minimálně na podzim budou hrát evropské poháry. I proto kouč Brian Priske dostal k dispozici hodně široký kádr.

Sparta má na soupisce spoustu jmen. Je však jasné, že nemůže hrát každý, a tak někteří hráči, kteří ještě loni patřili od základní sestavy, nastupují i za B tým. Ve víkendovém druholigovém klání rezervy Sparty s Opavou jich bylo dokonce sedm. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 8

Milan Heča 

Milan Heča Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Před sezonou se chtěl porvat o post brankářské jedničky s Dominikem Holcem. Ten byl ale úspěšnější, letenští navíc ještě přivedli Matěje Kováře z Manchesteru United. Z Milana Heči je rázem trojka, proto chytá za B tým. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Martin Vitík 

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ještě v loňské sezoně patřil do základní sestavy Sparty. Na Letné měl dobrou pozici, byl spojován i s reprezentací. Pod trenérem Priskem ale devatenáctiletý Martin Vitík nehraje. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Filip Panák 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Vitík byl část minulé sezony jedním z defenzivních pilířů rudého týmu. Filip Panák se vrátil po vleklém zranění a ihned naskočil do základní sestavy. Parádní výkony jej vystřelily až do reprezentace, teď je ale ve sparťanském béčku. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Tomáš Wiesner 

Tomáš Wiesner Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Tomáš Wiesner si na Letné budoval dobrou pozici. Patřil mu pravý kraj obrany a povedenými výkony se dostal až do reprezentace. Jenže v létě přišel do Sparty Jan Mejdr a pětadvacetiletý Wiesner chodí do hry jen z lavičky náhradníků. I proto dostal prostor v B týmu. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Jan Fortelný 

Jan Fortelný Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Na Letné si od něj hodně slibovali. Jan Fortelný odehrál velmi dobrou sezonu na hostování v Teplicích a v létě se konečně udržel v rudém kádru. Do úvodního kola s Libercem šel dokonce v základní sestavě, od té doby už ale jen třikrát střídal. Teď třiadvacetiletý záložník skončil v rezervě, v souboji s Opavou dal jediný gól utkání.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Michal Sáček 

Jan Fortelný Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

V předešlých sezonách měl ve Spartě hodně pevnou pozici. Nastupoval na kraji obrany nebo ve středu zálohy, trenéři pražského celku mu každopádně věřili. To se ale s příchodem kouče Priskeho změnilo, šestadvacetiletý Michal Sáček byl letos v akci jen třikrát a do základní sestavy se ještě nedostal. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Adam Karabec 

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ve Spartě v létě skončil Adam Hložek. Čekalo se, že se novou tváří rudého celku stane Adam Karabec, jenž navíc měl nahradit roli Bořka Dočkala. Výkony devatenáctiletého záložníka v úvodu sezony však nebyly dobré. Karabec chodí do hry převážně jen z lavičky náhradníků a naposledy skončil dokonce v B týmu. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud